LGBT'ye bakış açınız nasıl? Bu kadar ön yargının ve aşağılamanın sebebi nedir?

LGBT'ye bakış açınız nasıl? Bu kadar ön yargının ve aşağılamanın sebebi nedir?

Geçen paylaştığım resme gelen eleştiriler yüzünden burdayım. Okuyunda ufkunuz açilsin. Ayrımcılık ne ulan!
Bedeninden dışarı çıkarılmış bir kalbin, hangi cinsiyetin kalbi olduğunu anlayabilir misiniz? Aşk bedenden ötedir, demiş Cem Adrian. Eşcinsellik hastalık değildir fakat HomoFOBİ ve renk körlüğü ciddi bir hastalıktır. Biz değişmeyeceğiz, siz alışacaksınız. Bizden uzak durun eşcinsel olursunuz, eşittir Starbucks'tan uzak durun Latte olursunuz. Birey bireyi sevmiş kimene! Eşcinsellik 450 canlı üzerinde bulunur, eşcinsel karşıtlığı ise tek bir canlı üzerinde. Dininiz hoşgörüyü emrediyorsa, kardeşçe yaşamak varken yok saymak, hor görmek niye? Ne boka yaradı normal olmak Homo kardeş? Homofobi olan insanların düşük IQ'lu olduklarının tespit edildiğini biliyor muydunuz? Allah korusun tam hetero olacağım bir gülme geliyor. Biz rengareğiz. Bu dünya da doğduk, ama hepinizden daha farklı dünyamız var. Biz her yerdeyiz, teşekkürler.
Ha birde, ben bu kızı çok seviyorum, ona aşığım, onu her olumsuzluğa rağmen seviyorum. Ve bir kız bir kızı bu denli anlıyorken vücut bulmuş pesine ne gerek var?

Güncellemeler:
1ay Sizin için aşk kalple ilgili değil o halde, penis ve vajinadan ibaret.

0|0
8|21

En İyi Erkek Görüşü

• Kızlara birşey dedikkeri yok çünkü çoğu abazanın hayallerini süslüyorlar gaylerle alıp veremedikleri var

2|0
    0|0
    • 1ay

Sonra da biz hosgörü ve saygı ülkesiyiz. Rahat rahat aşkımızı yaşayamıyoruz.

En İyi Kız Görüşü

• Herhangi bir görüşüm yok. Ben takmayan insanlardanım. Bana zararı yok ve herkes kendi hayatını yaşar.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 20

• Bu bir azınlık... Dinimde böyle şeylere de yer yok... Şimdi dinimizde hoş görü vardır doğrudur fakat siz benim dinimden birinden dayak yemediniz kesinlikle buna eminim.

Bu bir ön yargı da değil. Sizin isteğiniz hemcins bizim ise hemcinsimiz değildir. Bundan ötürü bize uygun olduğunu düşündüğümüz şeyleri destekleriz ama uygun olmayan şeyleri ne destekleriz ne de kirletiriz. İlgimiz dışında kalır fakat gözümüze soka soka paylaşım yaparak da yapımızı değiştirme çabasına giren lgbtli kişilerden de uzak durmayı eylerim.

Sırf sen kız olup kızdan hoşlanıyorsun diye kalkıp bende bir erkekten hoşlanacak değilim ve bu durum bana çirkin geliyor haliyle... Çünkü benim gözüme güzel gelen şey bir kızdır. Erkek değil...

Saygı duyun konusuna gelirsek sokaklarda sevişen çifti ne yaparlar senin haberin var mı? Bu kız kıza veya erkek erkeğe yapılan sevişmeden farksız bir şekilde saygı gösterilmeden dayak atılır veya kovulur veya ne bilim saygısızca davranış sergilenir.

Yurt dışında saygı gösteriyorlar burada niye yok diye söylersen şimdi gülerim :D

Şimdi birileri yorum atar abazalar lezleri güzel görür falan. Güzel görürler doğrudur kızlarda aynı şekilde geyleri güzel görür bunu da not edin :D

0|0
    0|0
    • 1ay

Senin dininden birinden dayak yemiyor muyuz? İyi araştır. Senin yapını nasıl değiştirebilirim? Bu bir histir ve tedavisi yoktur. Ya ben yarın lezbiyen oluyum sende ol, diyemem bu saçmalık. Ne yapı değişikliğinden bahsediyorsun anlamıyorum? Sokaklarda sevişen kızları bilmem ama sokakta karısını öldürenlere bile daha normal bakan bir ülkeden ne beklersin. Bir eşcinselin eşcinseli öldürdüğünü göremezsin.

• nasıl ki peygamberin Allahım seni görmek istiyorum , kalbimin tatmin olması için demesi gayet mantıklıysa, bir insanın cinsel ve dış görünüş isteklerini kendine , zevkine göre uyarlaması da o kadar mantıklı. doğaya ters diyen insanlar Sözde kuraanı kerimde geçen olayların mücizelerin (ayın denizin yarılması, sopanın ejderyaya dönüşmesi ölüün dirilmesi vs ) mantıklı olduğuna inanıyor da cinsiyetini beğenmeyip hormonal değişiklikden ve kendini mutlu hissetmek için yaptıkları birtakım değişkliklerin mantıksız olduğunu düşünüyor ha? ben öylelerine güler geçerim. tipik günümüz müslüMAN kafalı insanı işte...

0|0
    0|0
  • Aslında sorun bu değil ki. asıl sorun siz bunu kendi içinizde yaşamak yerine dünyaya gerile gerile biz bu boku yiyoruz sizene demenizde. Bu ülkenin çoğunluğunun dinine geçmişine değerlerine hakaret etmeye utanmamak bir yana birde bunları milletin gözüne gözüne sokmanızda. Bizde elhamdülillah müslümanız ve cinsel eğilimimiz bu yönde değil ama biz sokaklara çıkıp protesto yapmıyoruz ya da bangır bangır bağırmıyoruz biz buyuz diye. kendi kendinizi ötekileştirip sonra da insanlardan zorla saygı ve hoşgörü bekliyorsunuz bence bu aptalca.

0|0
    0|0
    • 1ay

Öncelikle bu durumu "bok" diyerek nitelendirmeyelim aksi halde sizin yaptığınız hakaret olur. Bizim yaptığımız farkındalık yaratmak. Yaptığımız yürüyüşler olmasaydı eşcinseller hep ezilecektir ve görüşmeyecekti. Ama biz bu sayede "bizde burdayız, görün bizi ve saygı duyun" diyoruz. Ha sussaydık, şimdi bir çok trans ölüyor olacaktı. Bir çok lezbiyen intihar ediyor olacaktı. Göze sokulacak bir durum yok çünkü bizde normal insanlarız. Normaliz ya. Senden farkım yok benim. Ben sadece hem cinsimden hoşlanıyorum hepsi bu. Senin dinine saygısızlığım nerde? Topluma saygısızlığım nerde? Penisi sevmemem mi sorun? Sen niye bağırasın sokağa çıkıp? Seni öldüren kesen biçen, yok sayan yok. Senin cinsel tercihini yadırgayan yok ki. Bize yapılanlar size yapılıyor mu? Hayır.

• 1ay

Çünkü biz farklı olmak için çabalamıyoruz. Dedim ya elhamdülillah müslümanız diye bizim dinimizde buna müsade de yok siz sadece bu tür eleştirilere katlanamayacak kadar kırılgan ve zayıf karakterlisiniz. Madem bu yola çıkmışsınız bütün zorluklara göğüs gerin? Siz bu yürüyüşleri yapınca size duyulan saygı arttı mı sence? Bence hayır aksine milletin bütün kinini üzerinize çektiniz. biz erkekten dönme bir diva sı olan ve bunu yadırgamayan bir milletiz ben hiç bir eşcinselin ya da transın da böyle olduğu için öldürüldüğünü duymadım görmedim. demek istediğim saygı ve sevgi zorla kazanılmaz bu kendini ezdirmeme tavırlarınızdan vazgeçmelisiniz bence.

• Ben anlatmaktan bıktım, onlar anlamamaktan bıkmadı desem yeridir...

1|0
    0|0
  • 1. haram
    2. dogaya ters
    3. sapiklik
    4. toplum ahlakina
    Lgbt yi destekleyenler ananiz babaniz lgbt üyesi olsaydi siz doğmazdiniz

1|0
    1|0
    • 1ay

LGBT üyesi olanlar da hamile kalır, annemde biseksüeldir. Hayatında hem kız sevgilisi olmuş hem erkek. Haramı yaratan Allah, bana bu hissi verende Allah. Bizi ters yaratanda Allah. Toplum ahlakına bir zararımız yok. Biz penise vajinaya bakmıyoruz kalbe bakıyoruz. Teşekkürler

• çoluk çocuğa yanlış örnek oluyolar. hiç kimseye karşı değilim özgür bir ülkedeyiz. ama gayri ahlaki şeyler böyle göstere göstere, inat olsun diye yapılmaz. yanlış

1|1
    0|0
  • Sodom ve gomora? Pompeii? Bu şehirler nasıl yok oldu? Kur'an-ı Kerimde gayet yazar hepsi ve üstelik Zinanın her türlüsü haramdır ister bu şekilde olsun ister farklı şekilde..

Biz insanları farkli görmeyiz islam hoşgörü dini olabilir ama bu söylem bu tür olayları serbestçe yapabilirsiniz demek değildir.

Nasıl olsa zinanın adı aşk olmuş ama Cehennemin adı hala cehennem ve azap gelip çattığı zaman modernlik adı altında ki bu tür zihniyetler azabı tadacak.

0|0
    0|0
    • 1ay

Modernlik ne abi ya. Sen hala o kafada mısın? Ulan en çok ezilen biziz adam modernlik için lgbt diyor. Bu kafayı yaşamak istiyorum harbiden. Allah beni böyle yaratmış koçum

• 1ay

Allah beni böyle yaratmış diyosun iyi güzel ya geri kalan kurallar farzlar günah sevap? Diğer emirlerin bir hükmü yok mu? Bana bu durumu mevlanın onayladığı eşcinsellik serbesttir hiç bir azap yoktur onlara yazan tek bir ayet getir kabul edeyim fikrini eğer yoksa boşuna cevap yazmak için yorma kendini.

• Sapkinliktan baska birsey degil.

1|1
    0|1
    • 1ay

Hadi sapkınlık olsun. Bu size aşağılama, yakıp yıkma, rencide etme, saygısızlık gösterme hakkını veriyor mu? Sapkınlık olduğunu nasıl iddia edebilirsin? Ben hayatım boyunca erkeklerden hoşlanmıyorum. Hep böyleydim. Hiçbir şeye aklımın basmadığı yaşlarda bile.

• 1ay

:/ Simdi de Allah yok mu diyon. Kusup geleyim ben. By

• 1ay

Allah yok dememişim. Benim Allah'ım benim içimdeki saf ve temiz niyeti görür. Ben toplumsal ahşak kurallarına göre yaşıyorum. Tek yanlışım o resimde gördüğün kız ise, bu hissi bana veren Allah'ımdan öncelikle verdiği gibi almasını dilerim.

• LGBT karşı değilim ama ulu orta yere böyle bir şeyin göze sokulacak kadar olması, meşru gösterilmesi rahatsız eder.

1|0
    0|0
    • 1ay

Biz burdayız, bizide kabullenin demenin nesi yanlış? O yürüyüşler olmasaydı hiçbirimiz bu noktalara gelip kendimizi ifade edemeyecektik

• Sizinde toplum içindeki rahatlığınız, cüretkarlığınız, ayrı dünyalardalığınız, lüksünüz, sinizminiz aşırı rahatsız edici ama yinede banane tabi.

1|0
    0|0
    • 1ay

Eşcinseller, heterolara göre daha sağlıklı, anlayışlı ve kardeşçe yaşarlar. Bu kanıtlanmış bir gerçektir çünkü biz her türe açığız, her türe empati kurabiliyoruz.

• 1ay

Zararsız olduklarının farkındayım lakin çoğunda kişilik sorunu var. kişiliksiz manada demiyorum, ya mitomanlar, ya şizofrenikler ya monomanlar, melankolikler... psikolojik olarak sağlıklı değiller, manyaklar.

• İğrençliğin nesini savunacağım bir kavimi batıran illet 😮😮

1|0
    0|0
    • 1ay

Evet öz kızına tecavüz eden babalar illet değil. Heterolar gül gibi insanlar.

• 1ay

Evet onlarda başka bir pezevnkkliğin daniskası

• İsteyen istediğini yapsın.

0|0
    0|0
  • umrumda değil

0|0
    0|0
  • İnsanlarin gozune de sokmak zorunda degilsiniz en azindan. Sonra da bana hosgoru goster. Peh

0|0
    0|0
    • 1ay

İnsanların gözüne ne zaman sokmuşuz. "Bizi de adamdan sayın ve saygı gösterin bak bakalım bir daha yürüyüş yapılıyor mu. Önce lgbt i yürüyüşlerinin amacını öğrenin. Bilseydin bu yorumu yapmazdın

• 1ay

Fotografi ben mi koydum. oraya. neyi diye soruyo bir de ya. Hani iq nuz yuksekti

• Okumadım ve kavimlerin helakına neden olan bir durumu da savunacak bir görüşte değilim

0|1
    0|1
  • Karsiyim

0|0
    0|0
  • İğrenç ve Ruh hastasısınız canlarım 😎 Tıp bu noktada çaresiz..

0|0
    0|0
  • Ayy cicim aslında hiç bişey bilmiolar

0|0
    0|0
  • Kendinizi tek kelimeyle de anlatabilirdin neden bu kadar uzun yazdın ki?

0|0
    0|0
    • 1ay

Anlaşılmadığımız için. İnatla empati kurulmadığı için. Bak şu an bile kabullenilmiyoruz. Yazdığımı bile okumadan yorum yapanlar vardır eminim.

• 1ay

Sizi neden kabul edelim anlatsana. Toplumun düzenini bozan insanları neden kabul edelim. Tiksiniyorum bir kızla kızın el ele tutuşmasından bir erkekle bir erkeğin değil ilişkiye girmesini birbirleriyle bakışmasından bile tiksiniyorum iğrençsiniz ahlak dışısınız kabul edilecek bir yanınız yok. Hristiyanlar hangi b. oku yerse aynı b. oku yemeye çalışan bir grup soytarılarsınız sadece insanların aklını kurcalamaktan başka bir şey değil sonuna kadar şerefsizsiniz bu ülkede böyle şeylere yer yok

• 1ay

Toplumun düzenini bozan en çok heterolardır. Dünya da ne hoşgörü, ne güven, ne saygı ne empati bıraktınız. Biz her türlü insanı severiz. Siz ayrım yaparsınız. Şimdi hangimiz düzenş bozuyoruz tartışmayalım. Gelip bursa saymış sövmüşsün sonra da toplumun düzenini bozuyorsunuz. Öz kızına tecavüz edende baba da eşcinseldi zaten. Sizde cennetliksiniz, bir eşcinseller cehennemlik.

• topu yumuşağı sevmem

0|1
    0|0
    • 1ay

Sevmek zorunda değilsin, ama bir nedeni olmalı. Neden? Sana zararları nedir?

• 1ay

Ha salak olarak başlayan cümle banaysa bu aşağılayıcı seviye içinde cevap vermeye yeltenmem.

• 1ay

o sana değil şu lafa atlayana

Kızlar Ne Diyor 7

• Çok güzel yazmışsın eline sağlık.

1|0
    0|0
  • kabul etmeyeni etmeye zorlamanizi anlamiyorum ben de niye bu kadar umrunuzda ki hasta dediginiz homofobikler? madem mutlusunuz takmayin kardesim herkes herkesi kabul etmek zorunda degil bence. cogunluga uymayinca yasanan seyler bunlar.

0|0
    0|0
  • Saygı duyarım. Beni ilgilendirmez

1|0
    0|0
  • Soyle ki, LGBT yi asla desteklemiyorum. Ama bana zarariniz yok. Yani bir bakima bana zarari olmayani takmiyorum herhangi bir yorum edemeyecegim bu konu hakkinda da haram ya.

0|0
    0|0
  • Lut Kavminin artiklariyla ilgilenmiyorum.. Herkes ne hak ediyorsa onu yasasin...

0|0
    0|0
    • 1ay

Artıkları? Senin dinin bir insanı artık olarak nitelendirme hakkını sana veriyorsa okey. Sen şimdi kesin cennetliksin kesin allahın sevdiği kulusun. Zaten dünyada heterolar barış içinde yaşıyor. Kimse tecavüze uğramıyor, sapkınlık yapmıyor. Zaten tüm kötülükler eşcinsellerin başının altından çıkmış. Öz kızına tecavüz eden babada eşcinseldi ya.

• 1ay

Bence kendi icindekileri sayma burada ;-)
      Onlar kendi düsüncen, ben ne dinden bahs ettim nede tecavüzcü sapiklardin..
      Herseyi hemen dine yaftalamayin.

• Olabilir nötrüm

0|0
    0|0
  • 😕 bana dokunmayan yılan bin yaşasıncıyım bu konuda sorunum yok abla. Sakin ol 😕

0|0
    0|0
Yükleniyor...