Erkekler dini neden kadınlara karşı kullanıyor? Kur'andaki bazı şeyleri anlayamiyorum?

Yillarca erkekler kadınları dini kullanarak ezdiler çok eşliligi hak gördüler savaş zamanı olmadığı halde ve nüfus yakın olduğu halde. Dışarı cikarmadilar çalışmasına izin vermediler. Bir kadın nasıl eşini paylaşır açıkçası bana iğrenç geliyor. Kadinlar bunu cekmeye mecbur mu? Meslegi olmayan kadin nasil engel olabilir? Kur'an da neden cariyeligin ve koleligin kalkmadığını da anlayamiyorum. O insanlara yazık değil mi?

Güncellemeler:
2ay Cevap verecek yok mu?

0|0
1|7

En İyi Erkek Görüşü

• orada yazılanları o günün koşulları ile değerlendireceksin. erkeğin gücü varsa ortada kalmış kadın ve çocukları sevabına nikahına alıp bakması söylenmiş ama bunun için evdeki kadının rızası olacak ki bu çok zor. erkekler tabi ki de dini kendilerne kullanıyorlar. her türlü sapıklıklarına kılıf arıyorlar. işlerine geleni alıp gelmeyeni almıyorlar.

0|1
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Nisâ Suresinin 3. ayetine göre erkeklere 4 kadına kadar izin var. Yakında dinden çıkacağım zaten az kaldı

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• din tümüyle yalandır bana göre insanları yönetmeye çalışanların uydurmalarıdır benim için asla inanmam mümkün değil

0|0
    0|0
  • Ayetlerde yazıyor kuranda erkeklerin lehine çok eşlilik iki kadının bir şahitliği miras kalması vs

0|0
    0|0
    • 2ay

Peki bu keyif için mi?

• 2ay

Tabi kız yurdunda çıkan yangında erkekler içeri girmemek için onca kızın yanmasına izin verilmiş dinde bu var o zaman tecevuze uğrayan kıza kendi istedi diyip idam verilmesi de dinde var o zaman kadının erkeksi dışarı çıkması da dinde var dimi

• 2ay

Kadına değer verdigini mi düşünüyorsun cariyeligi ve köleliğe izin verilmiş

• Şeyini bacak kadar çocuğa SEVAP adı altında öptüren şeyh gördüm ben sen ne diyorsun

1|0
    0|0
    • 1ay

Mide bulandirici dogru olduguna inanmak istemiyorum

• Dinler insanlarin kotulukten kurtulmak icin yazdklari hikayelerdir.

0|0
    0|0
  • yaaa sanki kuranı çok umursuyorsunuzda bide böyle sorular soruyorsunuz
    işinize geleni aa kuranda yazıyor bak diyosunuz kuranda anlamadığınızıda yaa ne saçma şeyler yazıyor diyosunuz

0|0
    1|0
  • Asla kadınların kıymeti bilinmeyecek kardeşim bu memlekette. Atatürk ne kadar kadının toplumdaki değerini vurgulasada bunu aşamadık. Dediğin gibi hala kadınlar köle.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...