ALLAH 'ı düşünmeden geçen her gün yaşanmamış demektir. Doğru mu yanlış mı?

Bence sonuna kadar doğru hamd alemlerin rabbi her şeyin sahibi güç ve merhamet sahibi ALLAHADIR

Güncellemeler:
1ay Allahı düşünmek demek ona yakışır kul olmak demek. Allahı düşünmek demek günahı unutmak demektir. İşte sırf bu yüzden Allah bizim insan olduğumuzu ve hata yapabileceğimizi en iyi bilen olduğu için günde beş vakit huzuruna çağırır. Namazın Allahın bize zerre ihtiyacı yok ama bizim kalbimizin Allahı anmaya ihtiyacı var. Yoksa zamanla körleşir yok oluruz. hamd ALLAHADIR

0|2
7|15

En İyi Erkek Görüşü

• Allah'ı 24 saat boyunca bir kere bile anmamak ne büyük bir gaflettir.

Kuzenim bir keresinde ben uyuyorken bişeyler sayıkladığımı söyledi. 3 gecedir hep aynı şeyi sayıkladığımı söyledi. Bende dedim ki ertesi günü yakınlaşıp dinlesin tam ne söylediğimi çıkarabilmesi için.
    Sabah olduğunda çocuk geldi bana abi la ila ilalla diyodun dedi. O ne demek dedi.

Anladım ki uykumda dahi Allah'ı anıyormuşum. O kadar çok mutlu olmuştum ki

1|0
    0|0
    • 1ay

o kadar güzel ki Allah yolunu açık etsin la ilahe ilala Allahtan başka ilah yoktur

• 1ay

Eig için teşekkür ederim abla

• 1ay

ben teşekkür ederim kardeşim :)))

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 14

• Namaz kilmasak ezani duymasak öleni duymasak düşünmeyiz kolay kolay tevekkül edeceğimiz yok bu konuda hepimiz ziyandayiz husrandayiz bir birine iyiliği emredenler hariç

1|0
    0|0
  • Doğrudur

1|0
    0|0
  • kişisel inançlara karşı birşey diyemeyiz. herkesin inandığı kendine sonuçta. yargıç değilim ki yargılayayım.

0|1
    1|0
  • Boş geçiren bir gündür

1|0
    0|0
  • İnanan bir insan nasıl Allah'ı C. C. düşünmeden geçirir ki koca bir günü. Nefsini sorgulaması gerek varsa öyle biri..

1|0
    0|0
    • 1ay

çok güzel söyledin kardeşim Allah rahmet eylesin öylelerine en çok onların ihtiyacı var

• 1ay

BUNDA DA KATILIYORUM. kUL İSTEMELİ Kİ aLLAH HİDAYET VERSİN

• 1ay

Evet malı istediğime, ilmi isteyene veririm diye buyuruluyor kardeşim..

• Bence çok doğru. Ben her gün düşünüyorum.

1|0
    0|0
  • Doğrudur aldığın nefesi veren'i düşünmeyecek kadar bencil isen o zaman işte boşsun.

1|0
    0|0
  • Ya biraz gitte fen bilimleri öğren boş boş şeyler düşünüyorsun bide soruyon

0|0
    1|0
    • 1ay

fen bilimleri sosyal bilimler hatta bilim felsefesini dibine kadar bilirim. İşte bu yüzden böyle güzel sorular sorabiliyorum. Müminlerin için iısıtan kafirlerin deistlerin kanına dokunan

• 1ay

yobazın kelime kökenini araştır gel sonra kendinin nasıl yobaz olduğunu göreceksin defol

• 1ay

sen ya gaysin ya da zinayı dibine kadar yapan bir ergen. Allahın lut kavmi kıssasını kaldıramamış kair olmuşsun başka açıklaması yok

• Tabi ki yanliş.

0|0
    1|0
  • Doğru

1|0
    0|0
  • Ne alaka dicem tövbe yarabbim

0|0
    1|0
    • 1ay

Sevgilin olunca onu düşünmden geçmeyen günlerin sevgilerin en üstü Allaha olunca nasıl düşünmeden geçer. Allahı sevmek ne demek bilirmisin?

• 1ay

Haşa ben kimim ki benim istediğim biri olsunlar. Ama müslümansa kuranın dediği gibi olmak zorunda Allahı düşünmeyi ben değil kuran söylüyor sen bir kendini sorgulasana gerçekten inanıyormusun. Birde kuranı okudun anladın mı gerçekten?

• 1ay

Baskı seziyorum inanıyorum elbette ama dindar değilim tatlım

• yanlış

0|0
    1|0
  • Namazdan daha önemli bir şey var, o da şirk işlememek. Çoğu insan bunun farkında değil, çünkü din adamları bunları anlatmıyor.

0|0
    0|0
    • 1ay

Peygamberlerin geliş amacı şirki engellemek. Peygamberin geldikleri toplumlar genelde zaten Allah'a inanan namaz kılan toplumlar.

• 1ay

Din adamları kuranı okumaya bile teşfik etmiyor. Çünkü millet okursa kimse onların boş sözlerini ciddiye almaz

• Deistim çok da düşünmüyorum. çok da şey yapmamak lazım :)

0|0
    0|0
    • 1ay

yok desitim demen yeterli zaten o zaman çokta düşünmediğini anlardık

• 1ay

cahilliğin kol gezdiği arap kabilesinden daha iyidir

• 1ay

evet çok güzel söyledin cahillik kol geziyor hala arabistanda. Ama islam Allah kelamıdır arabistan kelamı değil. Ve h. z muhammed kuranı kerimin vücut bulmuş halidir hamd Allahadır. Kuranı kerim 1 günde cilt olarak inmedi gökden 22 yılda ayet ayet indi. Ayetin türkçesi kanıt demektir. Allah cebrail yoluyla h. z muhammede kanıtlarını sundu ve bütün insanlığa Allah çok yüce ve büyüktür.

Kızlar Ne Diyor 6

• Yorumsuz

1|0
    1|0
  • Tabiki Allahi anmak sifadir eğer biz her sabah gözümüzü açıp ve hala sukredecek bişeylerimiz varsa Allahi anmali kulluk görevimizi yerine getirmeliyiz

1|0
    0|0
  • Doğru

1|0
    0|0
  • Dinine bağlı olarak değişir.

0|0
    0|0
  • Bu tür cevabı çok açık ve net olan şeyleri soru olarak neden soruyorsunuz anlamış değilim.

0|1
    1|0
  • dusunmeyin kardesim bakin atayizler bizden daha mutlu :d

0|0
    0|0
Yükleniyor...