Tecavüzcülerin cezası ne olmalı?

iki ablam bir kız kardeşim o üzden asla laf atmam bir kız sırf hoşuma gitti diye rahatsız etmem babam kadınlara saygının ne derece onemli olduğu konusunda çok iyi anlatımlarda bulunmuştu rahmetli

bence ölmeleri gerek ancak kesinlikle bu halk tarafından ve hayvani bir şekilde olmamalı
mahkeme iyi araştırma yapmalı idam kararından sonra olası deliller için 1 yıl beklenilmeli
ve bu adi yaratıklar toprakta çürümek yerine insanlara faydaları dokunulmalı iç organları alınmalı organ nakli bekli bekleyen milyonlarca insan var kanları alınmalı kan her zaman lazım kemik ilikleri alınmalı kanser hastası küçük çocuklar var benim görüşüm bu peki sizce?

0|0
14|13

En İyi Kız Görüşü

• Türk Ceza Kanunu gereğince cinsel istismar / tecavüz 5 ila 10 yıldan başlıyor tabi bu artırıladabilir. (Duruma göre)
    Taciz sözlü taciz, cinsel saldırı bu hududlar ise daha ayrıntıdır. Evlilik içinde bile tecavüze uğradığını söyleyen kişi, kanıtlar doğrultusunda sanığı 7 yıl hapis cezasına çarptırtabilir ve boşanabilir. Sadece sözlü tacizin bile yaptırımları mevcuttur 3 aydan 2 yıla kadar hapis cezası ve maddi mülk alınır. Toplu taşıma araçlarında sokakta okulda herhangi bir yerde sözlü tacize uğrarsanız veya daha fazlasına hemen şikayet etmelisiniz. Emin olun bilinçli olmak en önemli unsur. Biz kadınız kimsenin çerezi değiliz veya kimsenin ahlak bekçiliğine ihtiyacımız yok. Bunu unutmayın.

0|0
    0|0
    • 2ay

dünya genelinde yetersiz ve kolay kurtulan yasalar zihinsel engelli bir kız için rızası var yanıtını verin mahkeme örnekleri dünynanın bir çok ülkesinde var

• 2ay

Kusura bakma ama cidden yorumu anlamadım zahmet olmazsa bir kez daha yazarmısın?

• 2ay

yasalar tam anlamıyla işlemiyor onu diyorum bir kalıba sokmadıkları için mahkemeler zevkine karar veriyor

En İyi Erkek Görüşü

• Bana göre hem tecavüz edenler hem de kasti olarak can alanlar idam edilmeli.
    Öcalan yakalana dek idam vardı aslında. Kaldırarak iyi halt ettiler.
    İlk başta can almak hoş görünmese de yukarıdaki durumları sevdiklerimizin başına gelmesi durumunda tek isteyeceğimiz ölümü olacaktır.

0|0
    0|0
    • 2ay

Bu arada mahkemede hakimler tecavüzü değerlendirirken kızın durumuna göre ceza veriyorlar. İlk başta bu da saçma geliyordu ancak derin düşününce kız var kız var. Her tecavüzde idam olmamalı elbet. Cinselliği yaşamaktan çekinmeyen kadınlar için bir tecavüzde can almak da adil olmaz. Her tecavüzde can almak eşitlik olabilir ancak her kız aynı olmadığından eşitlikten daha değerli olan adil olmak daha iyidir diye düşünüyorum.

• 2ay

zaten bu hakimlerle imkansız onlar keyfi davranan insancıklar hem o yüzden mahkeme iyi araştırma yapmalı ve idam kararından sonra olası deliller için 1 yıl beklemeli ler dedim

Kızlar Ne Diyor 13

• Hadım edilsin pislikler 😂😂

0|1
    0|0
  • çok haklısın bide tecavüzcüsüyle evlendirilen kızlar var bu ülkede ana baba kızlarının namusunu temizliyolar güyaa ne acayip dünya ya

0|0
    0|0
    • 2ay

Tecavüzcüsüyle evlendirilmek hukuki olarak yasaktır. Resmi olarak evlendirilemezler.

• senin fikirler süper ama önce bir gaylara versinler sonra erkekliğini ya rendelesinler ya kezzap döksünler sonra senin fikrine geçsinler...

0|0
    0|0
    • 2ay

hapse atıldıklarında zaten öyle oluyor.. katil gaspçı neyse değil de tecavüzcülerin hiç şansı yok. Hepsine GELİN derler zaten. Sonrası malum şişliyorlar adamı:) merak etme

• 2ay

😂😂 mesaj atabilirsin ama sonra uyiyucam şimdi

• 2ay

sonra uyuyçam şimdö... he ben de atamıyorum hala olaya bak sende lvl1'sin:)))

• Empati iyidir..

0|0
    0|0
  • Bu denli dusunceli erkek 👍

0|0
    0|0
  • ölmeleri kurtulmaları demek bir yönden bence hadım edilmeliler

0|0
    0|0
  • Kimse tecavuzdu organi istemez sdff

0|0
    0|0
    • 2ay

domuzdan deri nakli bile alıyorlar :D caresizce ölümü beklemek ya da sevdiklerinin yavaş yavaş öldüklerini izleyen insanlar itiraz etmez

• 2ay

neyse geçmiş olsun bundan sonra sağlığına daha fazla dikkat et

• muebbet

0|0
    0|0
    • 2ay

muebbetmi bide ömür boyunca onlara sıcak oda ve yemekmi verelim yani?

• 2ay

ilkel bir suca ilkel bir ceza vermek cok sacma degil ama modern adalet sisteminde idam vb. seylerin yeri yok maalesef

• 2ay

idamı asla savunmam sadece tecavüzcülere yazdığım şekilde idam gelmesinden yanayım
      bir yetişkine ya da bir çocuğa tecavüz edicek bu insanlar ve aileri acı çekicek ömürlerinin sonuna kadar bir korku ve psikoljik bozukluk yaşıcaklar aile kurmaktan birine yaklaşmaktan korkucaklar ve bunun cezası kirasız oda bedava yemek öylemi hiç sanmıyorum modern dünya kokuşmuş

• Çok mantıklı

0|0
    0|0
  • İdam edilmeliler

0|0
    0|0
  • Haklisin aslinda ilac deneyleri de yapilsin uzerlerinde ama
    Etik bir sey deyil

0|1
    0|0
  • Yazdigin şey çok güzel onlar ölmeli

0|0
    0|0
  • Ölüm

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• halka vereceksin linç edilerek öldürülecekler..

0|0
    0|0
  • asker yapip pkkyla karsi savastiracan ise yarasinlar

0|0
    0|0
  • hiç ülkeye külfet olmalarına gerek yok. direkt öldürülmeleri lazım.

0|0
    0|0
  • Şeylerinden asılmalı sokak ortasında

0|0
    0|0
  • hapse at gitsin, onlara "gelin"derler içeride, sonunda zaten şişliyorlar onları, gardiyanlar polisler bilir bunu ama görmemezlikten gelinir. Hapis cezası onlar için zaten ölüm demektir.. Sorun yok:)

0|0
    0|0
  • o şerefsizlere idam bile az mk işkence çektire çektire öldürcen öyle ibineleri

0|0
    0|0
  • ölüm

0|0
    0|0
  • kısa sa kısas.

0|0
    0|0
  • idam gelmeli bence..

0|0
    0|0
  • Hadim edilmeli ya da cinsel organi koparilmali

0|0
    0|0
  • Şeriatta da kesin emin olunduktan sonra cezası idam gunumuzde ise o iş olunca kesin sonuca varmak çok kolay. Seriattan tek farkı sadefe tecavüzde olması şeriatta her turlu zinanın cezası idam

0|0
    0|0
  • Bence hadım edilmeli
    Amaaaaaa
    Yarın böyle bir yasa tasarısı meclise gelsin, bazıları sokağa dökülüp çük benim şeftali benim dokunma diye protesto ederler.

0|0
    0|0
Yükleniyor...