Lise mi? Ortaokul mu?

Bazen ortaokul yıllarımı özlediğim oluyor, ama şöyle bir şey var, ortaokulda çocuksunuz, hocalar istediği gibi bağırıp çağırıyor, küçük düşürüyor, özgüveninizi azaltıyor. Ve sonra olmadığınız biri gibi davranmak zorunda kalıyorsunuz. Ortaokul mezuniyetimde bir öğretmen çok suskunsun, açıl demişti ve baya üzülmüştüm çünkü kime sorsanız 'deli dolu' birisi olarak bilinirim.
Lisede ise, öğretmenler daha rahat ve çok azarlamıyorlar ve büyüyorsunuz, kendinize güveniniz geliyor, arkadaş edinmek kolaylaşıyor. Bence insan kendini lisede buluyor. Tabi ilk arkadaş kazığını falan lisede yersiniz, ama buda olgunlaştırıyor. Neyse sizce ortaokul mu lise mi? lise bitecek diye üzülmeye başladım.
Ayrıca liseye geçecek varsa onada tavsiye olsun korkmayın👍Lise güzel bir yer, bence.

0|0
6|5

En İyi Erkek Görüşü

• Nereye gidersen git lisenin tadını hiçbiri vermiyor.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• lıse guzeldır tabıı : ))
    ogluma onu soyluyorum ortaokulda ogretmenım fılanca odevını yapmadı dıye sıkayet ederken lısede, yoklama yapılırken arkadasının yerıne burda dıyebılırsın. farklıdır lıse... dedıklerınede aynen katılıyorum.
    savunmasız ortaokul cocuklarına hukmederken, lısede ters dusulebılır. yasakların delındıgı zamandır : )

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Ortaokul dostum ondan ötesi asosyallik ti benim için hayatımın en güzel dönemi ortaokul son sınıftı

1|0
    0|0
  • Lise bnce basımdan kötü olay gecti

1|0
    0|0
  • ikisinin de yeri başka be

0|0
    0|0
  • Bence lise.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Hocalar acisindan rahatliksa ölcüt universite bu konuda daha rahat. Ya da okuldaki kurallar vs acisindan.

Eger arkadaslik baabinda degerlendirirsek en guzel dostluklarin lisede oldugunu dusunuyorum

1|0
    0|0
  • ikisi de birbirinden kötüydü benim açımdan ortaokulda çok başarılı bir öğrenci olduğum için ( özelde olduğumdan mıdır bilinmez) öğretmenler hep üstüme gittiler ve bir sınavda kötü yaptığımda hem beni küçük düşürdüler. Lisede bu değişir sandım fen lisesinde okudum. Arkadaşlıklarım oldu evet ama hocalar dersler konusunda üstüme gelmeye devam etti. Universite sınavında bu etkenler iyi bir sonuç almamı sağlasa da bu kadar baskıyı hiçbir öğrencinin hak etmediğimi düşünüyorum.

1|0
    0|0
  • lise yıllarım bir başka

1|0
    0|0
  • Ortaokul 😢

1|0
    0|0
  • Bitecek diye uzulme üniversite daha güzel :)

1|0
    0|0
Yükleniyor...