Hangisi daha büyük yanlış?

Hangisi daha büyük yanlış?

Kişisel ideallerim ve fikirlerime "diğer insanların" uymasını beklemem ( bir grup egemen olurken bir grubu tümden dışlarsınız böylelikle)

Örnek: 5 kişi yemeğe gidiyorsunuz. Biri vejeteryan, biri diyette, ikisi salataya karşı biri her yola gelir...
Ortaya bol sucuklu kalın hamurlu büyük pizza söylediniz. 3 kişi yediniz. 2 kişi baktı. Demokratik, ama üç kişi tıka basa doluyken iki kişi aç kaldı.

Benim kişisel ideallerimle diğer insanların kişisel idealleri ve fikirlerinden "eşit tavizlerle" orta yol bulunması ( her grup eş yaşam fırsatı bulur ama hiçbiri tam istedikleri gibi değildir)

örnek: aynı 5 kişi.. Ortaya bir küçük pizza, yanına salata, patates, çorba söylediniz. Siz pizzadan istediğiniz kadar yiyemediniz. Salataya karşı olduğunuz için uzanmadınız. Ama masaya konmasına ses etmediniz. Böylece diğer iki kişide aç kalmadı.

evet çok ütopik... ama teorilerde bile uzlaşma sağlayamazken uygulamada sağlamayı dşünemiyorum bile...

• Kişisel ideallerim ve fikirlerime "diğer insanların" uymasını beklemem ( bir grup egemen olurken bir grubu tümden dışlarsınız böylelikle)
    33% (2)67% (2)44% (4)Oy Ver
  • Benim kişisel ideallerimle diğer insanların kişisel idealleri ve fikirlerinden "eşit tavizlerle" orta yol bulunması ( her grup eş yaşam fırsatı bulur ama hiçbiri tam istedikleri gibi değildir)
    67% (4)33% (1)56% (5)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
0|1

Erkekler Ne Diyor 1

• Kişisel ideallerim ve fikirlerime "diğer insanların" uymasını beklemem ( bir grup egemen olurken bir grubu tümden dışlarsınız böylelikle)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...