Suriyeli Ümmet kardeşlerimize neden ırkçılık yapılıyor?

Kendinizi onların yerine koyun empati yapın. Savaş çıkmış eviniz yakılıp yıkılmış ve başka ülkeye göç etmek zorunda kalmışsınız. Türkiye kadar Suriyelilere yardım eden başka bir yardım sever ülke yok bununla gurur duymamız gerekirken ırkçılık yapılıyor

0|0
11|34

En İyi Erkek Görüşü

• ak genclik trol oldugun belli ama osmanli torunuymus.. osmanli torunuysan o halepte.. azez de cerablusta.. cobanbeyde... samda o kardeslerin tarafindan ingilizle birlik olup oldurulup.. turk askerinin mezar yerlerini bilmedigimiz kahramanlar yatar... o ummet kardeslerinin hala hainligi o topraklar uzerine ibret ve hiyanetle o seytandan gelen kotu ruhu dolasir... ordaki ic savasta turkun hicbir sucu yoktur... hicbir zaman medeniyeti ogrenememis hayvandan bile geri biyolojik turun yasadigi o fellah artiklarinin ic meselesidir... gene de merhamet edip kapilarini acmis bu millete senin gibi kenarmahalle gencligi soz soyleme hakki yoktur... turkiye o ummet olamadigi icin kurulmustur ve ummetten ulus olmustur... hicbir zamanda turkun kardesi degillerdir.. hala daha yikmadiklari ayaktaysa turkun yaptigi mimari ve hizmet binalarini kullanirlar... o kadar angut ve sefillerdir... o kadar hain ve capulcudurlar... cok kardes goruyorsan git halebe döllet kendini burda konusma fellah kafali seni...

1|1
    0|1

En İyi Kız Görüşü

• Isvec sadcee 90 bin suriyeli kabul ederek onlara yasayacagi yasan alani sundu egitim ev dil herseyi verdi ve ogretti kapasitemiz bukadsr daha fazlasi icin yasam kalitesi sunamayiz dedi ve daha fazla suriyeli almadi. Ama turkiye oyle mi 3 milyona yakin suriyeli aldi tamam svaas var savasta cocuk ve kadinlar siginmaci olarak alinabilirdi ama elini kolunu sallayan isidden tut tum teroristler ajanlar ulkeye sizdi eli silah tutacak erkeklerin kendi ulkesinde kalmasi gerekirken onlarda geldi ve burda yilda en az kac suriyeli dogum yapiyor haberin var mi? Yok tabi anca ummetcilikle gururlanin

1|1
    0|1

Erkekler Ne Diyor 33

• Çoluğun çocuğunun rızkından kesip başkasına yardım etmek doğru mu sence? Sevap işleyim derken günah işlenir.

Peki bizim ülkemizde ki yoksulları hallettik farklı insanlar mı kaldı? He devlet ne yapardı. Bakabileceği kadarını alırdı mülteci kampı oluştururdu ve oradan dışarı çıkmalarına izin vermezdi artık sistem nasıl işliyor bilemem ama bir şekilde sistemli olması gerekirdi ama biz ne yaptık gelin gelin deyip ülkenin her yerine salıp başı boş bıraktık. Sence bu doğru bir şey mi?

Bak mesela bizim komşumuz pazardan dönerken etrafına 3 5 kişi gelmiş ve bundan para istemişler buda yok mok deyince üstüne yürümüşler pazarcılar yardım etmiş kadınada gitmiş. Birde onların serseri ile uğraşır olduk. Bir şey yapılacaksa doğru düzgün yapılır bir yerlerden para koparmak için değil.

0|1
    0|1
  • Kimse ırkçılık yapmıyor ben ömrümü harcarken onlar herhangi bir üni değil isterse odtü ye girebiliyor. İş verilmiyor maaş bağlanıyor onlar da hem maaş alıyor hemde çocukları dilendiriyor bu çok kötü bir şey, sen ülkende bir 1 milyara çalıştığın işi onlar para gelsin yeter deyip sigortasız 700-800 lira ya yapıyor. Daha ülkeye geleli ayları dolmamış ortalıkta hır gür çıkartıyor siyasete de katılıyorlar. kimse ırkçılık yapmaz benim ülkemde sadece adalet ve düzen istiyorum veya istiyoruz diye düşünüyorum.

0|1
    0|1
  • Ülkesini koruyacağı halde kaçıp plajlarda syria syria diye bağırırsa onun şerefini...

1|2
    1|1
  • ne sacmalion sen ya burda savas ciksa bizde kaccaz hyr tabiiki onlari aldikda bakma tayip iti para icin aldi sevdiginden degil ayrica darbe oldu onlarmi koydu kafasini tankin altina yoo evinde oturdu izledi he yer dinlenci doldu zaten kacta irk var bir onlar eksikti bombalar patlio kimlik aciklanio suriyeli tam patlacak yakalanio 4 üde suriyeli geliyolar is begenmiolar benim kendi halkim ac kendi halkimin paraya ihtiyaci var benim halkim gecinemio onlar bedava evde oturuo su parası yok elektrik parası yok kira ucuz benim insanimin buna ihtiyaci var kendi vatanina sahip olmaktan korkan kaçan kopeklerin değil anladın mı

1|0
    1|1
  • Karekter sahibi olsalardi ulkelerini birakmazlardi. Hadi biraktilar, toparlanmaya calisip toparlaninca donerlerdi. Sagda solda aylkalik etmezlerdi, kari kiz pesinde kosmazlardi. Ve karekteri olmayan insanlardan dost olmaz sadece besleme olur. Herkez boyle demiyorum, genel izlenimi veriyorum sadece

0|0
    0|0
  • Türkiye öncülüğünde ülkelerini kurtarsınlar ülkemiz 40, günden fazla süredir suriyede burada üremekle uğraşacaklarına Suriye'ye savaşmaya gitsinler

0|0
    0|0
  • Vatanı bırakıp gelen heriflere lafım yatacak yerleri yok

0|2
    0|1
  • profil isminden de görüldüğü üzere beyinleri firar etmiş bir topluluk üyesisin.. size ne dense boş almaz kafanız çünkü Tayibe tapar oldunuz koyun sürüleri

1|1
    0|1
  • suriyeliler ümemetinde ıraklılara niye ev verip işyeri açma izni vermedin bunlar gibi afkanlara niye bunlar gibi yardım edip ev verip iş yeri izni vermedin o zaman puta tapıyordunda yenimi müslüman oldun?

0|0
    0|1
  • Çünkü kimse üstünlüğün Takva olduğunu bilmiyor. Çünkü kimse gerçek iman sahibi değil. Hiçkimse Rabbin yarattıklarına saygılı değil.

0|1
    0|0
    • 1ay

Sorsan sosyal medya da gördüğü ölenlere üzülür ama baksan buraya gelene demediğini bırakmaz.

• Irkçılık yapan kesim Türkiye de ki kendini yerli sanan yabancı kesim. Çokta takmayın onları 2 havlar susarlar

0|0
    0|0
  • ardığım paylaşım bu işte. biz kardeşiz ve onları dışlamamalıyız. Allahda yoksa bizlere onların sonunu yaşatır

0|1
    0|1
  • Hepsi yağmacı ve ülkenin kaynaklarını sömürüyor biz o kadar zengin değiliz kültürleri çok uzak bize

0|0
    0|0
  • Senin kardesin bizim degil ırkçım sonuna kadar araplardan nefret ederim.

0|1
    0|1
  • Peygamberimiz buyurur ki ; Her kim irkçılık ederse bizden değildir "

0|2
    0|0
  • Ben kendimi onların yerine koysam intihar ederdim. ülkemizi bırakıp başka yere kaçacak kadar şerefsiz değilim çok şükür ölene kadar savaşırım.
    Çünkü ben Korku bilmeyen türk ırkıyım.
    Tengri biz menen.

0|0
    0|1
  • ben irkcikik yapmiyorm cok sukur senn dedgn gibi kendimi onlarn yerine koyuyorm.

0|1
    0|0
  • Ben yapmıyorum, hatta arapça öğreniyorum :D şimdi türkçe konusmuyorum onlarla

0|0
    0|0
  • ümmet meselesi değil. insani olarak yardım etmek lazım ama gelip serserilik yapanlar insanları rahatsız edenler kadınlara sarkıntılık edenler çok fazla. millet ondan bıktı. olan maalesef kadın ve çocuklara oluyor.

0|0
    0|0
  • Müslüman olmayan lar onlar kabul etmeyenler neyin ne olduğunu bilmeyenler veya kendileri nasıl bilmek nasıl görmek istiyorlar sa öyle yorumluyorlar

0|0
    0|0
  • e ne bekliyodun adam olamadınmı yerler seni

0|0
    0|0
  • Şu ülkesini bırakıp kaçmasalardı diyenlere bu lafım: Bu ülkede öyle birşey olsun ilk siz kaçarsınız s. oysuzlar! Yazık ya

0|0
    0|0
  • Ne kaçması göç etmesi bizim kanımızda o yok

0|0
    0|1
  • ergenler yapıyor,

0|1
    0|0
  • Her zaman oyle boslar cikar aldirma

0|1
    0|0
  • Kaçmayıp vatan savunmasına katılsın.

0|1
    0|1
  • Turkiye kendine yetiyor mu yardim etmesi kalmis, akilli ol biraz

0|1
    0|1
  • suriyelilerin türkiye halkına dedikleri ne o zamann

0|0
    0|1
  • hepsi iğrençler

0|1
    1|0
  • karakterden

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    3

Kızlar Ne Diyor 10

• valla kusura bakma ben ırkçılık yapmıyorum ama benim ülkemde benden daha çok keyif sürüyorlar biz üniversiteye gitmek için o kadar çalışıyoruz yok kolejler dershaneler zor bela bir yer geliyor ama onlar hoop sınavsız istedigi bölümde okuma şansız ben geri ödemeli burs alıyorum onlara burs geri ödemesiz daha sonra da kendi ülkeleriymiş gibi bize sataşıyorlar oldu canım valla yok öyle bir dünya

0|0
    0|0
  • Canım bak Ak Partiliyim bende ama bu suriyelileri istemiyorum. Çünkü vatanını seven bir insan topraklarını düşmana bırakıp kaçmaz biz Türkler hiç bir zaman kaçmamış insanlarız vatanımız için savaşmış kan dökmüş atalarımız. Bunlar her anlamda rahatsızlık veriyorlar tabiki üzülüyoruz o çocuklara benimde içim cız ediyor gördükçe ama herkes kendi toprağında vatanında olmalı bu benim evladımın geleceğini kötü etkileyebilir o yüzden ben kesinlikle istemiyorum..

0|1
    0|0
  • Bende anlamıyorum bşr gün bizde onların yerinde olabiliriz nasıl bu kadar vicdansız olabiliyor bazıları. Müslümanız birde, Allah akıl fikir versin.

0|0
    0|0
  • Hayvan gibi adamları almasınlar ülkemize ben mi gidip koruycam onların ülkesini 😒😒 RTE seni seviyorum ama yapma adam böyle şeyler ya sinirleniyorum.

0|0
    0|1
  • yardım için kimse birsey demez sanırım onların yerinde bizlerde olabilirdik ama birde düşününce yemek yenilen kaplara sı... lar ve onların yanında düzgün insanlarda harcanıp aynı kefeye konuluyor. olaylara bakarken kişiliğine karakterine göre değil ülkesine göre bakılıyor bu kezde. suriyeden gelen kimseyi adıyla sekliyle tanımaz kimse bir durum oldumu adı suriyeli olur. bundan dolayı iyi olan bir çok suriyelinin de karalanması

0|0
    0|1
  • Kendimi onların yerine koyuyorum. Ülkemde savaş çıksa korkak gibi başka ülkere kaçmam. Varımızla yoğumuzla kadın erkek çoluk çocuk direnirdik. Türk ün lügatında pes etmek veya kaçmak yok. Vatanını bırakıp kaçan vatan hainidir. Tıpkı Suriyeliler gibi..

0|0
    0|0
  • Evet bence de empati kurulmalı

0|1
    0|0
  • O zaman onlarda sadece karısını ve çocuklarını göndersinler erkekler niye kaçıyor dursun Ülkeleri için savaşsınlar bizim Dinimizde kaçın yazıyormu.

0|0
    1|1
  • Kardeşlerimizi öldürdükleri haberleri duymadın galiba sen

0|0
    0|0
  • benm vatandaşım memur olamıyor ama ya suriyelisi oluyor. onlara destek çıkmak için bütçeden harcanan rakamla kaç vatandaş doyar biliormusn. ırkçılık bize yapılıyor türklere

0|0
    0|1
Yükleniyor...