Yardım edin arkadaşımın psikolojik sorunları var ne yapabilirim ne problemi var?

Herkese merhaba :) Bir arkadaşım var. İki senedir aynı sınıftayız. Kız kendine yapılan bir şeyi asla unutmuyor ve unutturmuyor. Birisi onu sattı mı unutmaz. Biri ona yalan söyledi mi unutmaz. Geçen sene bir arkadaş grubu onu satmıştı mesela. Bu sene o gruptan iki kişi bizim sınıftaydı ben olayı unutmama rağmen onlardan aşırı rahatsızlık duyuyor. Sanki olay dün olmuş sanki annesini veya babasını dövmüş her gün onlara küfür etmiş gibi aşırı rahatsız. Ayrıca da sanki çok sinsi bir plan kurulmuş da çok titiz bir şekilde uygulanmış da bizden ölümüne nefret etmişler de sanki bizi satmayı bizle tanışınca planlamışlar da öyle şeyler ima ediyordu. Hala nile sürekli şikayetçi olduğunu dile getirip sinirlerimi alt üst ediyor. Ona zararı olmayan, sessiz, sakin, bir kıza sevmediği bir kızla arkadaşlık yaptığı için ondan da aynı şekilde nefret duyuyor mesela. Küçük bir olayı aşırı büyütebiliyor. Gereksiz ve aşırı yalan söylüyor. Yapmadığı bir proje için bana yalan söylemişti mesela yaptım diye. Neden böyle bir yalan söylediğini hiç bilmiyorum zaten sanki ondan proje isteyen öğretmeniyim. Hocanın okumakta zorunlu tuttuğu ve onun okumadığı bir kitap hakkında bana yalan söylüyor kitapla alakasız bilgiler veriyordu. Bir ay önce okumuşmuş bir ay önce okuduğu kitabın hiçbir şeyini hatırlamıyor odaklanmadığım için diyot. Odaklanamıyorsan neden kitabın her sayfasında ağlıyorsun ki? Vs. Vs. yalanlar yardım edin psikolojik sorunları olduğu kesin küçük olayları kafasında çok büyütüyor kendi kendine bir şeyler düşünüyor 5 sezonluk dizi kuruyor resmen kafasından sanki :( Ne olabilir bu psikolojik sorun bana nedense çok tanıdık geliyor bir yerde okumuşum gibi hissediyorum sizin bir bilginiz varsa lütfen söyleyin!

0|0
1|3

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• zeki kız. öyle arkadaşı yanında tutman gerek lazım olur

0|0
    0|0
    • 2ay

Bana zarar veriyor ve sınıfta pek sevilmeyen sayılmayan bir tip lazım olacağını sanmıyorum

• 2ay

özür dile yanında tut diyorum bende. o kızla düşman kalınmaz

• 2ay

Onunla henüz bir tartışma yaşamadım yaşamayı da düşünmüyorum çünkü olayı büyütüp bana kin besliyecek. Yavaş yavaş ondan uzaklaşmak ve sorununun ne olduğunu bilmek istiyorum sadece :(

Erkekler Ne Diyor 2

• deli tımarhanesine götür

0|0
    0|0
  • Psikologa götürsene.

0|0
    0|0
    • 2ay

Aslında rehber hocasıyla paylaşmak istiyorum bunu ama beni alakadar etmeyen onu alakadar eden bir konu biraz bu :( Ona sormak istiyorum ne problemin var her zaman burdayım yardım edebilirim diye ama beni tersliyeceğinden eminim ve kafasında bir seneryo yazdığı için bana nefret duyacak ve bile bile söylediğimi sanacak. Yani bilsek de problemini yardım etsek ama bilmiyoruz ki...

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...