Kızım bugün birden gelip kapanmak istediğini söyledi ben ne cevap vericegimi bilmiyorum?

Kizim bugün birden gelip kapanmak istediğini söyledi ben ne cavap verecegimi şaşırdım 10 yaşında ve aile fertlerinde tesetturlu birey yok bir tarafim mutlu olur iken diğer bir yanim endişe duydu ondan bunu düşünmek için sure istedim ve nasıl böyle bir karar verdiğini sorduğumda sınıftaki öğretmenlerini ve arkadaşlarından bahsetti elhamdülillah muslumaniz hepimiz
İslamin sartlarinin ortunmek olduğunu biliyoruz lakin bu fikrin farklı ideolojilere sevk olma ihtimalindende endişe duyuyorum sizce ben kizima nasıl
destek olmalıyım ne yapmalıyım

0|1
10|23

En İyi Erkek Görüşü

• Allah'ın emrinden korkulurmu hiç üstelik nadir görülen bişey de değil.. bence bu veballe yasamayin hem kabul edin hemde onu destekleyin ki içi rahat olsun

2|1
    0|1
    • 1ay

Öncelik yorumlarınızı tesekkur ederim haşa rabbimin emrinden değil bunu kullanan istismarcilardan korkuyorum

En İyi Kız Görüşü

• Çevresindeki insanlardan etkilenmiş bunu etki sebebine yapmamalı bence daha cok küçük bu konuda oturup konuşman gerek anlatmalısın neden istediğini bunu etrafındakılerden etkilenip yapmaması gerektiğini dini herseyı acıkkende yapabılıcegını anlatmalısın

1|0
    1|0
    • 1ay

Çevresindeki insanlardan etkilendiğinin farkındayım fakat o bir seçim yaparak önüme gelmesi beni oldukca düşündürdü tabi ona anlatacagim bunları fakat allahla kulun arasına anna hakki ile girip omur boyu bunun vicdan azabını taşımakta var hangi anne cehennem de evladını yakmak ister ki

• 1ay

Bu kararı vermek ıcın en azından daha bilinçli bı yasta olması bence daha dogru Şu an cok kucuk en azından bunu 14 15 yaşında ıstıyosa hala yapmalı 10 yasında bir cocuk zaten saha saf masum kararını dogruyu yanlısı bıılmıyo bunu anlatıp ıstıyosa kkarar verıcegı yssta kapana bılıcegını anlatmalısın

Erkekler Ne Diyor 22

• Yani küçük diye anormal gelmedi bana da. Çünkü camiilere kuran kursuna giden küçücük çocuklar var. Daha 6-7 yaşlarında. Ama o kızlar bile kapalı başları, düşünün. Yaşı yok bunun. Tabii ki akli bağli yani ergenliğe girdikten sonrası önemlidir. şu an dinen günah olmaz ona zaten, yaşı küçük. Ama bu yaştan itibaren kapanması da, güzeldir onun için. Bence karışmayın, kapanmak kötü bir şey değildir.

0|0
    0|0
  • ne güzel işte ileride zorluk çekmez şimdiden alışsın

1|1
    0|0
  • istediginin çok güzel ve doğru bir şey olduğunu anlatın ve sizin gözetiminizde gerçekten Allah için yaptığından emin olmasını istediğinizi söyleyin. ve kontrolunuzde istediğini yapsın derim ben. ne mutlu size bu arada

0|0
    0|1
  • Abla eğer şimdiden kapanırsa ileride zorluk çekmicek, ideolojiler endişesini de kızına şart koş, kapandıktan sonra günlük herşeyini anlatacaksın diye ve izin ver kapansın yoksa ileride geç olur.

1|1
    0|1
  • öncelikle kızınız güzel bir karar vermiş. size tavsiyem öncelikle örtünmek isteme nedenin sorun. Ve örtünmenin adabını ve ne için örtündüğünü güzelce anlatın. en azından kızınız tesettürün amacına göre örtünmüş olur

1|1
    0|1
  • Okul da öğretmenler ve öğrenciler kızının beynini yıkamışlar gidip müdür ile konuş ve kızını gerekirse başka okula aldır

1|1
    2|1
  • Okulunu degistirmelisiniz.

1|1
    1|0
  • okulunu degis bacim yobaz olmasin

1|1
    2|1
  • Açık giyinmesinde kapanmasında saçının görünmesi günah değil zaten

0|0
    0|0
  • Bence okula normal gitsin baska yerde ara ara taksın ne onun kafasini karistirin ne de sizin kafaniz karışsın böylelikle hem kızınız'ın amacini öğrenmiş olursunuz hem de en doğrusunu yapmis olursunuz mantikli olan bu cunku.

0|0
    0|0
  • Ablacım kendisi kararını versin sizde takip edersiniz olmaz mı

1|1
    0|0
  • Bırak örtünmenin mutluluğunu yaşasın. Bir süre sonra sıkılıp aman örtünmek bana göre değilmiş ne örtünmesi ya yaşasın güneş yaşasın özgürlük mü diyecek veya tam tersimi olacak deneyip kıyaslayıp görsün. Ve sizde görün.

0|0
    0|0
  • Sen bu kafayla dusunememisin melekler senin kizinla sana mesaj vermisler ve sen hala bunda. Bir art niyet ariyorsun

0|0
    1|0
  • yaa ablacigim bu müthiş bir durum hatta mümkünse ödüllendirin sözlü olarakta en iyi sekilde konusun

1|1
    0|1
  • Fetöcüler e bulaşmıştır. Hemen bulup ihbar et.

1|1
    3|2
    • 1ay

Yok artık 10 yaşında çocuk daha

• 1ay

O çocuk ama fetöcüler çocuk değil. Bu yaşta çocukları devşirmeye başlıyorlar.

• profesyonel bir psikologa danismalisin.. ciddi bir mesele bu

0|1
    0|0
    • 1ay

Elbette onlarında fikrini alacağım

• 1ay

burasi faydali olacagini hiz dusunmuyorum. cunku burdakilerin mantikli insanlar oldugunu dusunmuyorum. o yuzden dikkate alma derim

• Doktora danışsan daha iyi olmazmı

0|1
    1|0
  • Rabbimiz c. c. kiziniza doğru yolu göstermiş. Engel olmayın kardeşim.

1|1
    0|1
  • belli ki biri beynini yıkamış
    çocukları bulaştırmayın böyle saçmalıklara

0|0
    2|1
  • 10 yasında bir kızın bunu dile getirmemesi gerekiyor altında ne var acaba okulunda empoze mi var

0|1
    1|1
  • Maşallah ya

1|1
    0|1
  • Ayy engelleme

1|1
    0|1

Kızlar Ne Diyor 9

• Onunla birlikte arastirmalar yapip bu konu hakkinda daha cok bilgilenmesini sagla. Sonrasi onun karari

0|0
    0|0
  • Birilerinde Görmüş kesin ya da örnek almış olabilir kötü birşey değil ama

0|0
    0|0
  • Öğretmeni kapalı ise onu beğenmiş olabilir normaldir. Çünkü o yaşlarda çocuklar öğretmenlerini örnek alır. Henüz çok küçük olduğunu söyleyin denemek istiyorsa başına bir eşarp bağlayın denesin o an hevesini alacagı için zamanla bunu söylemeyecektir

0|0
    0|0
  • İçinde hevesi varsa bırak kapansın siz kapalı degilsiniz diye onu da açık olmaya bırakma öldükten sonra ilk hesap sorucagi sizsiniz. Anne bana niye izin vermedin bak senin yüzünden ateşte yanıyorum dediği zaman nasıl cevap vericeksiniz isterseniz biraz da siz düşünün.

0|0
    0|1
  • Yaşı daha küçük hevestir, bende küçükken özenmiştim şu an açığım mesela

0|0
    0|0
  • Bence yaşı küçük ilerde aklı erdiğinde karar verir kendi adı üstünde etkilenmiş

0|2
    1|0
  • Daha çok erken, ileride olur İnşallah

0|0
    0|0
  • Destek olun. Ama kesinlikle cemaatlere girmesin örneğin Süleymancılar falan .. kapanacaksa da en güzel şekilde kapansın.

0|0
    0|1
  • içinden nasıl gelıyosa oyle yapsın

0|0
    0|0
Yükleniyor...