İntihar etmenin hükmü?

İntihar etmeyi dusunuyorum sürekli ama Allahin varligina herzaman inandim bazen namaz kiliyorum bana cok iyi geliyor ama yasamakdan cok sikildim. cok yalnizim insaat muh okuyordum cesitli ailevi sorunlardan dolayi birakmak zorunda kaldim bir daha hazirlanmak zorunda kaldim 3. Yilim 5 ay kaldi ve hic calismadim 6 yildir resmen saplantili asıgim onu dusunmedigim bir gun bile olmyor. Cok icine kapanik biriyim sirf ona olan askimdan hic sevgili yapmadim o kabul etmiyor babam evden kovdu konusmuyoruz kendisiyle. Ölmek istiyorum ama Allahtan korkuyorum intihar eden kisiler cennete hic bir sekilde giremezmi?

0|0
5|7

En İyi Erkek Görüşü

• Selamun Aleyküm,
    Güzel kardeşim sen Allah u Teala yı seviyorsun görüyorum ki derin bir saygı besliyorsun seni yoktan var eden Allah azze ve celle ye... Ben din alimi değilim lakin intihar olacak iş değil Allah diyen bir kalbe yapma etme eyleme... Düşün diyelim intihar ettin değer mi? Seni yoktan var eden düşünmek için akıl veren konuşman için dil veren görmen için göz veren duyman için kulak veren ve daha nice nice nimetleri karşılıksız, bitmek tükenmez bilmeyen rahmetinden esirgemeyen Rabbimize karşı yapılcak iş mi bu güzel kardeşim... Allah kalbine sakinlik ve selamet versin. Senden ricam NAMAZA BAŞLAYIVER İNŞAALLLAH sabırla devam et unutma ki herkes bırakır Allah bırakmaz.. Selam ve dua ile.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• öldükten sonra yok olacaksın , değer mi yok olmaya oysa yaşamak ve varolmak büyük şan ve tek fırsatın var sonuna kadar yaşa hikayenin sonunu gör sonunda ztn yok olacaksın.

0|1
    0|0
    • 2ay

Dünya cok zor bana hic keyif vermiyor. Ben ona olan sevgimden bir kizla bile cikmadim. Hic bir insan değer vermiyor gecen dogum gunumdu sadece annem hatirladi sevgisiz ve mutsuz bir insan nasil yasayabilir ki bu dunyada

• 2ay

annesi bile aramayanlar var :\ başkalarına iyllik yap , hayvanları koru, sev onlar için mücadele et mutlu olursun

• intihar etmek en büyük günahlardan biridir.
    sosyalleş seni dikkatini çekicek işlerle uğraş insanlarla muhabete gir korkma. Yeni hobiler edin içindeki sese inadına yaşa.

0|0
    0|0
  • Inancında tam değilsin

0|0
    0|0
    • 2ay

Tam ama mutsuz bir dunyada yasanmiyorki

• 2ay

Neden güvenmiyorsun ki, kendine? Burada çekinecek ne var?

• 2ay

Bilmiyorum psikolojik sanirim sosyal fobi var yalniz kalan biriyim hep

• intihar eden kişilerin cenaze namazında kılınmıyor
    Allahın verdigi canı almak...

0|0
    0|0
  • nerde yaşıyosun sen

0|0
    0|0
    • 2ay

Denizli

• 2ay

Dogru soyluyorsun psikolojik destek faydali olurmu sizce

• 2ay

olabilir bir psikolog ile görüşüp yardim alabiliesin ilaç tedavisine başlamasa bile birileriyle konuşmak derdini anlatmak sana büyük fayda sağlar bence vakit kaybetme

Erkekler Ne Diyor 6

• Dostum bak sen çok yanlış düşünüyorsun. Bu dünyanın sana adalet de mutlulukda borcu yok, kimseye yok sadece sana değil. O nedenle daha mantıklı ve olgun bak olaylara, başına kötü şeyler gelmiş olabilir. ama bunların içinde en önemlisi eğitimin eğitimi ne pahasına olursa olsun bitir. Çalış oku veya uzatarak oku ama oku bitir. Sonrasında herşey daha kolay gelecek göreceksin dostum. Kal sağlıcakla. Zaten eğitim ile kafan açılır ve diğer olaylara da daha mantıklı bakabilirsin.

0|0
    0|0
  • Sadece intihar eden değil herhangi bir insanı bile öldüren cehennemden çıkamaz. Ayet var bir insanı öldüren bütün insanlığı öldürmüş demektir diye

Gelir bir bir, gider bir bir, kalır bir.
    Gelen gider, giden gelmez, bu bir sır.
    Gelirse gelir bir kıl ile eyleme tedbir.
    Giderse gider eğlemez bir koca zincir!"
    saygılar

0|0
    0|0
  • mezhepler arasında farklı görüşler var ama en düşüğü büyük günah sakın yapma derim üç günlük dünya sabretmeliyiz bak ahireti düşünen birisin mahşer günü sadece hesabın başlaması 50 000 yıl sürecek deniyo hadiste yunus emre hz. nin şu sözünü unutma ''ana rahminden geldik pazara bir kefen aldık döndük mezara''

0|0
    0|0
  • İla cehenneme zumera..

0|1
    0|0
  • abdest al duani oku sonra temizle kendini

0|0
    1|0
  • Ebedi cehennemlik demişler birkere.

0|0
    0|0
Yükleniyor...