Ailesiyle beraber yaşarken kendi ayrı eve çıkan var mı? Merak ediyorum?

Zenginlik vs ayrı mesele de. Bu yaşa kadar onu elleme kırarsınlarla bunu yapma ben hallederim onu elleme dökersin yapma etmelerle büyüdüm ben. Kırsam döksem ne fark eder! Yeter ki kalpler kırılmasın. Adam akıllı ders çalışamadım ben hiç dersime, sınavıma. Noldu sonra yemek yapmayı bile bilmeyen biriyim şimdi. Üniversite imkansız. Güzel mi? Hevesim varken yapma etme elleme diye hiç birşeye dokunmadan büyüdüm ben sanki heves mi kaldı. Zerre kalmadı, ziyan oldu. Hevesim yok artık hiç birşeye uzanmıyor gitmiyor elim. Tek istediğim huzur ya bir gün rahat bir nefes almak. Herşeyime karışıldıktan sonra ben nasıl bir hayat yaşıyım ki. Benden büyük derdi olanlar var, vardır, yine halime şükür elim sağlam ayağım sağlam. Ama bazıları hiç bişey haketmeyen herşeye sahip ki onlarda derdin dsi yok. Ben bu zamana kadar böyle bişeyi aklımdan geçirmedim bile. Ayrı eve çıkmayı yani. 7 yıl önce lise 1de düşünüyorum da kendimi. Ne kadar mutlu ne kadar neşeli bir insanmışım. Küçükken koşardık dizlerimiz kan içinde kalırdı da gene mutluyduk. Günlüklerim vardı benim birden fazla. Günlük tutardım o yıllara kadar. Ne zaman büyüdüm ben, ne zaman günlüklerimi bile yırtacak hale geldim. İnsanın siniri hiç tükenir mi? Benim sinirim bile tükendi. Hani nasıl denir, burama kadar geldi diye, benim buram yoruldu çok ama çok yoruldu. Huzuru hissetmeye o kadar ihtiyacım var ki. Rahat bir nefes almaya, stresten uzak bir hayata. Bu yaşa kadar sıkıla sıkıla bıktım artık. Sıkılmaktan sıkıldım. Umarım net anlatabilmişimdir.:(

1|0
1|1

En İyi Kız Görüşü

• Ben de üniversite bitti ailemin yanına döndüm çok zor geliyor. Yds den yuksek bir puan alsam arastirma gorevlisi olsam diye hayal kuruyorum ama zor, bakalım. Sen de geç kalmıs değilsin üniversite için 21 yaşında olmalısın. Çalışıp kazansan aklı başnda biri olarak derslerine dört elle sarılır uzatmadan okulunu bitirirsin ve 26 yaşında istediğin hayata kavuşabilirsin. Öyle de böyle de 26 olacaksın o yüzden geç kaldım diye düşünmeden ne yapmak istiyorsan yapmalısın.

0|0
    0|0
    • 1ay

Öyle görünüyor niyeyse ama 23 yaşındayım. Ben çalışabilsem yapamycak insan değilim. Ki çok güzel hedeflerim var. Bahane değil çalışabileceğim bir alan yok. Buna rağmen çalışabildiğim kadar çalıştım ama başarısız oldum. Ve ben hiç olmuyor diye vazgeçmedim de oysaki.

• 1ay

Ailenin görevi zaten birilerine muhtaç birini değil güçlü kendi başına yaşayabilecek birini yetiştirmek olmalı ama nerde. Hatta yapamazsın edemezsinlerle cesaretini kırsınlar. Evlenene kadar aileye muhtaç evlendikten sonra da erkeğe muhtaç. Sonra evlilik istemediğin şekilde giderse boşanmaya cesaretin olmaz erkeğe katlanmak zorunda kalırsın. Ya da allah korusun aileni kaybetsen yine sudan çıkmız balığa dönersin.

• 1ay

Tabiki. Şımartmadan ama özgüvenli bir çocuk yetiştirmek. Kesinlikle. Ama öyle birşey yok malesef. Ya birşeye mecbur bırakılıyor ya okur ya evlenirsin. Hayatını bu şekilde mi düzene sokacak yani kız diye. Çok yazık. Benim olurda evlenir çocuğum olursa eğer bana yapılanı ona yapmam yapamam.

Erkekler Ne Diyor 1

• Bende sevmem aileyle yaşamayı ama rahat oluyor

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...