Yeni nesil neden böyle?

Ben de çok büyük sayılmam 23 yaşındayım ama etrafımdaki gençlere bakıyorum,özellikle 15 yaşlarında olan ergenler "lan, ya vs." küfürleri cümle içinde kullanmadan konuşmuyorlar. Benden 8 yaş küçük kuzenim bile bana "napiyon amk" diye hitap ediyor. Otobüste denk geliyorum kız olsun erkek olsun çoğunluğu öyle. Hiç doğru düzgün konuşan saygılı gençlere rastlamıyorum. Bizim zamanımızda lan demek bile ayıp kaçardı.

0|0
4|11

En İyi Erkek Görüşü

• Biz 98 li nesil olarak son demlerde kaldık. 99'lularda da var tek tük. 2000 ve devamı çok fena yetişiyor ya

0|1
    0|0
    • 1ay

Hakikaten öyle kardeşim var 95 li ağzından hiç küfür duymadım, başka bir kuzenim var 98 li o da terbiyeli 98den sonrası bozuk.

• 1ay

Lise sonda okuldan ayrılırken hocalarımız ağladı sen düşün sizin gibiler bir daha olmayacak ne zaman nasıl davranacağını bilen kalmadı artık diye 😂

En İyi Kız Görüşü

• Şu a ile baslayan küfür her yerde sanalda çok kullanıyorlar ve gerçekte de öyle benimde ağzından kaciyo bazen ama her cümlede öyle ulu orta demiyorum

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• Bence ailenin yetiştirilme tarzı , daha rahat ve serbest bırakmaları. Eskiden öyle değildi. Bir telefon bile zor bulunurdu ve aileler daha dikkatliydi. Şimdi hiç önemsemiyorlar. Bir de yetiştiği çevre çok önemli.

0|0
    0|0
    • 1ay

Bilmem ki ya. Kuzenimi teyzemler son derece özenli yetiştirdiler ama maalesef sonuç bu. Rahat bırakan ailenin çocuğu da dikkatli davranan ailenin çocuğu da aynı. Ben sevgilime bir kez olsun lan diye hitap etmemişken onlar sevgilileriyle küfürleşebiliyorlar. Kaç kez şahit oldum.

• 1ay

Arkadaş çevresinde sigara içen mi ararsın, bonzai içen mi dolu. Kız çocuğu bir de. Sınıfındaki erkekler bunlara kondom açıp onu gösteriyorlarmış. Tahmin et artık nesil ne kadar bozuldu. Dehşet içinde dinliyorum o anlatırken.

• 1ay

Evet malesef. Öğretmenlerin ve ailelerin üzerine çok büyük yük ve sorumluluk düşüyor.

• o zaman sansür bu kadar yaygın değildi insanlar yasak olanı yapma eğilimindeler

0|0
    0|0
  • Haklı bir paylaşımda bulunmuşsunuz ama bu bir soru değil.

0|0
    0|0
  • Medya.

0|0
    0|0
  • Normal devirde

0|0
    0|0
  • Genç işte kanları hizlı akiyor

0|0
    0|0
  • malesef, sanal ortam ve teknoloji yeni nesli çok çabuk bozabiliyor. ama her şey ailede başlar.

0|0
    0|0
  • Nesiller çok hızlı değişiyor artık.

0|0
    0|0
  • Maalesef öyle olmuş küfür etmenin bile adabı vardı

0|0
    0|0
  • haklısın

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Hiç hoşlanmıyorum bende

0|0
    0|0
  • eski nesil de öyleydi ergenken az küfürler ezmezdik birbirimize. kardaş sen nirden geldin

0|0
    0|0
  • Valla 10 yasindaki cocuk bile benden daha kalipli daha iri hepsi hormonlu bacim

0|0
    0|0
Yükleniyor...