Ankara'da yaşam nasıldır?

Ankara Hacettepe Üniversitesi'nde yüksek lisans yapacağım. Ve ben doğduğumdan beri denizi olan şehirlerde yaşadım. Yaptığım küçük ziyaretlerde gittiğim şehirde deniz yoksa çok bunaldım. Bunun sıkıntısı Ankara'da yaşar mıyım? Bir de Ankara'da genel olarak yaşam şartları, çevre, kira ve insanlar nasıldır? Bilgi verirseniz sevinirim...

1|0
835

En İyi Erkek Görüşü

• Bir Ankaralı olarak övmek istemiyorum ama Antalyalı olduğunu duydum ya sana çok iyi gelecek çünkü ben Antalyayı seviyorum ordakilerde burayı seviyo :) kızılay, ulus, beşevler, sıhhiye, tandoğan boğabilir seni kalabalık olur ama gezilecek yeri çok az diyene aldanma 6 milyona yakın nüfusu var kolay değil deniz mi istiyorsun çok mu bunaldın atla dolmuşa git gölbaşına dikmenden 10 dakika mogan gölümüz var yeşillik park otur kenarına kuşların sesini dinle 3 tl ver mini vapura bin tur at kimse bilmez he olur gezmek istersin bin otobüse 2 saatte şereflikoçhisar ilçesindesin ordan 10 dakika da tuzgölündesin günü birlik gel git istersen kal evler ucuz genelde metropol şehre göre ama nerde olduğuna bağlı insanları şive olarak sert ve kaba duygu olarak sıcaktır eğitim hayatında başarılar :) iyi akşamlar

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Ankara alışmayana zor gelir.
    Ama bir altı ay sonra alışırsın.
    Ankaralı arkadaşlar edin.
    Kiralar değişken ilçeye gore, bulursun ama zorlanırsın...

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 34

• Ankara başkadır. Ayrıca bir çocuğu berbat bir kasabaya götürmüşler burası Londra demişler. Ve cocuk gerçeği öğrendiğinde londraya gitmiş ve eski yerinde yaşamaya karar vermiş. Yani yer önemli mi ki sevdiğin yanındaysa 😂 her şeye rağmen ben ankarada büyüdüm ve buranın havası başka. Burası içinde herşeyi barındıran ekonomik, bazen lüks bazen ucuzluk şehri. Memur şehri denir buraya, en kırosu bile dakiktir, disiplinlidir. Dilencisinin bile kendine has tarzı vardır. İnsanı cana yakındır İstanbul gibi degildir. Ve bir ankaralıya ankarayı sorma zaten. Kardeşim de Hacettepede okuyor, beni sorma, o konuda kırgınım😂🙃

1|0
    0|0
  • 31 yaşındayım rahat 25 yılım Ankara'da geçti.

Ankara gezilebilecek yeri az olan, çok fazla beklenti içine girmemen gereken biraz sıkıcı bir yer. Kendi normları var, kendine özgü yanları var her şehir gibi ama buraya yüksek beklentilerle gelme, hepsini bir kenara bırak.

İnsanları diğer büyük şehirlere oranla biraz daha kibardır diyebilirim tabii ki yaşadığın semtte çok önemli. Çankaya ve bazı ilçelerin bazı semtleri dışında Ankara içanadoludan herhangi bir yer gibi hem insanıyla hem çevresiyle.

Tüm bunların dışında bu yaşama ilk başlarda çok sıkıntı çeksen de alışırsın. Arkadaş ortamı olunca zaten yaşanmayacak şehir yoktur. Neden Ankara'dan hırla rock grubu, şarkıcı çıkıyor sanıyorsun? Fazla yapacak bir şey yokta ondan. Ondan sanatçı, gazeteci, monoton, gri ama farklı bir asaleti olan bir şehirdir Ankara .

1|0
    0|0
    • Yorumunuz için teşekkürler. Bildiğim birkaç mekan var zaten ama onun dışında semtlerini bile bilmiyorum. Siz hangi semtleri önerirsiniz kiralık evler için. Kira ücretleri çok önemli değil ama düzgün, yaşanabilir, çok ücra olmayan bir yer olsun istiyorum.

• Çok teşekkür ederim, çok yardımınız dokundu :)

• Rica ederim. Başka merak ettiğin varsa buradan sorabilirsin. Tanıdığım biri olsa ev arkadaşı olabileceğin yönlendirebilirdim ama ancak seneye olabilir bu :) Kolay gelsin.

• Ankara sevenine çok güzel şehir. Ana boş bir şehir. İnsanları çok renkli değil, sıradan ve gri bir şehir. Ankarayı sevmek için ankarada yaşanmışlıkların ve güzel anılarının olması ayazında donmuş olman sıcağında yanmış olman gerekir. Yaşamak kolaydır ancak gece hayatı hele ki araban yoksa hiç yoktur.

1|0
    0|0
  • 25 senedir Ankarada yaşıyorum Ankarada yaşamak ile Ankarada ögrenci olmak farklıdır bunu söyleyebilirim size

1|0
    0|0
    • Biraz açıklar mısınız?

• O zaman seversiniz bence önyargı ile gelmeyin yeterki Hacettepe Üniversitesi merkezde bir yönden iyi kızılaya , ulusa hep yakın olacaksınız bir yandan kötü çok fazla dilenci var suriyeli var çok fazla insan var bütün Ankara kızılaydamı yaşıyor 7/24 sokaklar neden bu kadar dolu adım atacak yer yok diyeceksiniz Size tavsiyen Ankara büyük şehir bunu unutan ögrencilerden olmayın Ankara Kızılay , Ulustan İbaret değil ilk geldiginizde büyük bir ihtimal kaleyi görmek kaleye çıkmak isteyeceksiniz yakında üniversiye sakın tek kaleye gitmeyin ondan sonra Göksu parkı , Altın park mutlaka görün Ankarada gezilecek görülecek çok yer var görmesini bilene insanlarıda bilinenin akisine çok iyidir genel olarak sammimi insanlara rastlayacaksınız tekrar söylüyorum kaleye giderseniz tek gitmeyin ve burası yüksek gece manzara nasıldır diye aklınızdan bile geçmesin bu soru kaleye öglen 14-16 arası gidin gece çılgınları olmayın o kale çok insanı yuttu söyleyimde :)

• Anka Park açılacak ona gidin kokoreç severseniz gece çiftlige gidin mutlaka aqua vega akvaryum mutlaka gidin bir çok gezilecek görülecek yer var aslında ama bir anda aklıma gelmedi merak ettikleriniz aklınıza takılanlar varsa sorabilirsiniz bütün hayatım benim Ankara ;)

• Soğuğu ile ünlü şehir ulus cad gibi bir yeri başka şehirde pek gormedim akşam gençler elinde ot ile geziyor du

1|0
    0|0
  • cami olan yerden hayırmı gelmiş bu güne kadar. git yurt dışında yap yükseğini. okunmaz bu yobaz ülkede...

1|0
    0|0
  • Ülkemizin başkenti ve birçok kurumun merkezinin bulunduğu şehir güzel yaşanabilir şehir son zamanlarda bombalı eylemlerin yapıldığı insanlara korku ve pani havası katılmaya çalışılan bir şehir Ankara güzel bir şehir herşeye ragmen başkentimiz ve atamızın kabrinin emanetinin olduğu bir şehir

1|0
    0|0
  • Hacettepe üniversitesi Ankara da ki en güzel Üniversitelerden biridir. Geldiğine pişman olmazsın ankaranın insanları cana yakındır. Ama ilk başlarda sana biraz kaba gelebilirler zamanla alışırsın :) alıştıktan Sonra da Ankara dan başka bir yer de yaşayamazsın.

1|0
    0|0
  • Ankara rüyadır bazıları içinde kabus sana göre değişir

1|0
    0|0
  • Doğma büyüme İstanbul'luyum, ben Ankara'da yapamadım ama yüksek lisans için çekilir bence.

1|0
    0|0
  • hacettepe çevresi ev falan filan pahalı olur yasam akıcıdır denizi hatırlamazsın (en azından ben aramıyorum) fazla lüks takilmazsan aylık 1000 lirayla geçinirsin

1|0
    0|0
  • Ankaradayım
    Ankaraya herkes alışamaz
    Sıradan bir yaşam var 8 dedimi hayat biter
    Ama seviyorum be

0|0
    0|0
  • Kızılay falan pahalı kiralar.. Normal yerlerde kalırsan ucuz bulursun. Deniz sıkıntısı da çekersin dağ taş burası.. Ama senin için bir Deniz yaptırırız

1|0
    0|0
  • Ankara'dan beklentin nedir? Daha kolay yardımcı olabilirim.

1|0
    0|0
    • Ben İstanbul'a geldiğimde burada çok boğuldum. Dipdibe evler, hava hep değişken. Antalya'daki gibi ferah ve aydınlık değildi. Bu yüzden major depresyona girdim 2 yıl bunun sıkıntısını çektim aynı durumu Ankara'ya gidince yaşamaktan korkuyorum aslında.

• Umarım güzel geçer ya, çok mutluyum. Teşekkür ederim yorumunuz için :)

• Rica ederim yardımcı olabildiysem bende sevinirim. 🙂

• Ankarada uzun süre yaşadım ve sıkıcı:)) araksiyon azdır

1|0
    0|0
  • Kış haricinde güzeldir. Çok temiz bir havası var. İçanadolunun aģabeyini seversin ya

1|0
    0|0
  • Pavyonlaryla ünlü caddeleri, insanlari cogu kara cahiil, ama seversin az cok iyidir ya

1|0
    0|0
  • Güzel

0|0
    1|0
  • iyidir

0|0
    0|0
  • Yaşamını sen belirlersin

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    14

Kızlar Ne Diyor 7

• Allahım Ankara'yı çok seviyorum.
    Orada okudum ve her fırsatta gitmek istiyorum.
    Üstelik daha geçen hafta oradaydım.
    Yine özledim

1|0
    0|0
  • Ankara da yasamaya baslayacaksan iyice düşünmelisin saçma bir şekilde vazgeçemiyosun :)
    Herşey bir yana hayatında yaptıgından en iyi secimlerden biri oldugunu anlaycaksın şanslısın bence Ankara candır :)

1|0
    0|0
  • Güzel

0|0
    1|0
  • Sıradan.

0|0
    0|0
  • kotu

0|0
    0|0
  • Ankara pişmanlıktır 2 yılımı mecbur burda geççek bende deniz kıyısına yakın yerlerde yaşadım hep. Normalde 4 yılım burda geçecekti ama ben hemen 2 ye çektim inşallah 2 yıl çabuk biter.

1|0
    0|1
  • Ankarayı cok sevıyorum harıka bı sehır tabı sen severmısın onu bılemem

0|0
    0|0
Yükleniyor...