Erkekler, Bir Kadın Ona Büyük Ya Da Küçük Bir Yardımda Bulunduğunda Ne Hisseder?

Erkekler, bir kadın ona büyük ya da küçük bir yardımda bulunduğunda ne hisseder?
Kendilerine yakistirmama gibi bir durum olur mu?

Geçen gün kampus koridorunda hızlı hızlı dururken, bir erkek arkadaş elindeki pet şişeyi düşürdü. Şişe tam ayak ucuma geldi. Normalde kim olduğu fark etmeksizin yardim etmeyi cok severim. Ama o an onun önünde eğilirsem sanki beni basit görür diye bir düşünce oluştu zihninde. Ayağımı değdirmeden yoluma devam ettim.

Hani hep erkeğin kadını taşıması, desteklemesi diye bir toplumsal kural vardır ya. Yer verme, eşyasını yerden alma gibi gibi. Bunu kadın yapınca yanlış mı olur? Siz o suyunu dusuren erkeğin yerinde olsanız ne hissedersiniz?

Güncellemeler:
2ay Dururken değil yürürken** :)

0|1
1|25

En İyi Erkek Görüşü

• Bana öyle bir şey yapan bayanın önünde saygı ile eğilir ''Zahmetinziden dolayı şükranlarımı sunuyorum beni son derce mahcup ve aynı zaman da onure ettiniz.''derim.. Bu kadın ve erkek meselesi değil insanlık ödevidir. Ancak almayana da gönül koymam asla..

2|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Bunu cinsiyete atfetmenin yanlış olduğunu düşünüyorum insanlıktır bu ya kimsenin eline yapışmaz yerdeki şişeyi alıp vermek.. Kişilik meselesi cinsiyet meselesi değil..

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 24

• toplumda yansıttıklarınız sizin ölçütünüzdür, baktığında yapılanlar bir kural değil insani bir tevazu örneğidir, yere eğilip o suyu almak size hiç bir şey kaybettirmez. . basit düşünen zaten her şeyi basit görür, her durumda içinde bir şey ararsak bu davranışlarımızIda negatif etkiler..

1|0
    0|0
  • Kadının egosu yüksek olmayan biri olduğunu düşünür sevinir. Bir de kendiyle ilgili, güven veren yaklaşılabilir sevecen biri olduğunu düşünebilir bu da hoşuna gider. Bu tarz bir soru Türkiye icin geçerli, batılı ülkelerde ciddi bir cinsiyet ayrımı yok insan insana yardım eder normal gözüyle bakılıyor

1|0
    0|0
  • şahsen bir kız bana böyle bir iyilikte bulununca veya erkekte de aynı, bu oldukça hoşuma gidiyor çünkü yapmayabilirdi, çünkü bana o an insan olduğum için değer verdi, beklentisiz. bu kadar.

1|0
    0|0
  • Yardım etmek de yardım edilmek de insani duygular. Bunun kadını erkeği yok. Birine ufak da olsa bir yardımdan bulunman, seni insanlar nezdinde basitleştirmez. Tam tersine tevazu sahibi olmak hayatın pek çok alanında geçer akçedir.

1|0
    0|0
  • Yanlış değil. Sadece, geri kafalı erkekler altından art niyet çıkarıyor. Kıza kötü niyetli bakabiliyor, sanki onun dikkatini çekmeye çalıştığını düşünüyorlar. Ama, gayet güzel bir davranış. Bunu düşünmen bile çok güzel canım benim. Kısacası, normal bir durum fakat, Türkiye'de güzel insanlar ve güzel davranışlar saygı görmez ne yazık ki.

1|0
    0|0
  • Yanlış olmaz. Bu gibi şeyleri aşmak lazım. Gerek yok kasintiya.

1|0
    0|0
  • Teşekkür ederim, yoluma bakarım. Ona, başka günlerde daha sevecen ve saygılı yaklaşırım. Yok tenezzül etmedi içimden; "babababa şuna bak hele, kibirli sidikli" der, alır yoluma giderdim.

0|0
    0|0
  • Suyu yerden alıp versen sanki yavşıcam hımık diye içimden geçiririm gerçi bende şişeye yakınım neden eğilsinki mal attalos derim sonra ulan ya dötüne falan bakcam diye eğilmemiş olmasın diyede düşünce gelir sonra asla döte bakmazdım şeklinde suratımı masum yapar yoluma devam ederim:/

0|0
    0|0
  • Keşke yerden alsaydın. Yürümeye devam etmekle biraz kabalık gibi olmuş :/ Alsaydın teşekkür ederdi :) Bence erkek kız fark etmemesi gerekiyor çünki yardımlaşma yardımlaşmadır bu toplumun gereğidir asla bir zayıflık vb olarak düşünülmemesi gerekir!

1|0
    0|0
  • O noktada pet şişeyi alırsan cinselliğin dışında bir insanlık yapmış olursun ve saygı görürsün.
    Ona dokunmadan geçersen ve gerçektende güzel bir kadınsan o an erkek içinden fesatlık geçirir ve senin hakkında kötü fikirler düşünebilir ve yine burnu havada bir artistsin gibide bakabilir ya da aman şuara kızlar uumrumda değil derslerim var benim der seni s... ne bile takmaz.

0|0
    0|0
  • Tesekür edr gecerdim bida görmücem seni yani ya da kimbilir ne zman görcem yabancısın sonucta hc takmazdm hee cok güzelsen aklım sende kalırdı ancak neye yarar hiç tanımadığın bı hatun yani

0|0
    0|0
  • Olmaz biryerin eksilmezdi

0|0
    0|0
  • Doğrusu bana koyardı ve benimde bir kıza yaptığım bir hayvanlık vardı ve kıza koymuştur ki bana bile koydu ve kız güzeldi ve ben mallaştım yani ondan öküzluk ettim yani, konudan saptım sori

0|0
    0|0
    • 2ay

Konudan saptın üstüne düzgün yazamadın bile sana baya koymuş be :/

• 2ay

@Zereza kızla aynı otobuse binmeye calısıyorum şimdi özür dilemem lazım

• İşte böyle düşünceli bir kız arkadaş lazım çevreye 😊

0|0
    0|0
  • Huzurlu hisseder

0|0
    0|0
  • ben o kişi yerinde olsam bana şişeyi vermen daha iyi bir izlenim bırakmanı sağlayabilirdi diğer türlü umursamaz bir tavır olmuş bence.

0|0
    0|0
  • huzurlu hisseder.

0|0
    0|0
  • Hiç yaşamadığım için bir fikrim yok..

0|0
    0|0
  • bu nasıl bir kafa ancak bir bayanda olur :)

0|0
    0|0
  • hiç bir şey , çok afedersin ama s. kime bile takmam

0|0
    0|0
  • Yuh be arkadaş

0|0
    0|0

3 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...