Değişik inançlara saygılı mısınız?

A.
Çünkü kimsenin inancı saçma değildir. Ona inanmak için mutlaka bir sebebi vardır.

• Evet
    77%(88)72%(166)Oy Ver68%(78)
  • Hayır yalnız kendiminki
    17%(19)17%(38)Oy Ver17%(19)
  • İnanç?
    6%(7)11%(25)Oy Ver15%(18)
Cinsiyetini belirt, oyunu kullan:
KızımErkeğim

2|0

En İyi Kız Görüşü

• Burda evete basan başka sorularda diğer dinleri linç etmeye koşarken ya anket sonuçlarından ya da insanların dürüstlüğünden şüphe duyacaksın

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• bana zararı dokunmadığı ve özgürlüğümü kısıtlamadığı sürece kim neye inanırsa inansın :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 23

• İnançların çoğuna saygı duymam. Pek çoğunu saçma buluyorum. Ama insanların inanç özgürlüğüne saygım sonsuz. Herkes istediği şeye inanmakta, istediğine tapınmakta özgürdür. Bu hakka saygı duymak gerekir diye düşünüyorum. Atıyorum zeusa ben niye saygı duyayım ki? Ama birisi zeusa tapsa salak herhalde demem. Saygı duyarım.

0|0
    0|0
  • Saygılıyım. Kimin neye inandığı pek umrumda değil. Bana göre bütün dinler miladını doldurdu. Yeryüzünde kaç bin tane din var kan akmaya devam ediyorsa. İnsanlar din uğruna dahi kan akitiyorsa bu kadar dinin bir hükmü yok bence. Bir kutsallik dahi insanı durduramiyorsa ne durdurabilirki!

0|0
    0|0
  • Onlar benim inancıma saygılıysa ben niye onların inancına saygılı olmayayım Ta ki aksi durumda işler değişir

0|0
    0|1
  • yani.

0|1
    0|1
  • saygılıyım ama bana fıkırlerını empoze etmeye calısırlarsa uzayıp gıtsınler

0|0
    0|0
  • ben bir Müslümanım ve pek çok gayrimüslim arkadaşlarım var onlarla kendi inançları hakkında konuşmayı da seviyorum

0|0
    0|0
  • Ben saygiliyimdir ancak şiklarda kazayla yalbizca benimkine isaretledim 😀

0|0
    0|0
  • Kesinlikle. Herkesin dini görüşü kendinedir ve kendinden başka kimseyi ilgilendirmez.

0|1
    0|1
  • Herkesin kendi inancıdır, saygı duyarım.

0|0
    0|1
  • Saygı duymaya çalışıyorum fakat dindar insanlar eleştirileri kaldıramıyor kesinlikle. Bu yüzden gerçek hayatta pek muhatap olmam özellikle inanç konusunda.

0|0
    0|0
  • A dedim

0|0
    0|0
  • Saygım sonsuz
    Fakat bana karşı saygısızlık yapılıyorsa sonuna kadarda tartışmaya hazırım.

0|0
    0|0
  • Evet saygiliyim

0|0
    0|0
  • Saygiliyim dogru bildigimi soylerim uyarmak hakkim.
    Sonra tercihi ona birakir saygi duyarim.

0|0
    0|0
  • her türlü inanca saygılıyım, benim inancıma saygı duyup dil uzatılmadığı sürece.

0|0
    0|0
  • İnanmak ya da inanmamak işte bütün mesele bu

0|0
    0|0
  • Hepsine her zaman saygı duyarım

0|0
    0|0
  • umrumda diiller

0|0
    0|0
  • Canlıların öldürüldüğü hiçbir inanca saygım yok

0|1
    0|1
  • Evet

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    3

Erkekler Ne Diyor 36

• Efendim değilim. Aynı cinsel tercihe olmadığım gibi. Kendi tercihi insanın gay veya travesti olmak olamaz. Sapkınlık bu ve hoş değildir. Aynı inanç içinde geçerlidir bu. Durduk yere, ne oluyor da azıtıyor bu insan? Başka inançta ne bulacak? Huzur mu var orada? Rahat mı batıyor da, karıştırıyor. Olduğu gibi kalsın, girmesin bu işlere. Biz Türkiye'de doğduysak, İslam dinimiz ve Müslümanız demektir. Hiç kurcalamam ben bu tür şeyleri, neysem oyum. Dindar birisi sanma hemen beni. Namaz kılmam, camiiye gitmem. Kur'an okumam. Ama yani işte Müslümanım. Kötü şeyler yapmam, Allah'a inanırım o kadar... Herkes Müslüman olamaz tabii. Hristiyanlar da var. Amerikan, İngiliz falan olursa anlarım inancını. Ama Türk doğup, hristiyan olmayı istemek yersizdir. Senin en iyi bulunduğun yer İslam dinidir. Bunu da herkes anlayamaz zaten. Ateist de çok bizim ülkede. Ne oluyor bu ülkeye, bu konuda da azıttı. Keşke olmasa öyleleri...

0|0
    0|0
    • Katılmıyorum bu konuda. Ekmeği bayatlayınca ıslatıp yiyen biriyim , adamların kalplerini soluk gördüm diye keşke olmasa öyleleri diyemiyorum. Gerçi renk kattığımda söylenemez ama doğru olan bu geliyor bana.

• Selam kardeş

Hayır her inanca saygım yok.
    Bir satanizme saygım olamaz. Kedi düşmanı adamlar
    Zavallı kedicikler

0|1
    0|1
  • evet saygılıyım ben ateistim söyledim kankilerime söyledim anlayışla karşıladılar ezan okunuyor müziğin sesini kısıyorum bana bir insan nasıl davranırsa aynısı benden görür sonra saygı beklemesin benden ( ateistim ) sevdiğim kızda müslüman ama anlaşıyoruz her şeyden önemli olan şey saygı tabi çogu kişi bunun s sini bile bilmiyor çünkü onlar yobaz insanlar

1|1
    0|1
  • Sunmuş olduğun önermeyi savunuyorum.

Ancak, faşist düşünceye saygı duymam.
    Baskıyı meşrulaştırma çabaları faydasız.

0|1
    0|1
  • Kimin neye inandığına takılmam sonuçta onun doğrusu farklı benim doğrum farklı ama benim inancım için atar tutarsa bende onu atarım tutmam

0|2
    0|1
  • Dinlerin çoğuna saygılıyım. Türkiye dışındaki inançsızlıklarada saygılıyım. Ama Türkiyede ki inançsızlığa saygım yok.

0|0
    1|0
  • Allah islamdan başka din olmadığı nı bildiriyor

0|1
    2|0
  • saygılı olmaya çalıştım, ancak saygıyı hak etmiyorlar öylesine saçma nedenlerle geliyorlar ki karşıma saygı duymuyorum! ama duymadığım için de gidip kesmem, beni ilgilendirmez. kendi işime bakarım.

0|1
    1|2
  • Bütün inançlara saygım var

0|1
    0|1
  • Hiçbir inanç saygıyı hak etmez.
    inançlar insan beyninin çalışmasına düşünmesine engel olan ideolojilerdir.

1|0
    0|1
  • dini inanca saygılı olup siyasi görüşüne saygılı olmayan insanlarla kaynıyor ülke bişeye saygı varsa digerine yok saygılıyımdır ama çognun saygısına pek inanmıyorum. d

0|0
    0|0
  • İnsanlar istediğine inansınlar. Ama benim inancıma karşı yaptıkları en ufak saygısızlıkta inançlarını yerden yere vururum.

0|0
    1|0
  • Hiç bir tanrılı inanca saygı duymuyorum.

1|0
    0|2
  • Laiklik bunu gerektirir. herkes özel hayatında bağımsızdır.

0|0
    0|0
  • Hayır dinci yobaz arapçı pisliklere tenezzül edemem

0|0
    0|0
  • Benim için doğru olmayan inançlara saygım yok ancak o inançlara inanan insanlara saygım var.

1|0
    0|0
  • saygı gösteririm ama inancını empoze etmiyorsa ama sevgi pek göstermem.

0|0
    0|0
  • Saygılıyım

0|0
    0|1
  • kendi dinimden başka hiçbir dine saygım yoktur.

0|0
    0|0
    • üç :) üç :) üç :) üç :) üç :) üç :) üç :) üç :) üç :) üç :) üç :) üç :) üç :) üç :) üç :) üç :) üç :) üç :) üç :) üç :) üç :) üç :) üç :) üç :) üç :) üç :) üç :) üç :) üç :) üç :) üç :) üç :) üç :) üç :) üç :) üç :) üç :) üç :) üç :) üç :) üç :) üç :) üç :) üç :) üç :) üç :) üç :) üç :) üç :) üç :) üç :) üç :) üç :) üç :) üç :) üç :) üç :) üç :) üç :) üç :) üç :) üç :) üç :) üç :) üç :) üç :) üç :) üç :) üç :) üç :) üç :) üç :) üç :) üç :) üç :) üç :) üç :) üç :) üç :) üç :) üç :) üç :) üç :) üç :) üç :) üç :) üç :) üç :) üç :) üç :) üç :) üç :) üç :) üç :) üç :) üç :) üç :) üç :) üç :) üç :) üç :) üç :) üç :) üç :) üç :) üç :) üç :) üç :) üç :) üç :) üç :) üç :) üç :) üç :) üç :) üç :) üç :) üç :) üç :) üç :) üç :) üç :) üç :) üç :) üç :) üç :) üç :) üç :) üç :) üç :) üç :) üç :) üç :) üç :) üç :) üç :) üç :) üç :) üç :) üç :) üç :) üç :) üç :) üç :) üç :) üç :) üç :) üç :) üç :) üç :) üç :) üç :) üç :) üç :) üç :) üç :) üç :) üç :) üç :) üç :) üç :) üç :) üç :) üç :) üç :) üç :)

• Erkekler Devam
    16
Yükleniyor...