Ankara mı? İstanbul mu?

Merhaba arkadaşlar degerlendirme yapıyorum.
Sorum şöyle Ankara mı İstanbul mu
Trafik maaşlar yaşam kalitesi insanlar vb. Bircok faktör göz önüne alın vede inceleyip cevap verin hangisi daha yasanasi şehir.
Gezmek için sormuyorum. Yaşamak yönünden soruyorum.
Ankara mı?
İstanbul mu?

• Ankara (denizi olmasada)
    44% (12)41% (7)43% (19)Oy Ver
  • İstanbul (trafigi kalabalığı çekilmez olsada )
    56% (15)59% (10)57% (25)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
3|10

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Yaşamak içinde artık İstanbul tek bir il değilki her ilçesi bir il oldu. Mesela sen öğretmen olarak geleceksen istanbula gelme derim. Ama mühendis olarak, doktor olarak geleceksen gel derim. Yani bu şekilde seni doğru yönlendiremem ama birinci olay meslek: mühendislik için özellikle bilgisayar, İstanbul şart. Finans ve diğerleri içinde keza aynı. Para olarak kişiye göre değişir ama 5 binin altına bence İstanbul değmez. Yaşam olarak ise, eğer sosyal ektiviteleri, opera, müzikaller, konserler takip ediyorsan istanbula gel. Ama sakin devlet memuru hayatı diyorsan ne işin var ist da derim ben sana. Ama özel bir kriter üzerinden soruyorsan sor cevaplayayım. Bu arada şehirler ile duygusal bağ kalmadı artık zira şehir kalmadı ki ortada onu geçiyorum.

0|1
    0|0
    • 2ay

Vallaha haklisin birkac meslegim var ama oyle doktor muhendis degil bilgi islemim tecrube yok diye almiyorlar pazarlama elemaniyimki isimdede iyiyimdir keze gine aynni sekilde tecrube hep tecrubeye bakiyor

• 2ay

Dostum İstanbul eski iş kapasitesini kaybetti bunu kesinlikle söyleyebilirim sana. Bana göre, evinde 1300 asgari ücret istanbulun 3000 TL sinden daha karlı olur sana ve de insan gibi yaşarsın memleketinde o da ayrı kimse kızmasın yolda günde 4 saat 2+2 yol çekmeye hangi insan dayanabilir. İşte sonrada adam şemsiye ile şöför dövmüş diyoruz. Kardeşim İstanbul'da çoğu insanda psikoloji kalmadı artık tükendi insanlar barut gibi. Kal sağlıcakla inş istediğin gibi olur.

• 2ay

Insallah guzel yorumlarin icin tesekur ederim 👍

Kızlar Ne Diyor 2

• Ankara aşktır ❤

0|1
    0|0
    • 2ay

Neresi ask mesela su soyle bu boyle dediginiz bir yer var mı

• 2ay

Vala ankarayi da ankaralilari da severim ama yok malesef ankarali değilim 😊 yine de teşekkürler.. ve ins bulabilirsin gönlüne göre 😊

• 2ay

Insallah duan icin tesekurler :) ankaraliyi ve ankarayi seven ankaralidir:) bende Ankaraliyim:)

• Ankaradayım denizsizlik çok zor İstanbul dedim :)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Ankarada daha beter trafik var dostum la sabah samsun yolu konya yolu mahvediyor adamı

0|0
    0|0
    • 2ay

Gardasim o ayri bisi demedim Vallaha ama istanbulun her dk ayni alacan bir motor ufak bisi trafik sana baka kalsin :) is ariyorum bulursam kesin bir yere gelecem :) ama hangisi bilemedim

• ankaradayım bu şehir çok soğuk geliyor bana alışamadım yıllardır..
    ama İstanbul başka.. deniz kenarında bir villam olsa yıllarca orada yaşayabilirim hiçbiryere gitmeden

ben İstanbul diyorum..

0|0
    0|0
    • 2ay

Villa guzel fikir ama onu uygulamak nerdeyse imkansiz daha is bulamazken kalmiski villa alalim hemide İstanbul sahil kenari :)

• 2ay

valla aynen hocam daha iş bulamazken dediğin gibi

• İstanbul neyse ankarada aynı b*k ben istanbulu seçerdim en azından sosyal aktivite olarak daha iyi ve Ankara kadar yokuş yok :D

0|0
    0|0
    • 2ay

İstanbul zor degilmi maaslar Ankara ile ayni ama kiralar 1000 tl civari

• 2ay

neresinde oturacagına baglı ankarada'da aynısı çalıştıgın yer özellikle karşıda ise 400 ede ev bulmak mümkün avrupa yakasında ise gene min 600 den başlar tek yaşıyor isen 1000 liralık bir ev tutmana gerek yok

• ankarada büyüdüm okudum.. iş nedeniyle istanbula gelmek zorunda kaldım.. iki şehir kıyaslanmaz bile.. Ankara huzur düzen şehridir.. insanları medenidir. İstanbul amele pazarı zengini bile görgüsüz.

0|0
    0|0
  • Ankara memur sehri aksam 10 dan sonra heryer issiz oluyor :D guzel eglenceli hicbisey yok

0|0
    0|0
    • 2ay

Issız oluyor haklisin ama vardir gezilecek yerleri illaki :)

• 2ay

Yok be heryer bina ya da dag tas :D yesillik yok manzarali yer yok en iyi manzarali yeri sehir manzarasi zaten tarihi yer yok dolascagin yer yok :D

• 2ay

Her sey tarih degilya gordum İstanbul'da insanlar tarih dedikleri seylerin uzerine fis fis boya ile seni seviyorum sevmek yasamaksa bu nasil yasamak yazmislar :)

• Hatay diyorum

0|0
    0|0
  • Muğlada yaşıyorum ve akşam Ankaraya gidiyorum ve artık orda yaşamaya devam edicem ☺️

0|0
    0|0
  • türkiyede bir İstanbul vardır birde diğerleri

0|0
    1|0
  • istanbulun kızları şahane biliyor musun :D

0|0
    0|0
    • 2ay

Kizlarini napam ki :) bana bakmazlar bende ugrasmiyom artık o islerle rahatim anlayacan

• 2ay

Sanirim kalmamis hepsi bitmis ciddi manada kucuk bir yerde oturuyorum ankaraya gelince nasip neyse o olur bakmissin olmus gerci ankaraya gelecegimde kesin degil ama

• 2ay

neyse hayırlısı kardeş..

Yükleniyor...