Şu suriyelilerden nefret eden bir ben mi varım?

Bulmuşlar beleş yeri geldiler kondular ülkemizde okadar fakir insan varken niye onlar?

0|1
5|23

En İyi Erkek Görüşü

• Bizimkiler orda SAVAŞIYOR onlar burda SEVİŞİYOR devlet hastanelerinde doğan her 2 çocuktan 1 tanesi suriyeli alıştılar rahata çoğalıyorlar.

2|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Yardıma karşı değilim ama ekonomisi super olmayan bu ülkenin 3 milyon suriyelileri alırken ne düşünüyordu merak ediyorum tabi onların ceplerinden çıkmıyor

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 22

• Nefret etmek mi Allah muhafaza o nasıl bir cümle sevmeye bilirsiniz lakin insanlara bu gözle bakmamalısınız. Onlar buraya keyiflerinden mi geliyorlar zannediyorsunuz? https://goo.gl/images/b0Mvmv / https://goo.gl/images/JKfh2Z / https://goo.gl/images/xgBGir / https://goo.gl/images/wSKS0Q
    Bakınız bunlar film karesinden değil... Fazla bir şey yazmayacağım Mevla doğru düşünebilmeyi nasip eylesin..
    Ha bu arada Suriyeli kardeşlerimiz gelmeden önce Ülkemizde fakir (yoksul) insan sayısı çok mu çok azdı. Selametle.

2|0
    0|0
    • 1ay

Ya bu kadar cahil olmayın Allah aşkına ya

• 1ay

Siz de insana insan olduğu için değer verilmesinin farkında değilsiniz.
      Din, ırk, cinsiyet ayırt etmeksizin.. Yaratılanı Yaradan dan ötürü sevmek asıl mesele bu..
      Cahillikle nasıl ilişkilendirdiniz :)

• 1ay

O zaman buraya gelip bize iyi bakmiyolar demiycekler nasıl bir kafa yapısı ya bu ekmek elden su gölden rahat rahat yaşıyorlar hemde vatandaşlık veriliyo bunlara sen gel eşitlik den bahset

• Türk olmak bu ülkede zor

2|0
    1|0
  • Kadınları çocukları anlarımda orta yaş grubunu ne alırsın be ülkeye bre densiz

1|0
    1|0
  • Sanki suriyeliler olmasa krallık yaşayacaktın.. Sorun suriyeliler değil zaten içimizdeki hırsızlar. Onlar varken sana bu memlekette refah yüzü yok.

2|0
    0|0
  • Nefret etmiyorum. Yardım edilmeli ancak ülkeleri düzeldiğinde de gitmeliler. 20 liraya 12 saat çalışanları var.

1|1
    0|0
    • 1ay

Saygı duyuyorum sana ama Allah korusun biz bu durumda olsak hiçbir ülke bize kapısını açmaz emin ol

• ben de nefret ediyorum

1|0
    0|0
  • Yalnız değilsin

1|0
    2|0
  • akp'nin yanlış politikasını çekiyoruz! sen tutup şamda, bilmem nerede cuma namazı kılacağız diyen akp sayesinde suriyeliler sultan ahmet camii'nde cuma namazı kılıyor!
    zamanında karı koca tatile çıktığın esadı şimdi diktatör ilan edersen; suriye savaşına taraf olursan 3,5 milyon suriyeliye kucak açmak zorunda kalırsın!

0|0
    2|0
  • Ya aynen hastane bedava uni bedava sinav yok anasini satim market beles milletin anasini shiktiler

1|0
    2|0
  • Doğru diyosun hepsini ölmeleri için orda bırakmalıydık bu tam bize yakışan bir hareket olurdu zaten.

0|0
    0|0
    • 1ay

Olanlar ortada valla o kadar işsiz insanımız varken onlara memur olma şansı verildi TC vatandaşlığı verildi üniversitesitekere girebiliyolar bunları görmeyecek kadar aptal değilsindir herhalde

• 1ay

Sizde bu kadar vicdansiz olmayın tepkini 2 saat sahnede kalıp 400 milyar alan sanatçıya göster maç yapmadan 560 milyar alan futbolcuya göster biraz araştırma yap kim ne paralar alıyo diye medyanın gazına gelmeyin hemen azcık düşünün.

• 1ay

Gaza gelen falan yok herşeyi biliyorum ben sen rahat ol onlarında aldığı para fazla hak yeniyor bununda farkındayım zaten onlara da tepki gösteriyorum ayrıca bunun vicdansızlikla alakası yok sevmiyorum abi ben bu kadar basit ve net bu benim gorusum siz yapılanlara boyun eğmeye devam edin

• haklısın ama o masum çocuklardan hiç gördünmü ben sırf onlara acıyorum onlar ve anneleri ve yaşlılar tamam da gençleride burada

0|0
    0|0
  • Gelmeden önce ülkede ki fakir insanları çok düşünüyordunuz zaten mk 😂 Maskeleriniz bir bitmedi be 😎

1|0
    0|0
    • 1ay

Ben yeterince dusunuyorum zaten sen rahat ol vicdanım rahat benim

• Benimde kafam karisik o yüzden vakit gösterir yorma kafani

0|0
    0|0
  • Ülkelerine dönsünler burada ureyip duruyorlar

0|0
    2|0
  • yarın ne olacağını bilemezsin o yüzden müşkül durumdakine yardım etmek lazım belirli çerçeve içinde

1|0
    0|0
  • bende pek sevmem ama nefret değil

1|0
    0|0
  • Oyda mı atmasınlar ;)

0|0
    0|1
  • Ayıp ya düşüncene saygı duymuyorum, aynısı bizde olsa ve bize böyle yapılsa çok mu hoş olur ayıptır günahtır abi tamam Ülkemize gelmiş yerleşmiş olabilirler ama onlar napıcaklar orada kalıp ölsünler mi bunlar bize yapılsa ama ağzınıza geleni söylerdiniz yazık günah abi ya...

2|0
    0|0
    • 1ay

Evet söylerdim ağzıma geleni ama bu biseyi değiştirmezdi ninelerimjz dedelerimiz bu toprakları kolay kazanmadı.. burası TC olsun diye ne devrimler yapıldı haberin var mı bizim atalarimjz niye zamanında ülkemizi terk etmemiste savaşmış ben onlara savassinlar demiyorum madem geldiler nankörlük yapmasinlar abi açık ve net yani

• 1ay

Tabi ki onlarda insan sadece ben bize yapılan bunca haksızlığı yediremiyorum

• 1ay

Onu bende yediremiyorum onca yıllar asırlar kazıdık didindik öldük herşeyi yaptık bişey demiyorum ama insanlara nefret lanet gibi şeyler demene gerek yok çevrende gördüğün o vatandaşlar kötüdür hepsi kötü değil işsiz olmayanlarda var ama yargılama abi bu kadar kolay olamaz bunlar

• Ben de bir mülteci torunuyum. Türküm. Dedem de Türktü. Savaş yüzünden yaşadığı ülkeyi terketmek göçmek zorunda kaldı. İnsanlardan çaresiz olduğu, aç olduğu, işsiz olduğu veya hırsızlık yaptığı için nefret edilmemeli. Kimse isteyerek fuhuş batağına sürüklenmez, durduk yere hırsızlık yapmaz. Onların yaşadıklarını biz yaşasaydık biz de onlardan çok farklı olmayacaktık bunu hatırlayın sadece. Ölüm korkusuyla yaşamadığınız için ne kadar şanslı olduğunuzu da unutmayın lütfen.

1|0
    0|0
    • 1ay

Tamam sana katılıyorum evet ama neden bir insan kendi ülkesinin vatandaşına tanımadığı hakları onlara taniyo hiç düşündün mü bunu ben sana soyliyim daha fazla oy almak için hatta bu yüzden TC vatandaşlığı verildi

• 1ay

Bu durumda pek tabii hatalı politikalardan nefret edebilirsiniz ama Suriyelilerden değil.

• İstanbul'da bazı yerler küçük suriye olmuş.

0|0
    0|0
  • onları basımıza kim bela etti kardeş?

1|0
    0|0
  • Oh çok güzel inşallah başımıza bela olurlar

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• yani aslinda bazilari iyide bazilari senin demen gibi belaa yani

0|0
    1|0
  • bir yanim nefret ediyo bir yanim uzuluyo.

0|0
    0|0
  • Bazıları iyi bazıları nefretlik

0|0
    0|0
  • Sana diyeceğim tek bir kelime var: vicdansızsın.

1|0
    0|0
Yükleniyor...