Erkekler, Yüzyıllardır din kullanılarak erkekler neden kadınları eziyor?

Çok eşliligi hak olarak goruyorlar eşlerinin evden çıkmasına çalışmasına izin vermiyorlar. Hizmetçi olarak kullanıyorlar bir gün ne istediğini sormuyor lar. Son yıllarda bunlar değişmiş olabilir m yüzyıllarda kadinlar bu yüzden ezildi. Neden Dib bu mu?

Güncellemeler:
1ay Erkekler neden dini kullanıyor?
1ay Kadınlar neden din adı altında yıllarca ezildi?

0|1
21

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 20

• Aslında önemli bir soru, biz erkekler dini kullanıyoruz, kadınları susturabilmek için, ezebilmek, sindirmek için bu adı batasıca şeyi yapıyoruz. Biz erkeklerin geneli böyle midir bilmem ama bu bahsettiğiniz şeyler yaşanıyor. Bu adı batasıca şeyi sadece sizler yenemeyebilirsiniz, erkeklerinde sizlere destek olması gerekiyor ki, erkeklerin çoğu duyarsız, bayanlar arasında bile duyarsız insanlar var, hatta bu şekil yaşamayı bile kabul ediyorlar.

1|2
    0|0
    • 1ay

Evet öyle yıllardır hemde ama bu kul hakkı feci ödenecek

• yorumları okudum da ne kadar din düşmanı var bu tabloyu görmek üzücü erkeklerin kadınları çalıştırmak istememeleri ona değer verdikleri için canın birşey istiyormu diye sormaması ise tamamen düşüncesizlik kadının tek görevi erkeğini günahtan korumak ve çocuklarını büyütmek yoksa evini silip süpürmek yemeğini yapmak işte kıyafetlerini ütülemek gibi bir zorunluluğu yok kadının tamamen kendi düşüncesiyle yapmış olduğu bişey adet zaten dini hakiki manada yaşan bir insan kadnını hizmetçi gibi kullanmaz ona karşı Allahın değerli bir emaneti olarak görür ve ömrü boyunca onu mutlu etmeye çalışır kadınını mutlu etmeyen erkekler müslümanlığı yaşamadığı için mutlu etmiyor bakın peygamber efendimizle eşlerine hepsi ne kadar da mutlu peygamberimizi örnek alan bir erkek asla üzmez eşini

0|0
    1|0
  • Neden kısıtlama olsun ki ya neden hayatımı kısıtlıyayım herkez özgür olmalı yobazlardan uzak durun kafanız rahat olsun yobaz derken dindar kesime demiyorum yobazın her türlüsü var çünkü ateist olun benim gibi kafanız rahat gezin

1|0
    0|0
  • Kadın yeryüzündeki herşeye anlam katan varlık hepsi hayat veren ana, bende anlamıyorum erkekleri doğuranda bir kadın

1|0
    0|0
  • Çünkü onu yapanlar dinle alakası olmayıp kadını cinsel bir obje olarak görenlerdir.

1|0
    0|0
    • 1ay

Nasıl ayırdedebiliyorsunuz?
      Demekki din adına konuşanları bu işten ne menfaatleri var diye tartıcaksın.

• Biz erkegiz ezeriz kadın ezik kalcak hep :/ şşş

0|0
    1|1
  • kızım ne saçmalıyorsun
    bunun dinle ilgisi yok
    erkekler doğal olarak çok eşli
    sana uymuyorsa tek eşli bir erkekle evlen

0|0
    1|2
    • 1ay

Ne alaka ne güzel uyduruyosunuz erkekler cok eşli mi psikologlar kadınların da çok eşli olduğunu soyluyor

• 1ay

Yaratıcı erkekleri daha çok sevdiği için 4 eş demiş herhalde, Adalet nerede?

• 1ay

Meclisteki vekillerin çoğu 3 eşli.

• Yobazlık bu sadece. yoksa gayet medeni dindarlar var

0|0
    0|0
  • din ne alaka kendiniz kabul ediyosunuz bunu sizde modernlik adı altında patrtonlarla müdürle fingirdeşin eşin evde toplantıda diye bekler

0|1
    0|1
    • 1ay

Karakteri bozuk olanları tüm kadınlarla eşdeğer tutamazsin

• 1ay

@Kıyısında yapabilirler ve yapar. Sen hissedemezsin.

• 1ay

@szerahmet2001 ben genelleme yapmaya çalışmıştım ve erkeklere bakarak yorumluyorum, kadınlar arasındaki sahtekarlıktan bahsetmiyorum, Erkek ve Kadın.

• dinle hiç alakası yok.. kadınlar istemezse kendini ezdirmez.
    4 kadın bir erkekle evlenmezsin.

0|1
    0|0
    • 1ay

Ne alaka ilk kadının ne suçu var

• haklısın alkışlıyorum seni

1|0
    0|0
  • evet din bu. kadının kafasını kapatıp eve sokmak demek. itaat etmediğinde dövmek demek. en azından islam için böyle.

0|1
    0|2
    • 1ay

sen git birde incili oku bakalım ne diyo

• 1ay

Telefon hatasi olamaz mi? Hemen bir camur atma cabasi
      Inandiklari kitaptaki dicektim

• 1ay

@scorpion026 olabilir canım. sakin.

• Nerden çıktı yahu bu? Çalışmak istiyorsan çalışabilirsin

0|0
    0|0
  • İslam bu değil ama böyle yaşıyorlar, yaşatıyorlar.

0|1
    0|0
  • yav git soğan doğra gece gece te allam sdggsrggrxfgds

0|0
    0|1
  • Artık hormon savaşı var ve sız bunu çok iyi kullanabılıyorsunuz bunuda unutma

0|0
    0|0
  • Kadındaki kas kuvvetti eksikliğinden kaynaklanıyor

0|0
    0|0
  • Tamamiyle başba birieyden pirim yapamayım bı acizlikle prim yapma çabalarından

0|0
    0|0
  • Din kulanilmiyor dinin nedir bilmem ama islamda erkeğe 4 hak vermiş erkeğin doğasında çok eşlilik var bu bir gerçek kadınlara gelecek olursak bana açıkça söyle kadınlar masa başı işi ve ya hemşirelik ve doktorlukdan başka ne yapabilir hiç bir şey çünkü kadının doğasında yuvaya bakma ev işleri erkek ile ilgilenme hastaya basında durma bunlar var

0|0
    1|2
    • 1ay

Bu insanların uydurması.
      Cennette erkeklere hurilerin olduğu gibi
      kadınlara da Nuri'ler var.
      Aklınızı kullanın.

• 1ay

@szerahmet2001 kadından dayak yiyen erkek yumuşaktır annesi ile güne gitsin o benim yaşayıp yaşamam kimseyi ilgilendirmez kendini cinsine ihanet icindesin

• 1ay

Kadından dayak yemek güzeldir.

• Bayanın böyle şeyleri sorgulaması dinen caiz değildir. Soruyu kaldır hemen!!!

0|0
    0|1
    • 1ay

Neden aklım var düşünüyorum çok şükür bence sen de düşün biraz

• 1ay

Susmam

• 1ay

Bence de susma

Yükleniyor...