Bir kız babasına ne söylemek ister?

Ben aranızdan bir kişiyim..18 yaşındayım. Ve anlatacaklarımın çoğu insandan farkı yok. Belkide şanslı sayılırım. Sahiden kalacak yerim yiyecek yemeğim kuracak bir düzenim var. Bu aptal kızın derdi ne? Bu hayatta bizi hep en çok sevdiğine inananlar acıtırmış. Sahi beni seviyolar mı? Umrumda değil. Ben artık yapamıyorum çünkü sevmeme izin yok. Garip bir ailede büyüdüm. Babam içki, sigara içer.Önceden kumarda oynarmış. Buna rağmen fazla muhafazakar bir görünüşü var. Annem sosyalist olduğunu söyler fakat temelinde evlendiği adamdan bir farkı yoktur. Abim? Kendisi ülkücü olarak geçinen fakat her Türk genci gibi amaçları arasındda zikretmek istemediğim şeyleri yapmayı istediğini biliyorum. Ben? Ben onların namusuyum.Çünkü kendilerine ait bir namusları yok. Kendileri hayatkarındaki şeyleri koruyamıyorlar. Bir diğer soru onlar olmasa namussuz mu olurdum. Eteğimin bir parmak kısa olması erkek arkadaşlara sahip olmam ve dışarıya çıkmak istemem beni namussuz yapıyorsa EVET NAMUSSUZUM bunlar beni amacımın okumak olmadığını gösteriyorsa evet okumak gibi bir amacım yok. Onlardan kaçmayı denedim Üniversiteyi kazandım fakat krndileri beni onlar gibi düşünen bir akrabanın yanına vererek namuslarını korudular. Kaçmak için ölmek istedim fakat bunu yapacak kadar cesaretli değilim. Bir gün çok geçte olsa hayatımın kontrolünü elime alacağım. Bir gün gitmek istersem gidecek ve bir erkeği öpmek istersem öpeceğim. Bu benim hikayem. Bunlar kendini ailem sanan ve beni korumak isteyen insanların bana yaptıkları. Bu aranızdan bir kaçınızın kızına, kız kardeşine, eşine, annesine hatta bazen sokaktan geçen bir kadına yaptıkları. Ve size söyleyemediklerimiz.

0|0
1|5

En İyi Erkek Görüşü

• 2

Bana Özel
    Gizli ÜyeGizli Üye
    (18-24)
    17saat
    Bende
    1|0 0|0 Yorumla
    Lebanc
    5 Xper Yaş: 19 17saat
    sen değersiz değilsin tiyatroda oyunculara roller, replikler verilir bilirsiniz. işte biz doğarken de elimize bu roller verilir. şöyle bir bakarsınız. "ı-ıh olmamış ne biçim rol bu yaa" dersiniz. işte kendinin değersiz olduğunu bilmek de böyledir. siz kendi donanımınızdan memnun değilsinizdir ama başka çare yoktur, rolünüzü değiştiremezsiniz, kendinizden kaçamazsınız. belki çirkinseniz dış görünüşünüzü az da olsa değiştirebilirsiniz. ya da fakirseniz bir ihtimal zengin olabilirsiniz. yani burada kesinlikle maddi değerlerden bahsetmiyorum. çalışkan, zeki, dirayetli, mücadeleci, yardımsever, ne istediğini bilen vs.. olmak insanı değerli kılan meziyetlerdir. bu saydıklarımızdan hiç birini sağlamadığını gören bir insan da kendini değersiz görecektir. bu aşamadan sonra intihar eden kişilerin hiç bir zaman yargılanmaması gerekir. intihar en son senecek asla yapılmaması gereken bir şey

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• bu senin elinde birazda sen ipleri eline almaya başladığında geri çekilmek zorunda kalacaklar ailende olsa senin hayatını yönlerdirmelerine izin verme...

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Hayat kendi hayatın kimsenin seni mutsuz etmesine izin verme

0|0
    0|0
  • herkes kendine göre haklı aileni dinlesem onlarda haklıdır şu üç günlük dünyada yormayın kendinizi yaa

0|0
    0|0
  • Ne söylemek istemez ki.

0|0
    0|0
  • öf bıkmadın mı senaryo uydurmaktan

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...