13 sayısının uğursuzluğuna göre yaşamın düzenlenmesi hakkında ne düşünüyorsunuz?

Hristiyan dünyası 13 sayısına göre böyle, çoğu evlerine 13 numarasını vermiyor. Uçaklarda 13. koltuk sırası yok. Apartmanlarda, otellerde 13. kat ya 12 A ya da 14 oluyor. 13 numaralı oda yok. Ancak müslümanların 13 sayısından korkması için bir sebep yok.

Bunu günlük hayatlarına bu kadar uygulamalarını nasıl değerlendiriyorsunuz?

13 sayısının uğursuzluğuna göre yaşamın düzenlenmesi hakkında ne düşünüyorsunuz?

0|1
33|23

En İyi Kız Görüşü

• 13 cuma gunune denk gelirse ugursuz gun derler inanmiyorum tabiki

0|0
    0|0
    • 1ay

tabii ki biz de inanmıyoruz da, hristiyanlar günlük hayatlarını buna göre şekillendirecek kadar inanıyormuş. bu konuda herkesin fikrini öğrenmek istedim.

• 1ay

aynen inananlar cok fazla

• 1ay

tskler..

En İyi Erkek Görüşü

• Bununla alakalı bir şey okumuştum
    Peygamber Efendimiz (s. a. v.) miladi 571 yılında doğduğundan ve İstanbul 1453 yılında fethedildiğinden, bu tarihlerdeki rakamların toplamı da 13 olduğundan sevmiyorlarmış. Ve bunun gibi birkaç önemli olayda da -onların açısından olumsuz- 13 sayısının yeri var. Paranoyak ve korkak zihniyetlerinden dolayı böyle bir şey ortaya koymuşlar.
    Ben 13ü severim uğurlu sayımdır. Korkak Avrupalılar veya ecnebiler beni alakadar etmez. 😉

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 32

• Uğurlu sayım😍
    5+7+1
    1+4+5+3. Yanii bencede sevmemeleri normal

1|1
    0|0
  • bizdeki önünden kara kedi geçerse uğursuzlukturla onlarda 13'ün laneti ölümüne kapışır diyorum. Hatta onlar açık ara farkla kazanmış. Bayıldım :D

0|0
    0|0
  • Hurafeden baska bisi degil. Cahilce inanmak.

0|0
    0|0
  • Paranoyak diye düşünüyorum. Her şeyi uçlarda yaşıyorlar.

0|0
    0|0
  • 12 yaşından da 14'e atlamışlardır kesin 😂
    Saçma

0|1
    0|0
  • G*t korkusu insanlara neler yaptırıyor. Aslında gideceksin Avrupa'ya Amerika'ya söyleyeceksin uğurlu rakamım 13 diye 😂 Millet delikanlı görsün sjsjjsjsjs sayıdan korkulur mu yav?

0|0
    0|0
  • Saçmaliktan baska birşey değil. Takvimden aylarin 13lerini de 14 mu yapmislar? 13unde doganlar kendini öldürmüyor mu? Ya da ailelerin bebekleri 13unde dogunca bogazlasinlar bari bebeklerini.

0|0
    0|0
  • Sacmalik oldugunu dusunuyorum

0|0
    0|0
  • 13 sayısı size şimdiye kadar olumsuz etkiledi mi? Cevabı hayır ise bunun bir saçmalık olduğunu anlayabilirsiniz

0|0
    0|0
  • Avrupanın da boş hurafeleri..

0|0
    0|0
  • Batil inanc yeterki inan hersey olur yani olumsuz bir sekil olur

0|0
    0|0
  • Saçma

0|0
    0|0
  • Inanmiyorum bu tarz şeylere

0|1
    0|0
  • saçmalık baska bişey degil

0|0
    0|0
  • Saçmalık

0|0
    0|0
  • 13 yasimdan beri hayatim berbat bir şekilde ilerliyor bende uğursuz olduğuna inanıyorum djwkxmjekx

0|0
    0|0
  • 13 eylülde doğdum beni yakarlardır herhalde uğursuzum diye

0|0
    0|0
  • Benim doğumgünüm ayın 13 ünde ya😂😂😂 şimdilik bir uğursuzluğunu görmedim😂

0|0
    0|0
  • Yaşayacağımız bişeyi rakam nasıl etkileye bilir ki. Çok saçma

0|0
    0|0
  • Saçmalık ya 😅😅

0|0
    0|0
  • Anlamsız ve saçma.

0|0
    0|0
  • Bunun enerjiyle alakalı oldugunu dusunuyorum. Bir objeye negatif enerji yükleyince oluyo arkadas. Hani derler ya korktugum basıma geldi diye tam olarak bu. 13 değil 8 e göre yönlendirsen aynı sey olur. 13le alakalı bir durum değil yani

0|0
    0|0
  • Bunu hristiyanlar çıkarmıştır peygamber efendimizle (sav.) alakali bir sayıdan dolayi
    Ama bana cok saçma geliyor ona kalırsa benimde doğum tarihim 13

0|0
    0|0
  • Hristiyanların inancından bizene

0|0
    0|0
  • Dini inanclarından kaynaklanıyor. Saygı duyarım. Sonucta inanc meselesi

0|0
    0|0
  • Uğurlu sayım 13 ayın 13'ünde doğdum gayette uğurlu mutluyum saçmalık o inanış 😋😎

0|0
    0|0
  • ilgilenmiyorum acikcasi

0|0
    0|0
  • Saçmalığın daniskası

0|0
    0|0
  • Çünkü onların tanrıları 3 tane testis inancına göre, bizim ki ise 1
    13 sayısında 1, 3 ten önce geliyor o yüzden 13 ü uğursuz kabul ediyorlar
    Bu durumda onların en sevdiği sayı ne sence 😂

1|0
    0|0
  • Sayılara günlere eşyalara canlılara uğursuzluk atfedilmesine karşıyım.

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    2

Erkekler Ne Diyor 22

• Bu da batıl inançlardan birisi. İnsanlar mantığa uymayan şeyleri sanki gerçekmiş gibi uyguluyorlar. Bu da bana oldukça yanlış geliyor ve bunun gerçekle hiçbir alakası yok. Kendi inanç sistemlerine göre doğruluğu var sadece. Beni pek de ilgilendirmiyor. Zira bu tarz şeyler fazlasıyla var.

0|0
    0|0
  • Bu saçmalık ama 6 yaşındaki kızla evlenmek saçmalık değil değilmi? Ya da etek giyen bir kadına tekme atmakta saçmalık değil zaten. Siz cahiller avrupalıları yaptıkları işlerle eleştirirken onlar uzaya taşınıyorlar sizde onları eleştirin durun... Farkında mısınız bilmiyorum ama siz onları eleştirdikçe onlar hep sizden bir adım önde oluyorlar...

0|0
    0|0
  • Dinler zaten kendi başlarına birer batıl inanctir. Ve kendi içlerinde bu tür durumları sikca yaşarlar. Bizde türbelere caputlar bağlanması gibi.

0|0
    0|1
  • Tersten okuyunca 31 oluyo.
    31 noluyo cenabet oluyo.
    Cenabet noluyo uğursuzluk getiriyo.
    Uğursuzluk napıyo hayatının içine ediyo...

Böyle devam edeceğine
    ... KAHROLSUN 13 <•> 31! 💣💣💣
    ... YAŞASIN 🌟🌠🌟
    ... BEDENLERİN BİRLİĞİ! 💕💞💕

0|0
    0|0
  • Batıl inanç

0|0
    0|0
  • sacma

0|0
    0|0
  • Yani o kadar batıl şey varken buna inanmak ve diğerlerine inanmak saçma bir durum. Cuma müslümanların mubarek günü ve Cuma gününün 13ü kara bir gün olarak adlandırılsa da burada gizliden bir saldırı da seziyorum. Batıl şeyleri bir kenara bıkrakıp hakikatlere yönelmek en doğrusu bence..

0|0
    0|0
  • Benim için iyi bir şey

0|0
    0|0
  • Arkadaşlar 13 =1+4+5+3
    13= 5+7+1 tabiki Hristiyanlar museviler bunu uğrusrsuz sayı olarak görür

1|0
    0|0
  • Hurafe onlar tapaları yemediği için böyle şeyler uyduruyorlar çünkü Türkler den kuyruk acıları ver bunu çıkaranların

0|0
    0|0
  • istanbulun fethi yilinin rakam toplami 13 ondan dolayı boyle yapiyorlar tahminim

0|0
    0|0
  • 1453 = 13
    571 = 13

Daha ne olsun hocam :)

0|0
    0|0
  • Zamanında geçirdiğimiz yılın toplamı boş işler

0|0
    0|0
  • 1+4+5+3=13
    1453+571=2024