Güzel ve çirkin kavramı olmasaydı?

Arkadaşlar sadece insanlara özel olarak güzel ve çirkin kavramı olmasaydı sizcede mutluluk hayatlarimizda daha fazla olmazmiydi? Sanki bu kavramlar olmasaydi hersey çok daha güzel huzurlu olabilirdi gibi geliyor bana... Olması gereken iki kavram Iyi ve kötü olmaliydi... :/

0|0
4|2

En İyi Kız Görüşü

• Kesinlikle...
    Herkes tutturmuş bir altın oran. Çoğu kişi daha "altın oran"ın ne demek olduğunu bile bilmezken farkında olmadan altın orana göre değerlendiriyor karşısındakini. Sonra güzel ve çirkin sıfatlarından birini yerleştiriveriyor o kişinin tanımına.
    Oysa herkesin iki gözü, bir burnu, bir ağzı vardı, ne gerek vardı ki böyle bir oranla insanları sınıflandırmaya?
    Sınıflandırılacak onca konu varken en ön planda bunu tutmaya...

1|1
    0|0
    • 1ay

Bizim gibi bu tarz düşüncelere sahip olan insanlar olduğu için huzur ve mutluluğun var olduğunu düşünüyorum.. Bu arada açıklamanız son derece iyi teşekkür ederim geceniz güzel olsun.

• 1ay

Rica ederim 😊
      Sizin de...

En İyi Erkek Görüşü

• Sadece güzellik ve çirkinlik değil insanları birbirinden bölmeye ayırmaya çalışan tüm kavramlar kaldırılmalı iyi ve kötü olmalıydı !

0|0
    0|0
    • 1ay

Çok haklısın kardeşim keşke öyle bir imkan olsa kalıplaşmış artık malesef

• 1ay

Ama uzun zaman olmustu güzel soru görmeyeli yüreğine sağlık !

• 1ay

Sağolasın seninde yüreğine sağlık dostum :)

Kızlar Ne Diyor 3

• heps siyah ya da beyaz gibi.. olmaz. illaki zıtlıklar iyiler kötüler olacak. yapcak bir şey yok.

0|0
    0|0
    • 1ay

Buda senin görüşün ben güzel ve çirkin kavramını yalnızca insan için belirttim diğer nesnelerde olsada olmasada önemli değil duyguları yok sonuçta :)

• 1ay

örnek verdim sadece. neyse anlamadın da

• İyi ve Kötü gibi birbirini bütünleyen şeyker Güzel ve Çirkin. Bu dünyada olmaması imkansız gibi başka bir boyutta olmadığı kesin.

0|0
    0|0
  • fakir zengin de olmasaydı

0|0
    0|0
    • 1ay

Evet onuda " Olmamaliydi " listesine ekleyebiliriz fakat güzel ve çirkin deki gibi artık degismesi imkansız bir kavram oda :)

Erkekler Ne Diyor 1

• Kesinlikle öyle.. Karşımızdaki insan kaşımız, gözümüz için değil, karakterimiz için kabul etmeli. Geçici şeyler karın doyurmuyor. Sırf bu yüzden ilişkilerden kaçıyorum..

0|0
    0|0
    • 1ay

Umarım bizimle aynı düşünceleri paylaşan insanlar ile karşılaşırız en yakın zamanda o zaman gerçek mutluluğu bulacağız :)

• 1ay

İnşallah. ☺️

Yükleniyor...