Elektrikten Anlayan Bilgili arkadaşlar?

Elektrikten Anlayan Bilgili arkadaşlar?
Üni Öğrencisiyim. Yurdun elektrik parasını odamızda harcadığımız biz ödüyoruz adam herkesin saati ayrı dedi. Faturayı istiyoruz vermiyor. İndeksine göre hesaplanıyor deyip sinirlendi yalan söylediği belli. 12 güne 36 lira geldi. Ayrı ayrı hesaplanabilir mi bu elektrik ücretleri? Biz 4 kişilikte kalıyoruz 9 liradan ödeyeceğiz ama hiç mi küsüratlı gelmez bu elektrik?

Güncellemeler:
2ay Güncel

0|2
1|17

En İyi Erkek Görüşü

• Ewet her odanın ne yaktığı tesbit edilebilir kaçak akım rolesiyle ana hattan odaya gelen hat arasına bir saat takılıp indeksine göre kontrol edilip ne kulandığınz ortaya cıkar he adamlara güvenmiosanız baktıkları tarıhten o andan itibaren sizde o ara toplam yazar o rakamları bir yere kaydedin bir ay sonra yeni rakamları da kaydedin gidip gediz elektirik fatura ödeme ve saat sayaç bilgi işleme sorun bu aralıklar ne kadar ücrwt yapıo dıe ancak bıde işin şu yönü var bu bir kaçak bakım saatı adamlar öğrenirse yurdun elekriğni komple keser gider sen en güzeli google amcadan tarıfe ücretlerini öğren hangi tarıfede oldugunz cıhazda yasar ama gercı düz tarıfedir o kendin hesapla kaç kw kaç lira diee bakalm ne cıkcak

0|0
    0|0
    • 2ay

Nasıl yapacağız türkçe anlatır mısınız :)

• 2ay

Saatin kaç yazdığını nerden göreceğiz

• 2ay

Nası yani nerden görcez derken toplam tusuna basıp ekrana gelen numarayı not alıcaksn bu

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 16

• Adı üstünde yurt. Ne bütün gün ordasınız ne de her gün ütü mütü çalıştırıyorsunuz. Ya hatlarda kaçak vardır ya da bu adam sizi iyi sömürüyor. Ben tatilde günde 12 saat bilgisayar açık buzdolabı çamaşır tv falan filan ayda 90 lira gelmiyor. Gidin şikaywt edin konrol etsinler

0|0
    0|0
    • 2ay

Evet zaten bütün gün yurtta değiliz okuldayız sadece akşamları ve bu para 20 günün daha 1 ay bile olmamış. Kime şikayet edebiliriz?

• 2ay

Devlet yurduysa KYK
      Yarı özelse MEB
      Tamamen özelleri bilmiuorum

• O cihaz enerji analizatörüdür. Üzerindeki oklarla toplam kw saati ve anlık kw saati görebilirsiniz.
    Haberleşme hattı ile merkez bilgisayarda kayıt ediliyor
    25 26 no lu kablolar haberleşme olması gerek. Sökerseniz bilgisayar â veri gitmez ama hemen farkedilir

0|0
    0|0
  • Çok değil, hesaplamaya deymez. Nelere veriyorsunuz paralar, bu dokunmaz

0|0
    0|0
    • 2ay

Adam herkesten böyle böyle toplasa zaten yeterince kâr ediyor

• 2ay

Senden çaldıysa ondan çıkar. Senden çalındıysa sana bir yerden gelir. Yapan kendine yapar yani :)

• yuuh o nasıl bir sistem yurdun tüm gideri işletmeciye aittir sizde ona göre bir aidat ödersiniz böyle sizi kandırıyorlar haberin olsun

0|0
    0|0
  • Ödemeyin faturayı ver paranı al de şikayet et üstlerine

0|0
    0|0
  • Elektrik dağıtım lisansı almasi gerekir.
    Bildiğim kadarı ile her önüne gelen saat koyup elektrik satamaz.

0|0
    0|0
  • 12 güne 36 tl mi? Kaç tane ütüyü ayni anda prize takıyorsunuz? Bence adam sizi yiyor.4 kisi aktif kullanima gelir tabi, ama sonuçta yurtta kalıyorsunuz ve ne kadar enerji harcayabilirsiniz? Fatura vermezsen ödemeyiz deyin..

0|1
    0|0
    • 2ay

Biz ütü de kullanmıyorum tv de açmıyorum ki. Fatura nerde diyoruz fatura yok diyor.

• Kandırıyor sizi

0|0
    0|0
  • Lan öyle şey mi olur?:)

0|0
    0|0
  • Her odaya bir saatmi varmiss😊

0|0
    0|0
  • 36 normal bence kayip kacak bedeli vergi falan derken ayda 100 falan yapar

0|0
    0|0
  • faturayı göstermıyorsa şikayet edin

0|0
    0|0
    • 2ay

Göstermiyor. Saate göre ayarlıyoruz diyor bana. İndeksi alıyoruz dalan dedi de anlamadım. Bir de sinirlendi.

• nasıl yurt lan o? Apart tarifi yaptın gerçi onlarda da pek yok bu olay.

0|0
    0|0
  • Yalan dostum belge isteyin her odaya ayrı saat takilmaz diye biliyorum..

0|0
    0|0
  • Cezayı giriyor o pano tesis

0|0
    0|0
  • şikayet et

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...