Lutfen sadece bilenler cevaplasin?

Askerde 12 saat nobet tuturuluyor mu? Arkadasim cavus ama Şu an kendi birliginde degil sabah 8 aksam 8 nobet tutuyor arastrma yaotm biraz ama omen fazla 8 saat nobet olur 12 saat icinde yazilmis hep bilen erkekler bilgi verebilirmisiniz?

0|0
0|19

En İyi Erkek Görüşü

• Kesinlikle fazlası bile tutulur burası iğrenç bir yer kurallar sadece askerlere zulm etmek için var subay ve astsubaylar ı ilgilendiren kurallar olsa da kimsenin umrunda değil. Allah arkadaşına sabır versin onu çok iyi anlıyorum Allah tsk nın ve bu düzeni Kuran , destekleyenlerin belasını versin. Askere gitmeyen issnlar - verecek ve beni yargılayacak ama asla bilmezler asker olmadan.

0|0
    0|0
    • 1ay

Aynen çok haklısın. Askerlik demek insana işkence ve zulm demek.

• 1ay

@YusufK2 evet 4 olsun da Nasıl olursa olsun araştır yedek subaylığı

• 1ay

Rahat geçsinde askerlik.

Erkekler Ne Diyor 18

• Çavuşlar nöbetçileri getir götür yaparlar. Nöbet tutmaktan kastı bu olsa gerek. Onun dışında silahlıkta jenaratöehane gibi tesislerde de gün boyu 12 saat nöbet tutturulur. Tabi oturarak bu nöbet.

0|0
    0|0
    • 1ay

O ardahanda Şu an gorevde.. Normalde erzurumda cavus. ama gorevde topcu olarak 12 saat nobet tutuyor. Teroristlerin gectigi yola top atiyorlar.

• 1ay

topçu ise nöbet saati doğrudur. Silahlı nöbetlerde sınır 8 dir. Sebebi ayakta durulmasıdır. 2 saat arayla mola verilir. Ama topçular yerlerinde oturarak komut bekler ve 12 saat normal

• hayır öyle bir nöbet yok salamış öyle bişey olabilir çok istisnai bir durum olmuştur bir gun o şekılde nöbet tutmuştur

0|0
    0|0
    • 1ay

Hayr hergun tutuyor ardahanda gorevde

• 1ay

oranın tek askerımı gunde 12 saat nöbet tutuyor.)) atıyor inanma

• Ani müdahale mangası 12 saat gündüz 12 saat gece nöbet tutar. Vardiya değişiminde yeni askerler gelir.

0|0
    0|0
  • Bulundugu yere baglı doğuda sınırda olan bn doğudaydım yazın 2 saat kısın yarım saat te bı nöbet degısımi vardı

0|0
    0|0
  • norml bir asker en fazla sekiz saat nobeti vardir sonra istirahat eder cavuta askeri gotur getir yaptirim birde sorumlu oldugu yerde cavusluk vardir oda jenerator ya da kazan dairesi santral da burada 12 saat ama nobetbdegikdir sorumlu oldugu icin bkleme yapar

0|0
    0|0
  • 12 saat nöbet tutulur ben askerliğimi suriye sınırında karakolda yaptım tutuluyor o tarz bölgelerde ama görevli personel olarak tutuluyor 12 saat nöbet 12 saat istirahatli gözüküyor personel ama kışla birliklerinde ya da büyük birliklerde bu dediğim yapılmaz pek.

0|0
    0|0
    • 1ay

İstiharatlı derken?

• 1ay

@YusufK2 YATİP dinlenmek yani günü ikiye bölüyor yani 12 saatinde nöbet tutuyorsun 12 saatinde istediğini yapıyorsun normal bir askerin istirahat saati 6 saattir istikakin yani uyumak için ama 12 saat nöbet tutunca 12 saate çıkıyor uyuyup uymamak sana kalmis

• 1ay

Anlamadım. 😐😐

• 12 saat nöbetmi olur ya

0|0
    0|0
  • Henüz gitmedim askere

0|0
    0|1
  • Normalde tutulmaz ama normalde diyorum bak bu yer yer değişir askerde çoğu şey normal olmadığı için tutulan çok yer olduğunu da biliyorum özellikle doğuda.

0|0
    0|0
  • Olur

0|0
    0|0
  • öyle bir nöbet yok

0|0
    0|0
  • Yere ve bolgeye gore sartlar gerektıgınde tutabılıyorlar

0|0
    0|0
  • 6 saatt tutulur bildigim kadarıyla 6 saat de hazır da beklenilir

0|0
    0|0
  • Bizde gece nöbeti 12 saatti. 2 kişi tutuyoduk nöbetçi komutanlar beraber. oluyor yani

0|0
    0|0
    • 1ay

Sabah 8 aksam 8 nobette. 8 kisileis 4u sabah 4 du gece tutuyormus

• 1ay

Carsi izni yok

• 1ay

ozaman bol bol uyusun dinlensin. zaten koğuşa ondan başkasınn girmesi yasak rahat rahat uyur.

• evet çatışma bölgesinde ve civarında tutulur

0|0
    0|0
  • Tutuluyo tabiki ozellikle ust bolgelerinde 12 saatlik nobet soz konusu daha sık oluyo

0|0
    0|0
  • ben gece cavusu olarak yaptım gorevimi hiç nöbet tutmadım.

0|0
    0|0
  • çavuş kollugu olabilir o yüzden
    ama her gün tutmaz

0|0
    0|0
    • 1ay

Hergun tutuyor ama oraya goreve gitmisler 8 kisi ardahanda topcu oldugu icin

• 1ay

Normalde erzurum usta birligi

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...