Çocuk eğitiminde nasılız sizce?

Çocuklarımızı doğru yetiştiriyor muyuz sizce? Yeni anne baba olacaklara çocuk yetiştirme üzerine eğimler verilmeli mi?

Güncellemeler:
2ay Erkeklerin konuya bol bol yorum yapması çok güzel. Duyarlı babalar geliyor demekki ☺️ Yorumların devamını bekliyorum arkadaşlar ☺️

0|0
12|25

En İyi Erkek Görüşü

• Öncelikle hamile kalınmadan önce aile planlaması yapılmalı. Bütçenizle kaç çocuğun masraflarını karşılayabileceğinizi araştırmalısınız. Bu aşamadan sonra çocuk sayısı tercihe kalıyor. Doğan çocukları da sanatla, bilimle, sporla sorgulayıcı yetiştirmeliyiz. Globalleşmeyi öğretmeliyiz. Dini baskı yapmamalıyız. Kendi inancınızı tanıtabilirsiniz ama o inancını fikirleri oluştuğunda kendisi seçmeli. Bu şekilde düşünüyorum.

2|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Başarısızız tabi ki de.. Vur oğlum, göster amcana oğlum, sus kızım, konuşma kızım " dan öteye gidemiyor yetiştirme tarzımız maalesef 😂

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 24

• Evet eğitim mutlaka olmalı. Ancak toplum yapımız itibariyle eğitim içeriğine dair uzlaşı çok zor. Zaten bilinçli anne baba adayları gerek çocuk öncesi, gerek çocuk doğduktan sonra kaynaklara ulaşmak suretiyle kendini bir şekilde geliştiriyor ve bunu aileye adapte edebiliyor. Asıl mesele zaten bunun farkında olmayanları eğitime dahil etmek ama dediğim gibi uzlaşı farklılıklarından dolayı buna pek yanaşılamıyor. Yoksa eğitim sistemi içerisine rahatlıkla entegre edilebilir.

1|0
    0|0
  • eğitim sistemine en içten dileklerimle sövüyorum
    www.facebook.com/.../

1|0
    0|0
  • Bütün Türk nüfusunun %1 lik kısmı belki doğru yetiştiriyordur çocuklarını. Geriye kalan sadece egosunu tatmin etmekle meşgul..

1|0
    0|0
  • çocuğun eğitimi sadece anne baba ile bitmiyor okulda asıl eğitim alınıyor. senin dediğin kısım çocukta öğretim kısmı daha çok. ama maalesef ikisinin de yeterli olduğunu düşünmüyorum. Çünkü zaten yetiştiren bireyler, yeteri kadar gelişmemiş. Çocuk büyürken bir çok şeyden eksik kalarak büyüyor, tv izlemekle büyüyen çocuklar var. Sonrasında okulda da istediğini alamayınca ve büyürken düzgün bir çevreden etkilenecek kadar da şanslı değilse sadece zaman geçiren varlığa dönüşüyorlar.

0|0
    0|0
  • Superiz hepsinin ağzında küfür

0|0
    0|0
  • Ben cok iyi yetistiricem. Olmasi gerektigi gibi

0|0
    0|0
  • 3 yaşında ki çocuğun elinde tablet sabah akşam oynuyor çok doğru dimi =D =D

0|0
    0|0
  • çocukken istediğin kadar iyi yetiştir ergenlik döneminde çok değişiyolar

0|0
    0|0
  • Kim verecek? Bu nesili yetiştirenler mi eğitim verecek yoksa bu nesile sebep olan en eski nesil mi?
    Evinde şeriati uygulayan yok ki doğru düzgün nesil yetişsin.
    Eskiden fahişelik diye birsey vardı. Şimdi bu gündelik hayatta normalleştirildi

0|0
    0|1
    • 2ay

keşke sana şeriat uygulasaydı ailende parmakların olmasaydı şunları yazamasaydın. sen çocuk yapma insanlık için yeteri kadar gereksizsin zaten.

• 2ay

Eğitmi bu konuda uzmanlaşmış insanlar vericek. Zaten çocuk yetiştirme modellerne bakarsanız dinimizdede yeri olan pek çok metod görürsünüz. Bunları iyce benimsemiş uzmanlaşmış insanlar tarafından her anne baba adayına eğitim verilse fenamı? @DeliKanlı96_

• 2ay

O vakit olabilir. Zira kendini anne ve baba gibi görüp de, çocuk yetistiriyorum deyip de, çocuklara zulüm eden nice veliler var

• Berabattt durumda.

0|0
    0|0
  • Sanmıyorum

0|0
    0|0
  • kötü

0|0
    0|0
  • Malesef kotuu

0|0
    0|0
  • Kesinlikle verilmeli
    Bilmeyenlerin oranı çok fazla

0|0
    0|0
  • berbatız

0|0
    0|0
  • İyiyiz bnce

0|0
    0|0
  • Berbat..

0|0
    0|0
  • Hayır :) dünyanın en berbat en gerizekali eğitim sistemine sahibiz

0|0
    0|0
  • cok yanlış bence okula göndermeyin cocukların beynini yıkıyolar.

0|0
    0|0
    • 2ay

Bazı ülkeler home school eğitim sistemi var veliler kendi çocuklarına kendileri eğitim veriyor evde ve sene sonunda sınava sokuyor devlet herkesi çocuk sınavı geçerse bir üst sınıfa geçiyor. Bu eğitim modelini başka bir sorumda tartışmaya açıcam inş ☺️

• 2ay

ben cocuk yaşta okuldan uzaklaştırıldım ama okumayı bırakmadım şimdi cok başka bir yerdeyim bilgi olarak cocuklarımza aptalca şeyler öğretiyorlar prof ların araştırmalrına göre bir cocuk 6 yaşından 14 yaşına kadar 7 dil rahatıkla öğrene bilir ama okulda tarih denen karmaşa ve saçmalıktan ibaret olan bir dünya hikayelerle dolduruyorlar bu yetmezmiş gibi aynı şeyi anlatıyorlar ama 1 sınıf dolusu farklı fikir ortaya cıkıyor aynı görüşü sağlayamıyor matematik cok zayıf bence tablet ve pc sadece okulda okulanılmalı artık tecno cagında yaşıyoruz cocukların elindeki o pclar sillahtan daha tehlikeli dolu bir silah verseniz cocuğun eline daha az tehlikede olurdu ama bunu görmüyorsunuz bence ilk sınıf diye birşey olamalı sürekli bir yarış cocuklarımaza zaten dil öğretelim hiç bir sorun kalmıyor cünkü cocuk değil gelecek yetişiriyoruz eskiden beri ülkeler anlaşamadığı için savaşıyor ilk önce iletişimi cözelim sonra bırakılım o zeki cocuklar dünyayı değiştirsin.

• 2ay

İlginden ve yorumundan dolayı teşekkürlerr☺️ ama sorum eğitm sistemi üzerine değil çocuk aile içinde çocuk yetşiştirme üzerine☺️

• Türklerin çoğu çocuklarına sorumluluğu küçükken vermezler.

0|0
    0|0
  • Akışına Bırak

0|0
    0|0
  • Pek iyi değiliz gibi.

0|0
    0|0
  • Ben İngilizlerden daha iyi çocuk yetiştirebilen bir millet görmedim. lütfen demeden cümleye başlamıyorlar thank you demeden de bitirmiyorlar şok etmişti beni o el kadar çocuklar

1|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 11

• Çok pimpirikli yetiştiriliyor. Sonra çocuklar öz güveni eksik yetişiyor.

1|0
    0|0
  • Evet verilmeli belki boylece saglikli nesil olur

0|0
    0|0
  • Berbat çocuk yetiştiriyorlar sonra başıma kalıyorlar verimsiz insanlar olarak

0|0
    0|0
  • Kesinlikle yanlış yetiştiriyoruz

0|0
    0|0
  • Anaokulunda calistigimdan biliyorum disipkinsiz yetiştiriyoruz

1|0
    0|0
  • Kesinlikle verilmeli zira yeni neslin sonunu hic hayır görmüyorum

0|1
    0|0
  • Yok cogu dovuyor.

0|0
    0|0
  • Hayir bence :3

0|0
    0|0
  • yetiştiremiyoruz genelde. benim en rahatsız olduğum konu her istediklerinin önlerine koyulması.

0|0
    0|0
  • Yanlışlıklar ağı gibi eğitim sistemi her yeni gelen zart zurt değiştiriyor.

0|0
    0|0
  • Çok bilgisizler bu konuda

0|0
    0|0
Yükleniyor...