Ateistlere soruyorum?

Ateistim, arkadaşlar iyilik ve kötülük kavramları ateizme geçtikten sonra benim için ortadan kalktı iyi olana iyi kötü olana kötü diyebilmekten bahsetmiyorum. iyilik ve kötülük kavramlarından, olgularından bahsediyorum kötülük= şeytan, iyilik= Allah mantığı. sizcede ateistler için ortadan kalkmamış mıdır?Ateistlere soruyorum ?

0|0
3|2

En İyi Kız Görüşü

• Açıkçası insanda süper ego ve üst benlik denilen 2 kavram vardır ve bu icguduseldir süper ego kendimizi toplum içinde ahlaki olarak dizgiblememizi sağlar üst benlikse tam tersini ve bu denge içindedir yani dine bağlı değil bu kavramlar iyilik allah kötülük şeytan kavramı yanlış bence sana iyi gelen iyi kötü gelen kötüdür insan vicdanı bir varlıktır yani dinle alakası yok iyilik ve kötülük kavramı kalkamzki o zaman hırsızlık yap senin olmayanı al bu toplumu dizg8nleyen ahlaki kuraldır ateist te olsan bunj hissedersin ayrıca saygidir yaşadığın insanlara karşı bu bence

0|1
    0|0
    • 2ay

özel olmazsa eğer bu 2 kavramı kaybettiginizi nasıl anladınız ki bence iyiliği allahla kötülüğü şeytanla eşleştirme yanlis

• 2ay

aliyunus tabikide biz inananlar için doğru ama arkadsim iz ateist ve biraz kargaşa içinde vede din konuusnda etkilemek istemiom çünkü cidden adam gibi bilmiom ayrica

• 2ay

fazla bilmenize hurafe dinlemenize gerek yok turkce olarak okuduklarini iddia ettiklerini gercekten okumus olsalar zaten biz bu kargasayi yasamazdik

En İyi Erkek Görüşü

• iyilik ve kötülük insan doğasında varolan ayrımlardır. Ateist olan kimsede elbette diğerleri gibi neyin doğru neyin yanlış olduğunu algılayabilir fakat bazıları var tanrı tanımazlığa din gibi belirli soyut sınırlamalarla din gibi bir görüş haline getiriyorve biz buyuz diyebiliyorlar. yok öyle bişey ben para üstünü eksik verdiği için doğa kanunları gereği garsonu döven bir ateist görmedim.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Hic bir seye inanmadiginda baglayici bir sebebin kalmaz ki. Sorumluluk durumu delete. Dolayisiyla hayati kopardigin yerden kar sayarsin ve insanligindan uzaklasirsin

0|0
    0|0
    • 2ay

anlıyorum lakin ben ahlaki değerlerimi dine yüklemedim ahlaki değerlerime zamanında bir dini yükledim şimdi onu aradan çıkardım yani halen ahlaki değerler mevcut

• 2ay

ahahaaahaa comarlar birbirine dustu bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmaya calisan comarlar

• 2ay

@yumanji comar drmissin hosuma gitti senin gibi koyunlara bizim gibi comar lazim ahzap suresinin mealini dinlemek istysn eger yine edip yukselden dinliyebilirsin senin gibi sapiklardir kurani boyle degistirenler cocuga tecavuz edenler hep senin gibi beyinsiz insanlar peygamberimizin evlatlik aldigini es bilen sapik insanlarsiniz aynada goremediginiz bu pisliginiz iste cunku bizi kendinize benzetmeye calisiyosunuz cunku siz ateistlere gore kizkardesinle yatmakta problem yoktur demi inanc yapinizin bademleme yapan soysuzlardan hicbir farki yok

• Ne sordugunu anlamadım net olarak

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• İyilik ortak ideal doğruların karşı tarafın 3. kişilerin yararına kullanılabilmesidir. Bunun için inanç değil bilimum vicdan kafidir. Ateist adamlar keşke inansalar ama inançlı pek çoğundan daha sorgulayan ve daha iyiler..

0|1
    0|0
Yükleniyor...