Gerçekten Dine inanıyor musunuz? Yaratıcı var ama peki dinler? Tanrı acımasız mı?

Dini sorgulayan herkes her zaman hüpheler bulur her zaman kararsızlık yaşar acaba var mı?
bazı kesimde sorgulamaz bu böyle der kapatır. diş etmenlere kendini kapatan insanlar genelde inanan insanlardır. Peki araştırmak öğrenmek bu kadar zor mu insanların yıllarca inanıp kıymet verdiği şeylerden vazgeçmesi kolay olmasa gerek
''Tanrı öldü ve sadece cahiller ağladı'' ''Nietzsche''

• Ateistim
    0% (0)15% (2)8% (2)Oy Ver
  • Deistim
    8% (1)38% (5)24% (6)Oy Ver
  • İnanıyorum
    83% (10)38% (5)60% (15)Oy Ver
  • agnostik
    9% (1)9% (1)8% (2)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
2|6

En İyi Kız Görüşü

• Yaratıcının olduğuna da İslam dinine de inanıyorum. Kur'an o kadar yorumlamaya açık bir kitap ki bazıları kötü yanından algılayıp o şekilde davranıyor. mesela geçen şehire inen yaban domuzunu halk linç etti. Sebebi de Kur'an da etinin haram olması. Eti haram diye bu hayvanın canını yaktılar tekme attılar üzerine kocaman taşlar attılar. Bana göre bu yanlış bir hayvanı eti haram diye linç etmek islamda da doğru değildir bana göre. Bir başka örnekte şurdan vereyim zina kadın ve erkek olmak üzere tüm insanlara günah olmasına rağmen erkek istediğini yapabilirken kadının bakire olmaması evlilik dışı ilişki yaşaması günah olarak adlandırılıyor. Erkeğe milli derken kadına yosma diyorlar. Kur'andaki örtünün lafı "dikkat çekme" anlamına gelirken tesettürlü daha çok türbanlı bayanlar yüzlerinde tonla makyaj ayaklarında topuklu ile hiç dikkat çekmiyorlar. İslam dini çok güzel, kur'an çok güzel şeyler öğütlüyor fakat namaz kılıp köpek tekmeleyen, hacca gidip dedikodu yapan insanlar çok kurban kesip sadece akrabaya dağıtan fakiri kovanlar çok. Ben bu kişilerin namaz kılmasını, örtünmesini falan din için değil de kendileri için yaptıklarını düşünüyorum. Sırf cenneti garantilemek için.

0|0
    0|0
    • 1ay

bu anlattıklarınız insancıl şeyler insanlar din olmadanda sizin bahsettiğiniz şeylere güzel bakarak ulaşabilirler içinde kin nefret öfke olmayan insanlar din olmadan çok güzel yaşabilirler yani malesef din insanları sanki o domuz öldürülmeli gibi gösteriyor pis hayvan falan deniyor ayetlerde ayrıca sen hiç bir ateistin yav bu tanrıyı anlatıyor diye öldürdüğü bir hayvan duydun mu

• 1ay

ben ateistlere kötü demiyorum. cahil insan at gözlüğü takmış gibidir. dolaylı yollardan düşünemez. düşünen insan da dine ve kitaba ihtiyaç duymaz. çünkü zaten kitapta yazanlar gibi davranır. ama eğer cahilse her türlü kötülüğü yapabilme potansiyeline sahip. ne empati yeteneği olur ne vicdanı olur. boş gelir boş gider

• 1ay

Düşüncelerini güzel buldum zaten burda inanmayan insanı yargılamıyorum ben sadece sordum bu konu hakkındaki görüşleri

En İyi Erkek Görüşü

• yaratıcı var ama bizi yaratan varlığı elinde tutan yaratıcı eğer kutsal yaratıcıyı tanırsak o gören bilen her şeyden haberdardır... kendisi ile sohbette duada bulundugunda asla rüşvetçisi olmayandır.. yok eğer bizi yaratanı tanımaz ondan gaflette isek o zaman birileri çıkar.. onunla görüşmemiz için rüşvetçi olur... yaratıcı her şeyden haberdar olduğunu söylediği halde. biz ondan gafil bizi kandıranın allahına taparız o allaha duamızı işitmek içinde aracıya rüşvet veririz ben benim sesimi işitmek için başkasına ihtiyaç duyana tapmam

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 5

• Din yalan, yaratıcı yok. Varsa da acımasız.

0|1
    0|0
  • Dine inanıyorum yaratıcıya inanıyorum. Sorulara cevap da verebilirim. Ayrıca acımasız demek de saçma.

0|1
    0|1
    • 1ay

insanları diri diri yakan birinden söz ediyoruz acımasız değil mi sence başımızdan kaynar sular boşaltan zebanilerle işgence eden biri

• 1ay

kardeşim senin amacın susturmak değil inandırmak olmalı susturarak bir yere varamassın ki ayrıca söylemlerin komik başarılar sana

• 1ay

Amacım susturmak mı dedim ben onlar susuyor çünkü cevapları yok. Ayrıca komik olan söylemim de yok.

• İnanmıyorum

0|1
    0|0
    • 1ay

Bu gün kaç kişiye tecavüz ettin

• 1ay

din gereklidir toplum düzeni için deniyor da yoksa katiller tecavüzcüler artarmış ona bir açıklık getirim dedim

• 1ay

Tecavüz edenler dinci bak Ensar Vakfına. Benim gibi dinsizden korkma dinciyim imanlıyım deyip milletin parasini çalan tecavüzcülerden kork

• Dinler tamamen insan ürünüdür, Tanrılar da öyle.

0|1
    0|2
  • İnanıyorum ama neden inandığımı bilmiyorum ihtiyaç olduğu için gibi geliyor

0|0
    0|0
    • 1ay

Doğal Afyon : hayırlısı böyleymiş

Yükleniyor...