Şiddete uğramış 20 yaşındaki bebeği olan genç kız ne yapmalı?

İyi akşamlar arkadaşlar. Bu kızı tanımıyorum ev arkadaşımın arkadasiymis benden Rica etti bizde kalabilir mi diye. Tamam dedim.
Kızın hikayesi kısaca şöyle; bu kızımızı 18 yaşındayken babası 38 yaşındaki kuzeniyle evlendirmeye çalışmış. Bu da 2 yıllık sevgilisine kaçmış onunla evlenmemek için. Doğal olarak aile kızlarını reddetmiş. Kız sevgilisiyle evlenmiş ama evlendiği günden itibaren hergun şiddet gormus, şimdiye kadar sabredip dayagimi yiyip oturuyordum ama bugün beni ciril çıplak soyup bebegimin önünde kemerle dövdü, sonra elinde bıçakla kovaladi kapının önüne koydu beni dedi.. hakikaten baktım vücudunda kemer izleri var.. bebeğe de zarar veriyormus arada sirf kız çocuğu olduğu için bu benden değil bile demiş. Evde yemek yedirdim 1 haftadır yemek yememistim çok teşekkür ederim dedi... yemeksizlikten sütü kesilmiş bebeğini emziremiyor..
Kizin annesi bebeğini biraksin gelsin öyle geliyorsa diyor. Babası zaten gördüğü yerde öldürecek. Devlete siginsa bebeğini yetimhaneye veriyorlarmis bebeğimden ayrılmam diyor. Kız şu an benim evimde kalıyor. Bende bir yandan korkuyorum kocası balici gibi işsiz güçsüz bir tip evimi öğrenirse kapima dayanır diye korkuyorum. Kız basinayiz çünkü.. bu durumda birini kapının önüne koyacak da değilim.
bir akıl verin lütfen...

0|0
1|14

En İyi Erkek Görüşü

• Böyle olayları duyup görünce çıldırmamak elde değil ya aile deliye esrarkeşe teslim ediyor kızını ya da kız kaçıyor bir deliye esrarkeşe yıllarca zulüm çocuklar ayrı perişan hadi aileler yapıyor da be kardeşim nerden nasıl buluyorsunuz bu kadar mı aşık oluyorsunuz bu esrarkeşlere hiç mi aklınız karşı çıkmıyor buna olay bu noktalara geldi mi dönüş olmuyor olan olmuş ama bununla ilgilenen dernek ve kurumlar var arasın gitsin görüşsün

1|0
    0|0
    • 2ay

Ben sana kesinlikle söylüyorum kocasının size gelme ihtimali olabilir kesinlikle orada olduğunu bilmemeli genelde dayanamayıp söylüyorlar bir de kapının mutlaka deliğinden bakın bakmadan kapıyı açmayın o da dışarı fazla çıkmasın alabiliyorsa uzaklaştırma kararı alsın

• 2ay

Gelirse direk 155 i arayın kapıya dayanan biri var bıçaklı olabilir madde kullanmış şahıs diyin

En İyi Kız Görüşü

• Allah o vicdansız ların belasını versin
    Kıza bir şekilde yardımcı olun kalsın sizde kapıları kilitli tutun gerekirse polis cagirirsiniz bence kızın ailesi ile konuşabilir siniz nasıl bir anne baba böyle yapar anlamıyorum

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• Allah yardımcınız olsun cidden zor durum aşağı tükürsen sakal yukarı tükürsen bıyık aklıma hiç bişey gelmedi cidden

1|0
    0|0
  • Şu aşamada öncelikli olarak kocası, kızın ve bebeğin nerede olduğunu bilmesin kesinlikle. Sonrasında ise en azından bir süre daha ortalık yatışana kadar sende kalsınlar, şayet durumun el veriyorsa müsaade et. Zaten bir süre geçtikten sonra, kadın bebeğiyle birlikte aklı selim olarak ne yapacaklarına karar verecektir.(Artık boşanma kararı mı alır, iş bulur ayrı bir eve mi çıkar, bilemiyorum.)

0|0
    0|0
  • olur öyle arada xd

0|0
    1|0
  • İşi çok zor.. Allah yardımcısı olsun.
    Çocuğu bıraksa yetimhaneye gidecek çocuk, inanın yetimhanede tacizinden tutun dayağınar kadar herşey varmış. (en yakın arkadaşım anlatıyor yetimhanede büyüdü.)
    Bence en güzel çıkar yol biri o kızın elinden tutsun ve ona iş bulsun. Baştan kendi düzenini kursun, eşinden de boşansın koruma kararı çıkartsın.

0|0
    0|0
    • 2ay

6 aylık bebeği var nasıl çalışsın..

• Evine almakla çok iyi yapmışısın bir müddet her türlü teknolojiden uzak dursun sonra kalıcı bir çözüm bulsun kendisine

0|0
    0|0
  • Ne aptal kadınlar var ya. Ya hu gitsene sıgınma evine. Bebeğini de devlet bakar sen de yaralarını sarar bir düzen kurar sonra yanına alırsın çocugunu bu şekil çok mu yararlı oluyor sanki. Bebeğini hergünde görmek istese göstermezlik yapmazlar ne saçma düşünceler

0|0
    0|0
  • Polise git

0|0
    0|0
  • Allah yardim etsin ne gelirki elden

0|0
    0|0
  • Sosyal hizmetleri ara en mantıklısı

0|0
    0|0
  • Kardeşim burası sanal. Sahte insanlardan büyük işler bekleme. burdaki orspu çocukları sadece konuşur

0|0
    0|0
  • Ailesoyle konusmak en iyisi

0|0
    0|0
  • yazık ya bana değer verecek eş bulsam 2 kat değer veririm

0|0
    0|0
  • Yani başka çare yok, polise gidin.
    İlk önce doktora filan görünüp rapor alsın, sonra doğru polise gidin.

Nasıl tipler var bu memlekete allahım. Ne ailelerden hayır var ne eşlerden.
    Nasıl bir anlayış bu?

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...