Bizim ülkemizde neden her şey çok pahalı?

Evet çok merak ediyorum biz neden her şeyin en pahalısını kullanıyoruz. Yani elektrik pahalı, su pahalı, internet pahalı, arabalar pahalı, benzin çok pahalı, dolayısıyla ulaşım da pahalı, evler pahalı, yiyeceklerin çoğu pahalı özellikle de et mesela, elektronik eşyaların çoğu çok pahalı ( cep telefonu, bilgisayar vs.) cidden neden böyle peki? İsyan etmek istiyorum cidden artık ya

0|0
2|19

En İyi Kız Görüşü

• Vergilerden dolayı pahalı

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Çünkü bizim dünya liderimiz var.. Ve o her ne yaparsa yapsın sorgusuz sualsiz biat eden milyonlar. Ama o kadar da abartma. Bizde ucuz olan şeyler de var.. mesela insan yaşamı, cenaze hizmetleri.. Bunlar neredeyse bedava. Hep yardımcı olur yetkililer ölüye saygılarından. Zira hayattayken asla böyle bir saygıyı hak etmezsin bizim ülkede.

0|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 1

• Cunku insanlar umursamadikca daha da pahali bir ulke oluyoruz.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 18

• Üretken bir millet değiliz tembeliz. Kendi yerli üretimimizi desteklemiyoruz. En küçüğünden bir çikolatayı bile gidip italyan menşeili bir firmadan alıyoruz.

0|0
    0|0
  • herşey pahallı ama beyin bedava. akp sayesinde bedava olan şeyi almayıp pahallı olan şeyi alıyorsunuz. size müstehaktır.

0|0
    0|1
  • gelismekte olan bir ulkeyiz o yuzden var olan imkanlarimizi refahimizi artirmak icin degil bir adim ileriye gidebilmek icin kulkaniyoruz hizmet refahi beraberinde getirir

0|0
    0|0
  • Yol yapmak kolay mı sanıyorsunuz.

0|0
    0|1
  • Hiç olmayan ülkeleri göz önüne alirsak 😅

0|0
    0|0
  • Ama maaşlar ucuz

0|0
    0|1
  • İphone coca cola bütün kafir mallarını tüketirsen pahalı olur Tabiki. Kendimiz üretemiyoruz ABD bırakmıyor adam diyor enerjinizi keserim vs.

0|0
    0|0
  • Çok zenginiz asgari ücret 6000 tl senin haberin yok galiba

0|0
    0|0
  • yalan söylüyorsun! istikrarlıyız biz!!!

0|0
    0|0
  • Vergiden dolayı mosyp

0|0
    0|0
  • gıkını cıkarmadan sagılırsan hep oyle olur tabi

0|0
    0|0
  • Her toplum hakkettiği gibi yönetilir..

0|0
    0|1
  • gelişmekte olan ülkelerin hepsi aynı canim ;)

0|0
    0|0
    • 1ay

her gelişmekte olan ülkede her şey pahalı mı yani?

• 1ay

aynen. biz yine iyiyiz gelişmemiş ülkelerde. zengin ve fakir arasında çok büyük fark var ama gelişmiş ülkelerde. çok daha iyi

• Ayliklarda dusuk

0|0
    0|1
  • Uretim agir sanayi yokki hersey disaridan

0|0
    0|1
  • çok sevdiginiz turkiye yuznden vergileri basiyorlar 100 liralik seye 1000 lira vergi yazyrlar

0|0
    0|1
  • çoğu vergi. devlet vergi toplayamadığı için tuttuğunu öpüyor :)

0|0
    0|0
  • Çok alışveriş yapıp israf etmeyelim diye böyle. Yoksa bizim insanımız çok israfçı.

0|0
    0|0
Yükleniyor...