Dininizi hangi kaynaklardan öğrendiniz?

Dininizi hangi kaynaklardan öğrendiniz?
Din belirtmedim ki herkes özgürce dinini belirtsin.

• Kutsal kitaplardan
    47% (7)57% (8)52% (15)Oy Ver
  • Başkalarınca yazılan kaynaklardan
    13% (2)0% (0)7% (2)Oy Ver
  • Din adamlarından
    20% (3)7% (1)14% (4)Oy Ver
  • İnançsızım/Dinlere inanmıyorum
    20% (3)36% (5)27% (8)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
1ay Ben insanların düşüncelerini bilmek istediğim için soru soruyorum ve cevaplara göre analiz yapıyorum. Din ya da teoloji dersi vermek kimsenin haddi değil. Soruyu yetersiz ya da yanlış olarak görenler kendi sorularını sormakta özgürler.

0|1
2|9

En İyi Kız Görüşü

• En önemli kaynağım akıl oldu. Yalnız kendi aklım değil, başka insanların aklındaki düşünceler de benim için son derece yol gösterici bir etken aynı zamanda :)

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 8

• E seç; önce ailemden, sonra camiden, sonra okuldaki Din Kültürü hocamdan, yaşım ermeye başladıkça da araştırarak...

0|1
    0|0
  • D seçeneği yanlış. Bir insanın inançsız olmayı seçmesi için önce araştırması, öğrenmesi gerekir. İdrak-ı kapasitesi düşük ise inanmamayı tercih edebilir. Lakin ben İncil de dahil ezbere biliyorum. Onu da geçtim varlığı kabul etmemek için salak olmak gerek. Az çok bilimle bile bunu görebilirsiniz.

0|0
    0|2
  • Kuran- ı Kerimden öğrendim hocalardan öğrendim annemden öğrendim

0|1
    0|0
  • ailem
    kuran kursu din adamları
    kuran,
    ve kitaplar islam tarihi

0|1
    0|0
  • Çevremden ve onların okuduğu kitaplarından

0|1
    0|0
  • adnan oktardan

0|0
    0|2
  • ben müslümanım ve dinimi ehli sünnet alimlerinin yazdığı ilmihal kitaplarından öğrendim ve öğreniyorum. mesela tam ilmihal saadet i ebediye gibi...

0|1
    0|0
  • Küçüklüğümden beri din dersleri aldım, imam hatip okudum, hadisleri okudum, kuranın mealini defalarca okudum ve bu dinin orta çağ masalı olduğunu anladım.
    Zaten aklı olan herkes bunu sorgulayabilir ama cesaret lazım.
    İnsanlar 200.000 yıldır var, ilk tek tanrılı din ise 4000 yıldır var.
    Düşünen bir insan, din denilen zehrin, ilk aptal ve ilk sahtekarın tanışmasıyla ortaya çıktığını bilir.
    Musevilik ve Hristiyanlık gibi dinlerinde Sümer kökenli masallar olduğunu söylemek isterim.
    ozlusozluk.com/.../...her-insan-ateisttir-2263.jpg

1|1
    0|1
Yükleniyor...