Neden ateist oldun?

Merhaba ateist kardeslerim cok merak ediyorum sizi bu fikire surukleyen ne oldu hangi olay sizi atesit yapti? ben ilk kurani kerimi turkce okudugum zaman ateist oldum ya siz? (fark ettiniz mi bilim cogaldikca ateist sayisi da cogaldi )

1|0
3|25

En İyi Erkek Görüşü

• Sorgulayınca. Kuranı Kerim okuyunca. Kur'an'daki mantık hatalarını ve çelişkilerini görünce.
    Dinlerin ortaya çıkışını, tarihini, Kuran'ın kaynağını vesaire bilgileri bolca okudum.
    Dinler ve Tanrılar üzerine kitaplar okudum bunların da etkisi oldu. Bilim ile uğraşmaya başladım ve dogmatik inançların saçmalığını bir kez daha fark ettim.
    Dinlerin zamanla insan ürünü olduğunu anladım. Ve tamamen masallardan ibaret.
    Zamanla bugünlere geldim. Felsefe ve bilimle oldukça ilgileniyorum. Her şeyin açıklamasını irdeliyorum.
    Kısacası, mantıksızlıktan şüphelenmek ile başladım.

1|1
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• evreni sorgulamak , insan doğasının sembolü olmalı. arap islam şeriatının kuranı kerimi , türklere yıllarca dayatılıp , işkenceyle , zorla islamı kabul ettirmişlerdir. bununla birlikte korkuları dayatıp , sorgulamayan zihniyetler yetıstırmısler. tam da istedikleri gibi.. islam , müslümanlık hiç bir zaman türklerın degıldı. maddelerin zamanla evrimleşerek dönüşmesi olagandır. herşeyin bir açıklaması var. tarihi iyi bilmek gerekır.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 24

• Bu soruyu ateistlere sormuşsun ama dayanamadım. Ben bilme inanırım, bilim Allah var diyormu ona bakarım. Fizik kanunları Allah var diyor. Nasıl? entropi ile "Entropi" düzesizlik olşturan bir kuvvetin, düzenli hale gelebilmesi için daha büyük bif kuvvete ihtiyaç duyar, der. Yani big bang denen patlamayı bu düzüne sokacak çok daha büyük bir güç olmak zorunda der bilim. Kuran bir bilim kitabı olmasada defaatle bilimden bahseder, mesela "oku" der. Buradaki okuma sadece kitap okumak değil, hayatı okumaktanda bahseder. Her cuma hutbede hoca "düşünün" ayeti okunur. Düşünün kuranda yazan dağların, depremleri önlediği, ne zaman, hangi tarihte öğrenildi? Karıncalardan, arılardan, deve kuşu yumurtasından, deveden, dünyanın, güneşin, ayın belirli bir yörüngede yüzdüğünü, çocuğun anne karnındaki evrelerini, tatlı suyla tuzlu suyun ilişkisini, insanlık ne zaman çözdü? Kuran "ben bunları size verdim siz düşünmeyin" demez, "hiç düşünmezmisiniz" denilen kaç tane ayeti var? Vahabi töresini İslam diye yutturanlara, kananlar var diye, o körlerin, düşünmeyi ve aklı reddeden aptallardan dolayı, "düşünün ve aklınızı kullanın" diyenin suçu ne? Bir tirilyonda bir olma ihtimalinden bahsedilmiş, peki olmama ihtimalini kanıtlayan 999 999 999 999 ihtimali sıralayın herkes kurtulsun. Ayrıca bu soruyu inananları aşşağılamadan, hakaret etmeden, sorana ve bu şekilde cevaplayana teşekkür ederim.

0|1
    0|0
  • Ben ateist değilim. Ama doğru düzgün bir inancım yok. Kitaplarda yazanları kanıtlamayan bir dine inanmam. Dua edince kabul olmuyosa dine inanmam. Bana hiçbir şey vermeden benden tapınmamı bekleyen dine inanmam. Bilimin açıklamalarını "ya biz zaten açıklamıştık onu" diyip de bana sunduğu şey saçmalık olan bir dine inanmam.

1|0
    0|0
  • Yaşadıklarım, gördüklerim, okuduklarım... gerçekten sorgulayabilen herkes mutlaka dinden çıkacak dinsizliğe yönelecektir.

1|0
    0|0
    • 1ay

Düşünen her canlı ateistir

• 1ay

Bilim mutlak değildir.. Ama ben zaten pratik yaşamımda öye olası bir varlığa yer vermem.

• 1ay

Agnostiklerin ateist olması imkansız, içlerinde bir idealist var hepsinin :)

• 1|0
    0|0
    • 1ay

Anlamı?

• 1ay

Anlamı şu hayata bir bardak olarak bakarsak bardağın ilk kısmında bilim seni. ateist yapar ama bardağın sonunda tanrı seni bekliyor olacaktır

• islam yuzunden bilim oldum ateist oldugumdan musluman oldum

1|0
    0|0
  • Bence bir tanrı var. Ateist olmak da biraz yersiz. Ama cehennem gereksiz, dünyada insanların acı çekmesi gereksiz, ayetlerde çelişkiler var...

1|0
    0|2
  • Müslüman doğmasaydım ve Müslümanım diyenleri sonradan tanısaydım ateist olurdum. böyle mensupları olan bir dinin neresi iyi derdim ama Allahtan müslüman doğdum.

0|0
    0|1
    • 1ay

baska bir dinden insanda ayni sekilde dusunuyor celiskili degil mi

• 1ay

Değil herkes doğduğu yerdeki dini benimser orta yaşlara kadar

• Deistim malesef. ateist olma şerefine nail olmadım elhamdülillah

0|0
    1|0
  • Ben genelleme yapmayayım ama salak müslümanları görünce oldum özellikle belirle bir güruh

1|0
    0|0
  • Kur'an'i kerimi yanlis anlayanlar çok ne yazik ki. Oysa ki anlasilmayacak birsey de degil

4|0
    0|3
  • Beni allah ateist yaptı

1|0
    0|0
  • Muslumanim cok sukur

1|0
    0|0
  • Ateis nasıl olunuyor nasıl oldun acaba bir şeyi var mı?

0|0
    0|0
  • Bilim yüzünden müslüman oldum :D

0|0
    0|0
  • kurani turkce okuduktan sonra yine ateist olabildiysen senin zihin yapina bir kac degisiklik gorus eklemek lazim belliki baya bir eksik gorussuz kalmissin

0|0
    0|1
    • 1ay

ne gibi

• 1ay

bir an hangi cinse yazdigimi unuttum ama kisadan bir aciklama oldu yinede kusura bakma

• "müminler dışında herkes ebediyen cehennemde kalacak" ayetini okuduğumda ayetten çok etkilenip dinden çıktım.

0|0
    0|0
  • Bilim cogaldıkca? :D

0|0
    0|0
  • Ateist olmak nedir?

0|0
    0|0
  • peki öldükten sora yok olucagına mı inanıyosun?

1|0
    0|0
    • 1ay

çok iyi dedin

• 1ay

çok cinsellik derken öyle bişey yok Kuranda? sadece adet dönemlerinde kadınlarınıza yaklaşmayın falan var, arkadan yaklaşmayın helal yoldan birlikte olun var, zinayla ilgili ayetler var o kdr benim hatırladıgım, huriler vaad ediliyo evt te yani, ahirette ki eşin gibi oluyo onlar heralde

• 1ay

Var var kisa ornek kardeslerin birlikte olmak istegi falan fazla durumu acmak istemiyorum

• Komiksiniz

0|0
    0|0
  • zaten mealden kuran okuyanın zerre imanı varsa gider. anlamaz ki çoğu konuya fransız

0|1
    0|0
  • Özelin neden kapalı

0|0
    0|0
  • İyi bir insan olmak için bir kitaba inanmak bana mantıklı gelmediğinde oldum

1|0
    0|0
  • Çağımıza kesinlikle uymadiğini fark ettigimde gerek zihniyet gerek diger seyler olarak tabi ateistim diyemem onu demem icin kapsamli arastirmalar yapip fazlaca kitaplar okumam gerekiyor

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Ben olmadim olmayacagim da yaratici kendini hissettiriyor hissedemeyen böyle oluyor

2|1
    0|2
  • Anne ve babamin farkli dini inanısları olması beni arastırmaya itti sanırım. Daha farklı nedenlerde var tabi ama en önemlilerinden biri bu. Erken yasta dogruyu buldum.

0|0
    0|0
Yükleniyor...