Bir çoğunuzun hayatı böyle değil mi? Hayat bundan ibaret olmamalı, sizi tutan ne?

Bir çoğunuzun hayatı böyle değil mi? Hayat bundan ibaret olmamalı, sizi tutan ne?

0|1
28|17

En İyi Kız Görüşü

• Dunyada herhalde gelmis gecmis 20 milyara yakin insan vardir... Herkes unutuluyor su kisa omur de bosverelim. Dolu dolu yasayalim hayati... Zaten 3 nesil sonra hatirlanmayacagiz...

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Peki bunu söyleyip, bu sistemin dışına çıkan insanlara ne oluyor? Ben size söyleyeyim. Bu sistemin yarattığı çarkların altında kalıp eziliyorlar. Sistemin ne olduğu önemli değil. Önemli olan insanların çoğunun buna inanması ve sevmeseler bile, bu sistemi dolaylı yoldan devam ettirecek emeklerle bu çarkları döndürmeleridir. İnsan türü için bu niahi sınavdır ve bundan kurtuluş yok. İnsanın olduğu her yerde, düzensizlik ve kaos olacaktır. Bundan kaçış olamaz.

0|1
    0|0
    • 1ay

bu sistemin dışına cıkanlar hep aynı sonu paylaşmıyor en azından yasadığından daha keyif alıyor

• 1ay

insanları hep milyon dolarlar mutlu etmez ki ne küçük istekler var bir türlü yapamadıkları o dediğin hırs kontrolsüz bir hırs eşşek yükü ile para olsa mutlu olmayacak yaşantılar hatta yapamadıkları var

• 1ay

Bunun ben de idrak edebiliyorum. Fakat, ne yazık ki, toplumlar bu şekilde işlemiyor. Modern insan türü aşağı yukarı 300.000 yıllık tarihinde bu düzeye sistemli bir şekilde yol aldılar ve artık bunu kökünden sarsmak imkansız.

Kızlar Ne Diyor 27

• Benim hayat felsefem işte ya düşünür sorgular dururum saatlerce araştırır okurum ama bu saçma ve sıradan sistemin bir parçası olmaktan kurtulamiyoruz

1|1
    0|0
    • 1ay

tek gereken 20 saniyelik delilik:)

• 1ay

En güzeli deliliktir belkide en özgür hareket eden onlar ve mutlular yaptiklariyla mutlular ama onlarada deli diyolar yaşadigimiz sistemi ne güzel özetliyo aslinda

• 1ay

bencede deliler mutlu :))

• Benimki böyle ama tv hariç. Onun yerine bilgisayar koymak gerek.

0|1
    0|0
  • O sürüden biri değilim

0|1
    0|0
  • Kesinlikle bunun için doğmadık.

0|1
    0|0
    • 1ay

bencede sıctımın düzenine oturturmaya çalışıyorlar bizi oturmayın :))

• 1ay

Valla Gençken ailem ödüyordu. Biraz büyüyüncede gezgin oldum. E haliylede tutunduğum tek devlet olmadığı içinde para ödemedim. ne tühafmışım

• 1ay

nerde yaşıyorsun sen

• asıl sorgulayınca işler daha kotu oluyor..

2|1
    0|0
  • Evet hayat git çalış gel uyu olmamalı.

0|1
    0|0
  • Evet böyle ve ben sürekli bununla ilgili düşünüyorum. Giderken yanımıza alamiycamız şeyleri çok taktığımız için böyleyiz. Ben aksi için elimden geleni yapıyorum

0|1
    0|0
    • 1ay

aynen giderken götüremeyeceğimiz seylerin ameleliğini yapıyoruz.. birde elalalem ne der var

• 1ay

En sinir olduğum şeylerden biri de o işte. Bir laf vardır;O ne der bu ne der diye değil canım öyle istedi böyle istedi diye yaşa. Benim umrumda değil elalemin söyledikleri kendimi bildikten sonra..

• 1ay

umursama zaten elalem denilen yaratıklar her daim birşey söyler:)

• Calisma ödeme izleme senin elinde hepsi.

0|1
    0|0
  • Evet aynen öyle p yüzden aşık olun başka hobiler edinin spor yapın gezin en güzeli arkadaşlar la çay için sohbet edin

0|1
    0|0
  • Kimsenin kimseyi tuttugu yok. Duranlar da kafalari cok calismadigi icin duruyorlar.

0|1
    0|0
  • Robot gibiyiz.. ruhumuza bir yol bulamıyoruz bulamayacagiz da

0|1
    0|0
    • 1ay

Sunu yapsam elalem neder dedgin ne varsa bir ucundan yapmaya basla😊

• bni hayatta tutan tek şey gitarım aşığım ona

0|2
    0|0
    • 1ay

sevdiğin şeyleri yap bu ne olursa olsun seni mutlu ediyorsa gerisi hikaye:)

• 1ay

git tabi:)

• 1ay

:) önümde engeller var aşmam gereken :) ama denicem saol

• Evet. Sadece bunlar için doğmuş olamayız belki de. Ama Öylece Ölenler var..

0|1
    0|0
  • turkıyede doğanlar hayatın nedemek oldugunu bilmiyor.

0|1
    0|0
    • 1ay

ne demek hayat

• 1ay

soruyla %150 alakası var dostum. konu kapandı

• 1ay

alakası var ama direk değil... parada bir faktör ama tamamı değil hayal edemeyeceğin paraya sahip ama yukarıdaki gibi yaşayan insanlar var

• Allaha kulluk için geldik

0|1
    0|0
  • Aynn ya ne güzel söylemişsin kardeş bnde artık bir değişiklik istiyorum hayatımda 😧

1|1
    0|0
  • Ama bu yazi hareketlerimizi yazmis ama yasanilan duygular karsilikli ugraslar hayata bir cabba sarf etmeleri yazmanis o kadar durgunda degil bence

0|1
    0|0
    • 1ay

bir çoğu yapmak istedi, klerini yapmıyor bu tek düzen yaşamaktan

• Ben şikayetçi değilim. Olması gereken buysa eyvallah der yaşarım.

0|1
    0|0
  • Beni tutan şey ne biliyormusunuz:AİLE...

0|1
    0|0
  • Adrenalin de yaşaman lazım diyor işte 😂

0|1
    0|0
  • Benim hayatım hayatta kalma mücadelesinden ibaret...

0|1
    0|0
  • Aynen bencede anlamli bir söz

0|1
    0|0
  • İyide napak isyanmı edek😁

0|1
    0|0
  • boşuna demiyolar ''Sorgulanmamış hayat yaşanmaya değmez.'' :)

1|0
    0|0
    • 1ay

Sorgulayinca ne oluyo değisiyomu?

• 1ay

@Etlimakarnaa hayatini sonlandirabilirsin bu kadar istiyosan :)

• 1ay

@kurabiyecanavarı- o benim vereceğim bir karar intihar etmekle hic varolmamayi bir tutmuyosun heralde yaşadigin hiçbiseyi yaşamamak olmak arkandan uzulecek ailenin olmamasi diger yandan kendi canina kiymak nasil bir çöküş

• Yaradılış mucizesini farkedip şükredebilmek aslolan.

1|1
    0|0
    • 1ay

şükretmeyin demiyorum ki robot gibi yaşamayın

• 1ay

haklılık payım varmış demekki bugün 2 olmuşsa

• 1ay

Umrumdışı😑

• Kesinlikle sırf böyle yaşamamak için Afrika da gonullu öğretmenlik yapmak istiyorum zaten.

0|2
    0|0
    • 1ay

yap o zaman:)

• 1ay

Umarim hemserim @keremDNZ
      Düsünmesi bile mutlu etti inan.
      Icimizdeki cocuk merhameti hic bitmesin.
      Cogunlugun böyle oldugu bir dünya cok daha güzel olurdu bence.
      Sorunu cok begendim. Vaktim oldugun da mutlaka yorum yapmak isterim.

• 1ay

@Ahrazadam sağolasın:)

• Aşık olmak gerek. Ozaman hayat çok başka

0|1
    0|0
    • 1ay

aşkla alakalı değil bu bence yaşam biçimi

• 1ay

aşk olunca hemen nikah tarihi belirlemeye çalışan siz kadınlar değil mi:)

• 1ay

:)))

Erkekler Ne Diyor 16

• Ne için doğduğumu sorgulayana kadar ne için doğmak istediğime karar veririm. Kimse bana amaç biçemez.

0|1
    0|0
  • Onları ben de yapıyorum, sadece imkanım oldukça insanları gülümsetmeye çalışıyorum.

0|1
    0|0
  • Dışım böyleyse böyle doğmuş olabilirim. Hiç kimse tipsiz kısa boylu bir erkek ile konuşmak tanışmak istemez

0|1
    0|0
  • Elbette degil

0|1
    0|0
  • Yaşamıyoruz zaten hayatta kalıyoruz

1|1
    0|0
  • Hayat musalla tasina kondugunda ardinda olan kalabalik ve yuksek sesle soylenen helal olsunlardir.. insan serefli mahluk.. oyle yasamali.. hirs heves haram gibi seyler yasamak degil aksine yavasca bogulmaktir

1|1
    0|0
  • Herkes böyle ama şartlar hep buna zorluyo

0|1
    0|0
  • Rölanti devresi işte arada devir yükseliyor ama sonra yine aynı..

0|2
    0|0
  • Böyle

0|1
    0|0
  • Benim bir amaçim var sizi bilmem

0|1
    0|0
  • Kendine vakit ayır azcık, geçer

0|1
    0|0
  • Tutan ne derken? Ne olması gerekiyor anlamadı been

0|1
    0|0
    • 1ay

bir sürü ön yargı ya da dilediğim gibi gitmesse bir coğu öyle değilmi emekli olunca oturcaaağı evin hayalini kurup köle gibi gitgel bir dünya hayattta kalmak yaşamak değiil hata korkusu yaşayarak etliye sütlüye karışmadan

• 1ay

dünya bir gün oda bugün:)

• Hayali emeklilik olan bir insana bu laf biraz ağır gelir nerden biliyorsun diye sorma :)

0|1
    0|0
  • Çok doğru

0|1
    0|0
  • hayat baskalrin ne demesiyle kendi dusuncelerin altinda kalmasindan dolyi boyle

0|1
    0|0
  • Hepimiz yiyip içip çiş eden birer robotuz :)

1|0
    0|0
Yükleniyor...