Deist olan var mı aranızda?

Varsa tengriciliği mi savunuyorsunuz?

0|0
3|11

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 10

• vardır elbet

1|0
    0|0
  • Agnostik-deist ortsya karisigim :)

1|0
    0|0
    • 2ay

aynı ben :)

• 2ay

@ThomasPaine sagolasin.
      Bana gore tanri varsa bizi iyilikletimize gore ve kendisine insnmamiza gore degerlendirmeli.
      Namaz kabe ile degil

• 2ay

evet aynen öyle

• Diilim

1|0
    0|0
  • Muhammedin yalancı olduğunu savunuyorum

1|0
    0|0
    • 2ay

Değerli arkadaşlar Tanrıyı akıl ve mantık yolu ile aradığınızı tahmin ediyorum size bu konuda önerilebileceğim bir kitap var benimde hayranı olduğum Deist yazar Thomas Paine'nin Akıl Çağı Çağı isimli kitabını okumanızı rica ederim Dünya Deizm Birliği Deizm daha iyi anlamak için bu kitabın okunmasını özellikle rica ediyor dileyenler Google dan bu kitabın pdf sine ulaşabilirler şimdiden iyi okumalar :-)

• 2ay

Teşekkürler bayım

• Ateistm

1|0
    0|0
  • Ateistim

1|0
    0|0
  • Deizm tengriciliği savunmaz. Onların kendine has başka tanrı modelleri vardır.

0|0
    1|0
    • 2ay

tengriciliğin kitabı yoktu. yani tengricilik din değil kardeşim benden daha fazla bilgi sahibi olamazsın.

• 2ay

Tengricilik de bir felsefi görüştür ne peygamberi vardır nede kutsal kitabı sadece Tanrı vardır.

• Ben Deistim ve Göktanrıcılığı savunuyorum.

1|0
    0|0
  • deistim tengriciligi savunmuyorum. yaratanın varoldugunu dusunuyorum sadece

1|0
    0|0
  • O ne demek apla

0|0
    0|0
    • 2ay

din yok tanrı var.

• 2ay

Dezmin temel kavramı Yaratıcıyı akıl ve mantık yolu ile aramaktır. Yani red ettiği öğeler şunlardır. Günah Sevap Melek Vahiy Şeytan yoktur. Ve Tanrının dünyayı yarattığına ve dünyayı evrimsel bir süreç yolu ile oluşturmuştur, ve bu oluşumu Big Bang (Büyük Patlama) Teorisi ile olduğunu düşünmektedirler. Evrim Teorisini red etmezler yani dünya hemen oluştuğuna inanmazlar evrimsel sürecin sonucu ile dünyanın oluştuğuna inanılır ve Deizm Tek Tanrılı bir felsefi inaçtır.

Kızlar Ne Diyor 3

Yükleniyor...