Kaderimiz zaten yazılmış mı yoksa biz mi çiziyoruz?

Kaderimiz zaten yazılmış mı yoksa biz mi çiziyoruz?

0|0
8|18

En İyi Erkek Görüşü

• Kendimiz yön veriyoruz.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 17

• kader meselesi çok hassas bir konu. Evlvla imanın şartlarından biri. Bu konu hakkında şunu söylemem gerekirse. Her insanın yaşayacaklarını Rabbim kaderine yazmıştır. İnsana ise akıl verip yolunu seçme hakkı verilmiştir ister iyiyi seçer ebedi hayatını kurtarır ister kötü olanı seçer ki bu da ebedi bir ziyandır. tabi imanlı olarak ölen biri günahınıncezaını çekip cennete girecektir. sana tavsşyem sağlıklı bir kanldan bilgi alman

1|0
    0|0
  • Bence doğarken sınırlarımız belli oluyor.

Yani atıyorum önümüzde 3 tane yol var. Hangi yola gireceğimizi seçmek bizim elimizde. Ama buna rağmen 4. veya 5. yolu yaratma imkanımız olmuyor çoğu zaman.

0|0
    0|0
  • kaderin sen doğmadan önce yazıldı zaten ama seçmek tercih yapma hakkı senin , istersen seçmeyebilirsin...

0|0
    0|0
  • eğer kaderimiz cizilmiş olmuş olsaydı ve biz ona yaşıyor isek ne için cehennem ile tehdit ediliyoruz ben filimdeki rolümü oynuyorum

0|0
    0|0
  • levhi mahfuza gore zaten baslangic ve botis bellidir icine ne kadar gunah ya da sevap yukliyceginse senon edebindir

1|0
    0|0
  • Herkes kaderini kendi çizer

0|0
    0|0
  • kuranda yazdığı gibi

0|0
    0|0
  • Zaten yazılmış olan kısımları var ben inanıyorum

0|0
    0|0
  • biz sadece yaşıyoruz kaderi.

0|0
    0|0
  • sen istedigini yapmakta özgürsün fakat Allah napıcağını önceden biliyo diyebiliriz kader için :)

1|0
    0|0
  • kaza ve olaylar kader aslında.

0|0
    0|0
  • biz çiziyoruz sen oturup kader kader dersen ancak karpuz büyür

0|0
    0|0
  • sana xp in yüksekse mesajdan anlatayım başkalarının yorumunu değil ilmi açıklamasını benden dinle

0|0
    0|0
  • forrest gump ı çok dikkatli izlersen ya da lost azda olsa biraz birşeyleri idrak edebilirsin

0|0
    0|0
  • Allah senin hangi adımları atacağını biliyor. Sadece müdahale etmiyor. Bu yüzden sana akıl vermiş.

0|0
    0|0
  • Kader diye bir şey yok kuranda insan yazması çelişkilerle dolu.

0|0
    0|0
  • zorlama bir kaderin yok. sen yaşarsın ama Allah önceden bilip bunu yazması kaderindir. ama Allahın belirlediği kısımlarda vardır ne zaman nerde hangi ailede doğacağın gibi

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Orta okuldaki hocamın anlattığını özet geçeyim: Kader önceden yazılmıştır, belirlenmemiştir. Mesela yemek yiyeceksin ve iki menüden birini seçmen lazım. Sen A yı değil de B yi seçtin. Yani seçimi sen yaptın. Önceden kaderine yazılmış olan da bu. Senin ne yapacağın önceden biliniyor ve yazılıyor. Tabi anne, baba, ırk... vs gibi seçmenin bizim elimizde olmadığı durumlar hariç. Onlar belirlenmiş şeyler. Yanılmıyorsam ileride evleneceğin insanda belirlenmiş ama bundan çok da emin değilim.

0|0
    0|0
  • Kader seçimlerimizden oluşuyor. Tüm olasılıkları hesaplanmış ve biz hangi seçimi yaparsak o yönde kaderimiz devam ediyor bence. Bizim için yazılmış tek kader olsaydı yaptıklarımızdan sorumlu olmazdık yoksa.

0|1
    0|0
  • kaderinde iki lira kazanmak vardir. ama bu iki lirayi haram mi yoksa helal mi kazanmak senin elindedir

0|0
    0|0
  • biz insanlar kaderimizi tayin edebiliyoruz eğer baştan çizili olmasaydı seçim yapmazdık kaderimizde para kazanmak varsa zaten kaderimizde var deyip yatardık 😂

0|0
    0|0
  • Kaderini sen cizmissin ve srnin tercihlerine gore yazilmis

0|0
    0|0
  • Biz çiziyoruz her şey bizim elimizde

0|0
    0|0
  • kaderi Allah yazar kazada sen etkiili olursun

0|0
    0|0
  • bazı seyler cizilmis bazıları da bizim elimizde