Kızlar kırmızı kuşağın anlamını bile bile neden bağlatırlar?

Birde o kuşağı bağlatma hayali kuran kızlar var bir kız bile bile bu hakareti hangi mantıkla kabul eder ki?

1|0
24|11

En İyi Erkek Görüşü

• Altında saçma o zaman. takılarda saçma. evlenirken altın falan isteme ne anne tarafından ne de kaynana tarafından. Sade düz bir nikah olsun. atın imzaları öpüşün bitti.

3|0
    0|0
    • 1ay

Altınla kuşak aynı şey mi?

• 1ay

Benim birşey istediğim yok bana göre kınada saçma düğünde bir nevi paraya çöpe atmak.

• 1ay

Bende görüşte onu dedim zaten :D düğün olmasın sade düz nikah olsun. Ne diğer taraftan ne de senin taraftan herhangi bir altın olayıda olmasın.

En İyi Kız Görüşü

• Düğün tamamen saçma bence. Gece sevişmek için gündüz çalgı çengi yapılması komik. Ama gece sevisicem dersen ayıp olur. Cunku toplum yapısı bu. Kuşak da aynı hesap sokakta çıkıp bakireyim diyen kadın ayıplanır ama düğünde o kuşağı takınca bakire olmasa bile oooo adet gelenek görenek örf bilmem ne...

1|0
    2|0

Erkekler Ne Diyor 10

• bir kızın babasının ya da abisinin evleniceği kişiye gösterebiliceği en anlamlı harekettir bence hem o evdeki dengeyi korunmuşluğu temsil eder hemde evlenicek olan kızına duydugu güveni Orta Anadolu’da bu kuşağa özellikle “gayret kuşağı” da denilmektedir. Gayret kuşağı denilmesinin sebebi, evliliğinde gelinin gayretli ve kudretli olması için, ailesinin gelişimini sağlaması ve evinde güçlü olması içindir. Bu şekilde nesiller boyu aktarılarak günümüze kadar ulaşan bir geleneğimizdir.

2|0
    1|0
  • Tamam da saçma. Kimin bakire olduğunu bilemezsiniz bir kere? Yani doktora götürüp kontrol ettirmiyor herhâlde? Bu kadar yobaz, cahil insanlar kalmadı şehirde. Belki köylerdeler... Yani o kuşağı takar takmaz bekâret ile ilgisi yoktur. Bilemezsin ne olduğunu kızın. Erkek onlarca kişiyle seks yapar, bekâret soramaz sonra...

0|0
    1|0
  • "Bekaret" ile ilgili herşey saçma. Kırmızı kurdele ne ya, hediye misin sen ameka?

1|0
    2|0
    • 1ay

Bunu bir erkek söylerken kızların umursamayışına şaşırıyorum.

• 1ay

Ben de o kızları umursamıyorum askjghaskjgha Ben beyinsiz ve düşünmeyen kızı ne yapayım benden uzak dursun ne hali varsa görsün askjghkjasgh

• sağane yav

0|0
    0|0
  • Onun bunun kucağında gezip bunu takanlar var ya işte onlar için söylediğin haklı

1|0
    0|0
  • hakkıyla baglayacak hatun pek yok zaten, gereksiz

0|0
    1|0
  • Nemis

0|0
    0|0
  • Adetler örgüler ne zamandan beri hakaret oldu

2|0
    0|0
  • tabi bakire olmayan kızlar için hakaret :D

1|0
    0|0
    • 1ay

Ayırt edilmiyor olanı olmayanı bağlıyor.

• 1ay

o artık zaten sembolik bişey olmuş adet gibi

• neresi hakaret ki bunun.. ha bu konuyla alakali gocunacak bir durumun var o zaman

2|0
    0|0
    • 1ay

O kuşağı bağlamadan önce bekaret testinden geçilmiyor. Kısacası bakire olan olmayan her kız takabilir.

• 1ay

bakire olan gonul rahatligiyla takar

Kızlar Ne Diyor 23

• evlenirsem kesinlikle bağlatmam. ne o kurbanlık koyunun kulağına takılan tasma gibi. örf adet de olsa hoş bulmadığım bir şey

1|0
    0|0
  • isteyen bağlatır isteyen bağlatmaz millet sana mı sorcak ya da senin görüşlere yaptığın kaba yorumları önemseyip mi hareket edecekler komiksiniz

1|0
    1|0
  • katiliyorum, kucuk dusurucu bence, aslinda soylenecek çok sey var ben dugun de sevmem mesela, yani abartili dugunler, bir de o takilar falan, gerek yok!!!

1|0
    0|0
  • karete şeysi değil miydi o ya

2|1
    1|0
  • Sen salak mısın?
    Bir kültür hiç aşağilanma ile ilgisi yok. Ona bakarsan düğünde yapılmasın herkes hopladi ziplayacak gelin damar akşam yiyeşecek diye, senin dediğin mantıkla bakarsak.

0|1
    0|0
  • Inanin bn bilmiyordum anlamini. burdan ogrendim. Yani bizde takiliyor ama bir adet edinilmis gecmistn glmis. Yani bakirelikle falan hic bag kurmadik 😏bide gormustum bosanip tekrar evlenmis kizada taktilar. Bakireligi yok ama iste gecmustn bir gorenek bnce

1|0
    0|0
  • He herşey bitti buna takıldınız dimi

0|1
    0|0
  • gelenek olduğu için ama saçma bir gelenek

1|0
    0|0
  • Baglatmam evlenmicem zaten

1|0
    0|0
  • Kırmızı kuşak ne

0|0
    0|0
  • Anlamı nedir

0|0
    0|0
    • 1ay

güya evlenen kızın bakire olduğunu göstermek için gelinliğin üstüne, gelinin abisi & erkek kardeşi tarafından bağlanan kırmızı bir kuşak ama günümüzde bakire olmayan da bağlıyor ya da bakire olsa bile bağlamak istemeyen de var

• Bu bir kulturel genelekdir, kimi saygi gosterir kimi gostermez, hakaret ile alakasi yok bence :)

0|1
    0|0
  • kırmızı kuşak hayali kuran hiç duymadım :D çok takılmak lazım mı bilmem gelenek işte.

0|0
    0|0
  • Yaw adetten dir diye bağlıyor çoğusu yani kalkıp illa o anlamı yüklemiyor insanlar abartmayalım. Kim ne istiyorsa onunyapar neden şu neden bu demeyin biraz insanların yaptıklarına karışmayın bence ;)

1|0
    0|0
  • herkesın kendı tercıhı sen ıstemıyosan takmazsın olur bıter.

1|0
    0|0
    • 1ay

Evet takanlar gibi gurursuz olmamayı tercih ediyorum ben.

• 1ay

o zaman yarın bıgun baskalarıda senı elestırme hakkını kendınde bulur oyuzden dıyorum suanlık davranma genıs dusun sen ıstedııgn gıbı yasa ama başkalarına karışma elestırme kucuk görmeye calısma yoksa senı elestırdıklerınde neden hayatıma karısıyosunuz trıplerıne gırersın klasık

• 1ay

Feministim ben hemcinslerime bu tür aşağılayacı şekilde davranılmasından nefret ediyorum ve bana göre hiç bir kız bunu kabul etmemeli. Ne demek istediğini anlamadım uzatmayalım.

• Gelenek diye

1|0
    0|0
  • Anlami neymis

0|0
    0|0
  • Neden bakire olmak suc mu?

0|0
    0|0
  • Sacma iste

0|0
    1|0