Sözüm ona bizde hiç Orta Asya geni kalmamış?

Bazı insanlar diyor ki bu ülkedeki insanlarda Orta Asya geni en fazla yüzde beştir. Olur mu öyle şey? İklim bizi değiştirdi, ara sıra farklı ırklarla evlilikler oldu fakat genetiğimiz yine neredeyse aynı kaldı. Nasıl ki bir giysiyi güneşe bırakırsan değişime uğrar, rengi açılır, bize de onun gibi olmuş işte. Sizin görüşleriniz neler bu konu hakkında?

0|0
1|4

En İyi Erkek Görüşü

• ne geni be arakdaş. insanlık kalmamaya başladı tehlikeli olan o..

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 3

• iklim değişikliğinden gen mi değişir hiç. o senin dediğin evrim teorisiyle ilgili.
    genlerimiz neredeyse aynı kaldı ne demek? orta asya türkleriyle bir karşılaştır bakalım. onlardan çok avrupalılara benziyoruz.

0|0
    0|0
    • 1ay

Dış görünüşü etkileyen tek faktör genler değildir.

• 1ay

sen soruda giysi olarak örnek vermişsin. ama o iş evrim teorisine gider. ona da ben inanmyorum

bir de şu var. türkler anadoluya geldiklerinde birsürü yerli millet vardı. onlar da buhar olup uçmadı herhalde. türklere karışıp gittiler. bu da genleri değiştirmiştir tabii ki. hatta türkçe ile eski anadolu dillerinde ortak kelimeler olduğunu okumuştum. yani bir kaynaşma söz konusu

• Orta Asya'nın şimdiki durumunu düşünürsek onlardan iyi durumdayız bence. Haa özümüzü yitirdik mi? Oda evet. Bazılarımızın görünüşü değişti ama beyin olarak değişmedi, bazılarımızın görünüşü aynı ama özünü kaybetti. O kadar çok kültürlerle etkileşime geçtik ki özümüz şu an azınlık kaldı.

0|0
    0|0
    • 1ay

Ama yine de genetiğimiz en az yüzde 75-80 Orta Asyalıdır.

• 1ay

Ama bariz bir fark olmaz. Yani atalarımızın ten rengi ne kadar değişirse bizimkide o kadar değişir.

• 1ay

Fakat biz atalarımızdan daha uzun süredir Anadoludayız.

• ağzı olan konuşuyor

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...