Bunlar normal mi? Hasta mıyım? Sonuna kadar okur musunuz?

Arkadaşlar bu durumumu insanlara yansıtmamaya çalışıyorum. Okulda eskiden surekli sebepsizce dalga geçildim. Cekingendim. O zamanlar hic ovunmezdim. Neden dalga geçtiklerini bilmiyorum. 2 senem hep oyle geçti. Bu bende ağır durumlar yaşattı. Dalga geçtiklerinde cok kafaya taklyordum kendimi jiletlerdim haksız olduklarını düşünürdüm depresyona giriyordum. Bu aralarda bunları yaşıyorum
-Basarısız olanı küçümseme
- Bircok kisinin maddi durumunu kucumseme
-kendisi haricinde digerlerini medeniyetsiz görme
-kendini bilgili ve basarılı gorme
-kendini zengin zannetme
- surekli aynanın karşısına gecip kendi bedenini beğenmek ve övmek
- birisi dalga geçince kıskandıklarını dusunmek
-Dalga geçildiğinde onların haksız oldugunu dusunmek, uzulmek, aşırı derecede kafaya takmak bunu kaldıramamak ve kendini jiletlemek
-Sosyal ortama katılım
-İnsanların en ufak eleştirisini günlerce kafaya takmak onları haksız bulmak sinirlenmek
-Birisi yardım ettiğinde (kalem, para vb. Verdiğinde) kendini muhtaç hissetmek ve o yardımı reddetmek.
Onların dalga gecmesi beni yuceltti gibi bir durum. Bu normal mi? Ben de kendimi kötü hissediyorum. Zarar veriyorum vb. Üzülüyorum. Bazen dalga geçtikleri icin intihar etme dusuncelerim bile oluyor onlara ne yaptım diyorum. Kıskandıkları için dalga geçiyorlar. Troll degilim yardım edin. Ne yapacağım? Hasta mıyım? Psikologa gitmeli miyim?

0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Hayat her şeye rağmen güzeldir. Kimse seni küçük gördü diye küçük olmazsın.
    Ancak sen yaşamı kendine işkence haline getirmişsin. Bu düşünceler iyice yerleşmeden yardım almalısın.
    Bundan sakın gocunma, bedenimiz nasıl grip olur, nezle olur hastalanırsa akıl sağlığımız da hastalanabilir, yardıma ihtiyaç duyabilir.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Benimle de küçükken sivilcelerim var diye dalga geçiyorlardı. Ben de çok üzülürdüm kimsenin yüzüne bakamazdım konuşurken veya toplu fotoğraf çekilmezdim. Dalga geçilmek çok kötü bir durum insan hem utanıyor hem de kendini rezil olmuş gibi hissediyor. Onlar benimle dalga geçerken ben hiç biriyle dalga geçmiyordum. Çocuklara ailesi hiç kimseyle dalga geçilmemesini öğretmiyor terbiye vermiyor sonucunda başka çocukların psikolojisini bozuyorlar, üzüyorlar.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Gitsen iyi olur

0|0
    0|0
  • 5 kurusyan degersiz insanlarin dalga gectiklerini onemseme duyma yani duysanda duymazliktan gel kafana takma artik

0|0
    0|0
  • Geç bile kalmışsın

0|0
    0|0
  • Bir psikiyatriye gidebilirsin. Birlikte bu konuları konuşup çözüm bulabilirsiniz. Tabiki psikolog tedaviyi ilaçlarla destekleyecektir.

0|0
    0|0
  • Aynı sorun bendede son 1 hafta içinde başladı. Sınıfta falan herkes bana bakıyor kulaklarına bir şey söyleyip tekrar bana bakıyorlar. Gerçekten kötü bir durum. Bende intihar etmeyi düşünmedim değil. Sizce neyle dalga geçiyor olabilirler?

0|0
    0|0
    • Sınıftaki bir çok kişinin maddi durumu kötü. Ve aileleri berbat egitim vermemişler. Tacize bile uğradım. Tekme yedim. 2 sene zorbalık gördüm. Panik atak ve anksiyete hastasıydım. Asagalamak gibi olmasın ama fakirler, maddi durumu iyi olanı kıskanıyorlar, aileleri baskıcı , bakımsızlar, başarısızlar, terbiyeleri yok vb. Benim ailem ve yetiştirilme tarzım onlar gibi değil. Bu Dediklerimi onlara hiçbirzaman demedim icimde sakladım. Tekme yemeye bile göz yumdum. O kadar üstün olsaydım izin vermezdim zaten. Onlara zararım olmadı. Sürekli zorbalık gördüm. Şuanda umursamamaya çalışıyorum. Ama fark ettim hasta olmaya başlıyorum. Çok kindar birisi oldum panik atak hastalığım ve kaygı durumum ani bir şekilde durdu, kendimi üstün goruyorum, onları aşağılıyorum, basarım yükseldi, hırslandım, en ufak eleştiriyi bile kaldıramıyorum kendime zarar veriyorum, her konuda kendimi haklı buluyorum, kendimi çok bilgili ve basarılı goruyorum, maddi durumumla övünüyorum, insanlara yardım etmek istemiyorum

• Sürekli aynanın karşısına gecip kendimi ovuyorum ve beğeniyorum. Onların dalga geçerek kendi zayıf yönlerini gösterdiler. Bu bende kibir yarattı. Şu an mutluyum. Üzüldüğüm tek taraf var dalga geçmelerini umursamıyorum ama kaldıramıyorum. Eleştiriyi hak etmiyorum üzülüyorum ve kendimi kesiyorum

• Fazla takıntı yapmayıp her şeyi akışına bırakırsan atlatırsın.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Oldukça hastasın, anında psikolog yollarını tutmalısın. Yoksa gidişat iyi değil büyük sorunlara gebe kalırsın.

0|0
    0|0
Yükleniyor...