Psikoloji okumak boşuna mı?

meuzn öğrensiyim, yıllardır psikoloji okumak istiyorum. Normalde sayısalda çalışınca yapabiliyorum sınırları zorlarsam tıp-fizyoterapi gibi bir bölümde okuyabilirim ama kan görmeye dayanamam ve bu meslekleri uzun süre yapamam. Mimarlık güzel ama sürekli çizim-maket vs bunlarda bana göre değil.
Hukuk havalı duran bir bölüm ama sürekli kanıt peşinde koş, savunma yap, sürekli koşturmaca halinde gibiler uzun süre yapacağımız düşündüğümde hoşuma gitmiyor.
Psikoloji daha rahat diye düşünüyorum ama mezun olunca atanamazsanız özelde düşük ücretle maaş veriliyor.2 yıl yüksek lisans zorunlu değil ama yapılması epey önemli oluyor.
Yanlış karar vermek istemiyorum ama kafamı bunlar karıştırıyor

0|0
2|9

En İyi Erkek Görüşü

• Kendi yerini açman gerekiyor. Ben Galip Derviş'den biliyorum. Doktor Fırat vardı ya orada, izlediysen belki bilirsin. Onun kendi bürosu var, oraya geliyor yardım almak isteyen kişiler işte. Böyle olur tek. Yoksa zaten atanma falan uğraş dur. öğretmen, doktor hesabı. Atanma işini sevmem, hoş değil. Olmuyor bir türlü, girme o toplara. Sevdiğin işi yapmalısın bu arada. Yoksa mutlu olamazsın. Neyi istiyorsan onu yap...

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Boşuna değil

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Tıpı bıraktım. Fizik tedavi bitirdim. Keşke bitirmeseydim. Psikoloji bitiren arkadaşlarım kan ağlıyor. Hukuk keza aynı şekilde. Ama aralarından yine de seçme imkanım ve yetim olsaydı tıp bitirip ücra bir kasabada aile hekimi olurdum.

0|0
    0|0
    • 1ay

sana ne yazacağımı bulamadım psikoloji okuyanlar neden memnun değil

• Böyle bir sistemde okumak bazen yetmiyor. Kendini sürekli geliştirmen lazım , keza artık insan değil etiket arıyorlar.

0|0
    0|0
    • 1ay

kendimi geliştiririm ama sonuç almalıyım yaptığım iş sürekli emek verip istediğimi alamamaktan korkuyorum

• fizyoterapide kan yok ki... karar vermeden önce araştır derim...

0|0
    0|0
    • 1ay

tıpta kan var ve bu tür sağlık alanında çalışmaya hazır değilim. Fizyoterapide kan yok evet orda ifadem karışmış ama oda bana uygun değil. Onları yakından inceleme fırsatım oldu. Çoğu hastaya bir takım hareketleri yaptırmak zorunda kalıyorlar, bazıları çok ağır oluyor ve bana göre dğeil

• 1ay

anlatamıyor muyum bilmiyorum ama ben bir çok fizyoterapistle görüştüm hatta onların çalışma mekanındada bulundum. Önlerine bir hasta geldiği zaman daha üst bir görevli varsa ona yönlendirebilirler ama yoksa bakmak zorundalar. Önümden geçerken nasıl ter içinde kaldıklarını gördüm ve daha sabahın ilk saatleriydi. Küçük bir çocuk geldiğinde mecburen hareketleri yaptırmak zorundalar. Bunlar benim sürekli yapabilcem şeyler değil.
      Ben iyi bir lisede dereceyle okudum. Sayısal derslerde tek zorlandığım kimya diğerlerini çalışınca yapabiliyorum. Allah aşkına başka işim gücüm kalmadı bursa gelip uydurucam siz beni kendiniz gibi boş sandınız heralde ama öyle değilim.

• 1ay

kendi içinizi bir sorgulayın nasıl böyle bir karaktere sahip olabiliyorsunuz

• Boşuna boşuna oynama boşuna kim inanır senin olmayan aşkına sana inansam kahrolur insan senin gibi zalim düşmanımın başına.

0|0
    0|0
  • psikolojik deli dinleyeceğine adam akıllı bir meslek seçmelisin

0|0
    0|0
    • 1ay

normal insanlarla uzun süre kalınca sıkılıyorum kafası bozuk olanlarla konuşmak için varmışım gibi onlar beni kendilerine çekiyor. Sorunları çözmeyi seviyorum

• 1ay

Allah der susarım

• 1ay

susma ya

• Psikoloji okumak özellikle günümüz toplumlarının yapısı itibariyle en doğru bölüm.

0|0
    0|0
  • koşuna foşunada olabilir

0|0
    0|0
  • Boşuna değil bence.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

Yükleniyor...