Bunlar normal mi? Hasta mıyım? Sonuna kadar okur musunuz?

Arkadaşlar bu durumumu insanlara yansıtmamaya çalışıyorum. Okulda eskiden surekli sebepsizce dalga geçildim. Cekingendim. O zamanlar hic ovunmezdim. Neden dalga geçtiklerini bilmiyorum. 2 senem hep oyle geçti. Bu bende ağır durumlar yaşattı. Dalga geçtiklerinde cok kafaya taklyordum kendimi jiletlerdim haksız olduklarını düşünürdüm depresyona giriyordum. Bu aralarda bunları yaşıyorum
-Basarısız olanı küçümseme
- Bircok kisinin maddi durumunu kucumseme
-kendisi haricinde digerlerini medeniyetsiz görme
-kendini bilgili ve basarılı gorme
-kendini zengin zannetme
- surekli aynanın karşısına gecip kendi bedenini beğenmek ve övmek
- birisi dalga geçince kıskandıklarını dusunmek
-Dalga geçildiğinde onların haksız oldugunu dusunmek, uzulmek, aşırı derecede kafaya takmak bunu kaldıramamak ve kendini jiletlemek
-Sosyal ortama katılım
-İnsanların en ufak eleştirisini günlerce kafaya takmak onları haksız bulmak sinirlenmek
-Birisi yardım ettiğinde (kalem, para vb. Verdiğinde) kendini muhtaç hissetmek ve o yardımı reddetmek.
Onların dalga gecmesi beni yuceltti gibi bir durum. Bu normal mi? Ben de kendimi kötü hissediyorum. Zarar veriyorum vb. Üzülüyorum. Bazen dalga geçtikleri icin intihar etme dusuncelerim bile oluyor onlara ne yaptım diyorum. Kıskandıkları için dalga geçiyorlar. Troll degilim yardım edin. Ne yapacağım? Hasta mıyım? Psikologa gitmeli miyim?

0|0

Erkekler Ne Diyor 6

Kızlar Ne Diyor 1

Yükleniyor...