Vegan denilince aklınıza ne geliyor?

Vegan denilince aklınıza ne geliyor?

0|0
2|2

En İyi Kız Görüşü

• Tamam da ne alaka ki şimdi. Resmen saçmalamışlar. İnsan bir otobur. Çene yapısı, bağırsak uzunluğu vs bunu gösteren bir sürü delil var. Az araştırın. Bu arada Veganlar için çok güzel şeyler düşünüyorum. Yakın gelecekte ben de o gruba dahil olacağım kısmetse.
    Ha bu arada veganların hayvansal gıda tüketmiyor ol malarındaki asıl sebebi günümüzdeki endüstrinin hayvanlara işkence çektirip doğal olmayan yollara başvurarak gıdaları elde ediyor olması. Eti hiç düşünemiyorum. Ayrıca dinimizde (bir çok dinde olduğu gibi) özel hiç bir şekilde hayvansal gıda tüketilmemesi gereken riyazet oruçları var. Buradan tüm iki ayaklı sığırlara duyurulur.

0|1
    0|0
    • 1ay

Hayır yanlış biliyorsun ilkel zamanlarda evet itordur ama zeka seviyesinin yükselmesi et sayesinde oldu çene yapısı otoburlara benziyor olsada bağırsaklarımız eti daha kolay daha zahmetsiz sindirebiliyor insanlarda rafinoz enzimi olmadığı için nohut fasulye bezelye gibi baklagilleri sindiremiyor ve seluloz daçok az salgılandığı icin bitkileri sindirirken çok fazla enerji kabediyoruz yani et tüketimi en mantıklısı

• 1ay

pnp hdi vrsayalım ki benim beynime format atılmış ve ben yanlış yoldayım senin inancına göre de et tüketimine davet veriyor kurban kesimleri mevlitle adaklar bağışlar bunların hepsi et tüketimi dir buna ne diyorsun

• 1ay

Elbette onların ETLERİ ve KANLARI Allah'a ulaşmayacaktır. Ancak O'na sizin takvanız erecektir. Onları bu şekilde sizin buyruğunuza verdi ki, size yolunu gösterdiğinden dolayı, Allah'ı tekbir ile yüceltesiniz. (Ey Muhammed!) Vazifelerini güzelce yapan iyilik sevenleri müjdele.''

Kurban etmekle hayvan boğazlamak farklı şeyler. Günümüzde yaşanan şey hayvan boğazlamak ve katletmek.
      ''Allahın adını anarak...'' diyor. Genetiği bozulmuş tavukları mı Allahı anarak kesip yiyeceksin?
      Bunu mu?

www.hakimiyethaber.com/uploads/images/6939_2.jpg

5 yaşında çocuğa anlatır gibi burada sana zaten biliyor olman gereken şeyleri izah etmek yorucu. Videoyu izle ondan sonra sor ne soracaksan.

En İyi Erkek Görüşü

• Hiç bir şey aklıma gelmedi

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Adananın İskenderin ne bileyim yaglamanin sucugun sotenin kıymetini bilmeyen insan topluluğu

0|1
    1|0

Erkekler Ne Diyor 1

• Yüzüklerin efendisi serisinde bir ırk mı 😕

0|1
    0|0
    • 1ay

Vikinglerin piri

• 1ay

Tencerede marul haşlarken yanlışlıkla tencereye beynini düşürmüş olmalı :/

• 1ay

Yerine de turp koymuşsa demekki 😕

Yükleniyor...