Türk insanı neden bu kadar kolay kandırılabiliyor?

En basit örnek, saçma sapan bir şeye inandırmak istiyorsanız cümlede "bilimsel" kelimesini kullanmanız yeterli. Kaynak sorgulamadan inanacaklardır.

1|0
8|12

En İyi Erkek Görüşü

• Skeptik özelliğe sahip olmadıkları için. Araştırma, sorgulama, okuma gibi eylemleri yapmadıkları için direkt olarak söylenene inanıyorlar. Hiç mantık süzgeçlerinden geçirip kuşkucu bir tutum sergilenmiyor. Bu yüzden zaten batıl inançlar çok rekabet görüyor. Dogmatik inancın çok benimsenmesi de bu yüzden. Keza insanlar her duyduklarına kanıyor. Böyle insanların da koyun sürüsünden farkı yok. Onları istediğin gibi yönlendirirsin. Zira düşünme yetilerini fazlasıyla kaybetmiş durumdalar. Genelleme yapmamak lazım, elbette zeki, entelektüel bireylerde var ama geneli baz alırsak durum bu şekilde.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Araştırmayı ve düşünmeyi reddeden bir milletiz, sorgulamıyoruz, cehalet.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• Ben inanmam hiçbir şeye. Araştırırım internette. Birçok kaynağa bakarım. Yani öyle ortaya bir lâf atıyor birisi, hemen inansak işimiz iş. İnananlar çok saf, içleri temiz. Canlarım benim onlar.

0|0
    0|0
  • Bilimsel olarak üretilen bir parafin maddesi için yıllar sonra çıkıp "anaa meme kanseri olan kadınların memelerinde bol miktarda parafine rastlandı, parafin kanser ediyormuuş, pardon yaa" diyorsa bilim adamları, bilimsel diyerek kandırmak biraz abes kaçıyor... Bilim dediğin deneme/yanılma.

0|0
    0|0
  • dini kullanarak da kolayca kandırabilirsiniz

1|0
    0|0
  • Halkımızın bazı kesimi yarı cahil. Yarı cahillik, cahillikten daha kötüdür. Her şey hakkında bilgisi olduğunu sanıyorlar.

0|0
    0|0
  • Dünyada bizim millet gibi şeytan mı var kansınlar

0|0
    0|0
  • Her bilginin kaynağını biliyor musun
    Hayır

0|0
    0|0
  • Bilimsel olarak yanlissin

0|0
    0|0
  • Saf ve temiz olduğu için

0|0
    0|0
  • dusuncesinde bile kendi dusuncesi gibi gordugunden

0|0
    0|0
  • gel beni kandır

0|0
    0|0
  • tipine bak sonra konuş

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Türklükle alakasi yok

0|0
    0|0
  • En kaliteli cakma ürunde birinci secilen turk insanini kandirmak kolay degil hersetin sahteliginde ilk siralarda yer ariyoruz duzenbazlik cakallik ne ararsan var bizde. Ama is egitime gelirse isine gelirse sorgulamaz

0|0
    0|0
  • Çünkü sorgulanmıyor araştırılmıyor koyun gibi kim ne derse dedin onun peşinden gidiliyor tek sıkıntı bu

0|0
    0|0
  • Bunun Türklükle ne ilgisi var? Sen araştırmıyorsan ve at gözlüklerin varsa hangi milletten olursan ol kandırılmaya mahkumsun.

0|0
    0|0
    • 1ay

Türkiye dışında hiçbir ülkede "nasa burçların değiştiğini açıkladı" gibi bir haber yapıp milyonlarca insanı buna inandıramazsın.

• 1ay

Bütün ülkelerde denedin mi? Kanıt sun öyle konuş. İnandırmayı dene önce inanmazlarsa o zaman gel konuş.

• Çünkü cahiller

0|0
    0|0
  • Cahiliz

0|0
    0|0
  • Hem cahiliz hemde insanlara güveniyoruz

0|0
    0|0
Yükleniyor...