Anneler çalışmalı mı çalışmamalı mı?

1 Yaşında çocuğu olan kadın çalışmalı mı yoksa evde durup çocuğuna mı bakmalı?Anneler Çalışmalı Mı Çalışmamalı Mı?

5|2
43|41

En İyi Erkek Görüşü

• Benim şahsi görüşüm kişinin çocuğu daha bebek ise çalışmayı iş hayatını kariyer hayatını hepsini rafa kaldırıp çocuğunu hayatının merkezine koymalı çünkü ne kariyer nede maddi güç kişinin evladndan daha önemli deildir bir diğer taraftan çocuk anne ve babadan bulamadığı şevkati başka heveslerle idare etmeye çalışır ondan sonra ay benim çocuğum niye böyle oldu hiç beklemezdim herseyini tastamam ettik arkadaslarina mahcup olmasın diye neyine yetmedi de bu mereti kullandı gibi vs vs yakarışlar faide etmiyecek velhasılı hayat boşluk kabul etmez

(meretten kastım sigara ve alkol değil )

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Kendi şahsım adına cevap verecek olursam eğer maddi sıkıntık yoksa ben çalışmam 1 yaşında bebeğimi bırakıp. Ama genel olarak cevap verirsem kadının kendi kararı bu. Sonuçt 1 yaşında bebeği bırakıp işe giden hiçbir anne keyfinden bırakmaz cocugu. Ya maddi sıkıntı vardır ya da işe dönmezse kaybedeceği bir pozisyonda çalışıyodur müdürlük vb. gibi. O yüzden eleştirmemek gerek yok çocuga bakmıyo nasıl anne falan diye. (Zengin oldugu halde başından atmak için 1 yasından küçük cocugu kreşe verenleri tanıyorum. Onları bu yazdıgımın dışında tutuyorum. Onların yaptıgını asla desteklemem)

2|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 40

• Her kadın çalışmalı ama bu çalışma illa fiziksel olmak zorunda degil. Örneğin bir anne hala ya da teyze evinde tablo yapabilir veyahut bilgisayardan iş bitirebilir ya da kendi yeteneği doğrultusunda evini ve ailesini ihmal etmeden çalışabilir.

1|0
    0|0
  • Kadın veya erkek diye bir ayrım yapılamaz. Cinsiyetçilik, her yerde boy gösteriyor ne yazık ki. İnsanlar eşittir.

2|0
    0|0
    • 1ay

Şimdi bunun sorduğum soruyla ne ilgisi var?
      çocuklar en çok anneye mi ihtiyaç duyar yoksa babaya mı?
      1 Yaşında ki çocuktan bahsediyoruz bu daha bebek.

• 1ay

Rica ederim, anlayışla karşıladığın için ben teşekkür ederim.

• 1ay

Rica ederim :)

• Kariyer icin önemli bir zamansa, calisabilir. O dönem ben calismam cocuga bakabilirim.

3|0
    0|0
  • Hayır çalışmamalı babası dahi ona annesi gibi bakamaz. Maddi sıkıntılar varsa çocuk ertelenmeli

1|0
    0|0
  • Cocuk Anne Sevgisi Tatmali 4 Yaşina Kadar Bir Anne Calismamali bebce Cocugun gelisimi icin cok onemli

3|0
    0|0
  • çocuk lise'ye gelene kadar çalışmamalı...
    zamane anne babaları işe gidiyorlar, çocuk başıboş yetişiyor...
    ahlak yok, saygı yok, empati yok...

0|0
    0|0
  • Kreşe giden çocuklar ingilizce öğrenir sevgi değil :)

0|0
    0|0
  • Bence çalışmamalı bebek varken

0|0
    0|0
  • Anneler ketfi çalışmamalı bence... durumu elverişliyse çocuğu kendi yetiştirmeli. Bakıcı ya da kendi büyüklerinin elinde büyütmemeli...

0|0
    0|0
  • Calısmasın

0|0
    0|0
  • Çalışmalı

0|0
    0|0
  • Kadınların çalışmasına karşı değilim ama çocukları annesinden başkasının büyütmesine karşıyım, çocuk 4-5 yaşına gelir sonra çalışmaya devam eder.

0|0
    0|0
  • Ev kadını olma sendromu olmazsa bence çoğu kadın çalşmk istemz ki ; bencede doğru olan çocuğu olan kadınlar çocukları için çalşmamaları (zaruret durumları istisna tabi)

0|0
    0|0
  • Çocuk en azından 2 yaşına gelinceye dek anne kariyerine ara vermeli diye düşünüyorum. Kim ne derse desin en iyi bakıcı bile asla annenin yerini tutamaz

0|0
    0|0
  • çalışmamalı

0|0
    0|0
  • Calismamali

0|0
    0|0
  • Ben çocuk varsa çalıştırmazdım açıkçası.

0|0
    0|0
  • Ben şahsen eşimi çalıştırmam

0|0
    0|0
  • tek maasla ev gecındırmek zor calısmalı ısterse tabı

0|0
    0|0
  • Benim annem çalışmıştı

0|0
    0|0
  • Çalışmasa daha iyi olur

0|0
    0|0
  • Artık tek kişinin kazandığı para yetmiyor

0|0
    0|0
  • çalışmamalı çocuklara eşıne evıne baksın bız onlara bakarız çok şukur

0|0
    0|0
  • Baba çalıştığı icin anne seviliyor. Anne de çalışırsa kimi sevecek bebek

0|0
    0|0
  • 1 yaşında çocuğu olan kadın mümkün mertebe iş yapmamalıdır.

0|0
    0|0
  • 1000de 1inin farklı dertleri var ama evet tek dert yatmak

0|0
    0|0
  • hizmetçi bulursa çalışabilir

0|0
    0|0
  • Çalışan anneler ilk 2 yıl ücretsiz izne ayrılabiliyor. (En azından kamuda bu şekilde.)

0|0
    0|0
  • Bence erkek çalışmalı kadında gün yapmalı

0|0
    0|0
  • Küçük çocuklara annelerinin bakması taraftarıyım.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    10

Kızlar Ne Diyor 42

• Ben bu duruma yakından şahit oldum. Kardeşimi 11 aylıkken kreşe verdik.5-6 aylıkken de bakıcıya. Bence anneler çocuk doğduktan sonra en az 3 yıl çalışmamalılar

1|1
    0|0
  • Eğer çocuğa bakacak biri varsa çalışmalı, çünki maddi durumun iyi olması çocuğun geleceği için çok önemli, ayrıca çocuk çok küçükken yanında kim olduğunu anlamıyor, mama, uyku yetiyor. Eğitim 3 yaşından sonra başlıyor.3 yaşından sonra annenin düzgün eğitmesi gerekir

0|0
    0|0
  • Belirli bir döneme kadar çalışmamalı.

0|0
    0|0
  • 4-5 yaşına kadar çalışmaması daha iyi çocuğun sevgiyi tatması açısından demişler.
    Benimde küçüklüğümden beri çalışıyor annem. Sevgiyi en iyi şekilde tattım. Hâlâ akşamları gelince hemen birbirimizi öperiz sarılırız. Bir anne o sevgiyi içinde taşıyorsa her türlü belli eder.
    Bu yüzden önemli olan annenin mutlu olması. Anne mutlu olursa bunu çocuğa da yansıtır.

0|0
    0|0
  • En az 3 yaşına kadar bakmalı

1|0
    0|0
  • 6 aydan sonra baba da bakabilir. Çocuğun özellikle anaya ihtiyaç duyması büyük bir balon haber memeden kesildikten sonra isteyen baba da anne de bakar. Annesi doğumda ölen nice çocuk var hepsi de ruhen çökmüş değil,

0|0
    0|0
  • Maddi ihtiyaç varsa çalışmalı. Ama maddi sıkıntı yoksa çocuğuna baksın tabi. Eşinle senin aranda bir konu

0|0
    0|0
  • Ben çalışamam 1 yaşındaki çocuğumu bırakıp. Bana ihtiyacı var. Fakat Zamanın ne getireceği bilemeyi

0|0
    0|0
  • Bir annenin en kutsal görevi evladinin yanında olmasi ona bakması evlat gibisi var mıdır çocuklar sevgi ile büyümeli ben çok gördüm bankada stajyerken küçük çocuğu anne anne diye arkasından agliyormus her sabah bu yüzden cani yanıyor diye ağlayan calisan ablalari o yüzden evladin yeri anne baba yani

0|0
    0|0
  • Kadın çalışmalı çocuğa anneanne babaanne bakmalı

0|0
    0|0
  • Çalışmamalı

0|0
    0|0
  • Bence çalışmalı. Koca eline bakmak veya bir makam sahibi olmamak... Görüyorsunuz günümüzde neler yaşandığını. Part-time bile olsa çalışmalıdır kadın.

0|0
    0|0
  • o cocugu doguruyosa cocugun hakkınıda vermelı

0|0
    0|0
  • Çalışsın

0|0
    0|0
  • 3 yaşına kadar çocuğa annesi bakmalı.
    Ondan sonra kreş, anaokuluna verilebilinir.

0|0
    0|0
  • çalışabilir ya

0|0
    0|0
  • İkincisi

0|0
    0|0
  • Ben cocugum olsun calismazdm tabi ihtiyacim olmazsa sayet

0|0
    0|0
  • Çalışmalı

0|0
    0|0
  • Çocuk beş yaşayana kadar anne bakmali evinde durup

0|0
    0|0
  • imkanı varsa 3 yaşına kadar evde olmalı

0|0
    0|1
  • hamileliğin sonlarına doğru iş hayatını noktalamalı. en iyi bakıcı bile annenin yerini tutamaz.

0|0
    0|0
  • 1 yaş küçük ama 😕bilmiyorum

0|0
    0|0
  • Kadın nasıl mutlu oluyorsa öyle olmalı. Mutsuz bir anne iyi bir çocuk yetiştiremez

0|0
    0|0
  • Evladı ile ilgilenmeli bence..

0|0
    0|0
  • Duruma gore

0|0
    0|0
  • kadınlar çalışmalı eşide ona yardımcı olmalı herseyde

0|0
    0|0
  • Çalışmalı sonuçta çocuğu için çalışıyor