Bayan, kadın, kız sizce hangisiyle hitap etmek daha doğru?

Bayan:baydan türemiş ve bay yanı demektir. Kadın ve kız ise toplumda çirkin bir zar muhabbetiyle ayrıştır. Sizce hangisi dişi bir bireyi tanımlamada en güzeldir?

0|1
4|23

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Hanım

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 22

• Bayan: Hitap cümlesidir. Ünvanı simgeler.
    Kız: Kız çocukları, bebekler için kullanilir.
    Kadın: Ergenligini tamamlamis, bir birey olmus, Çocukluktan çıkmıştir. Cinsiyettir. Evli olması onu kadin, evli olmaması kiz yapmaz. Yani kadin kiz ayrımı bakirelige göre belirlenemez.
    Bir ortamda, hitapta, karşılaşmada sevgili bayanlar ve erkekler deniyorsa koşun uzaklaşın oradan. Bayanlar ve baylar diyorsa gene bir derece normal. Ama erkek kiz , erkek bayan şeklinde lanse ediliyorsa bu yanlıştır. Kadın kadındır. Erkek de erkek.

0|0
    0|0
  • Tabikide her ne olursa olsun hanımefendi en doğrusu olacaktır.

1|0
    0|0
  • bunların hepsini çöpe atarım ben :D
    Hanfendi bir bakar mısınız :) derdim

1|0
    0|0
  • Hanımefendi en iyisi

1|0
    0|0
  • ben bütün karşı cinse hanım diye hitap ediyorum çünkü siz bizim Han'ımızsınız

1|0
    0|0
  • xx hanım, hanfendi, abla

Yerine göre değişir elbette. Bayan bana çok soğuk geliyor. Kadın deyince insanın dişisi, kız deyince, dişi insanın genci geliyor aklıma.

Ayrıca kadın ve kız deyince zar aklına gelen insan normal değildir, takmayın onları, bence gayet güzel kelimeler.

0|0
    0|0
  • En doğrusu kadın.

1|0
    0|0
  • Bay nerden türemiş peki, şu bayan muhabbetleri ne malca, bayan dersin olmaz kadın kız dersin olmaz karı dersin olmaz hanımefendi söylemesi zor, gereksiz saçma muhabbetler, erkek olduğum için harbiden mutluyum

0|0
    0|0
  • Hanfendi demek daha naif gelir..

0|0
    0|0
  • Hanımefendi ya da matmazel :)

0|0
    0|0
  • Gençse kız
    Olgunsa kadın
    Yaşlıysa teyze

0|0
    0|0
  • Bayan daha iyi cunku soylenir bakimindan kibar bakire olan bayanlara kiz olmayanlara kadin denir ve soyleyis bakimindan da k harfi ile basladigi icin biraz kaba gibi ancak bayanlar zarafet gostergesi oldugu icin bayan daha iyidir

0|0
    0|0
  • Hatun kişi :) hanım bayan 😊 bana bunlar daha rahat geldiği için böyle hitap ediyorum.

0|0
    0|0
  • Baco demek efsane hatta bir arkadaş var şöyle diyordum bacıbacoceydacoco

0|0
    0|0
  • Avrat Garı

0|0
    0|0
  • Hanımefendi... iyimi

0|0
    0|0
  • Kadın.

0|0
    0|0
  • Hanım :)

0|0
    0|0
  • Hanımefendi ya da bayan diye hitap ederim.

0|0
    0|0
  • Avrat xd

0|0
    0|0
  • Bacım veya abla 😂

0|0
    1|0
  • Bayan daha doğru.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Kız'ı 18 yaş ve altı erkeğe oğlan diyorlarsa kullanılır, eğer o ortamda erkeğe, erkek diyorlarsa kadın diye hitap edilir. Baktın erkeğe bay diye hitap ediliyorsa bayan diye hitap edilir. Yani bana göre baktın işler karıştı hanımefendi/beyfendi dersin (o da akraban değilse)

0|0
    0|0
  • Hanımefendi daha makbul

0|0
    0|0
  • Bayan

0|0
    0|0
Yükleniyor...