Sokak hayvanlarını doyurmak için her gün 4km yol giden güzel kalpli gencin azmine kulak verir misiniz?

Gökçer Korkmaz. Kendisi her gün, şehrinin çöplerinin toplandığı yere kadar gidip, 300 kadar sahipsiz sokak hayvanını doyuran, bunu da yalnızca cebindeki parasıyla ve yardımlarla yapan biri.
Sokak hayvanlarını doyurmak için her gün 4km yol giden güzel kalpli gencin azmine kulak verir misiniz?
Çocukluk hayallerinin izinden gitmek uğruna 'hayattaki amacım, hayallerimle ilgili bir şey değil' diyerek Akdeniz Üniversitesi Turizm Bölümünü yarıda bırakıyor ve yardıma muhtaç hayvanlara adıyor genç ömrünü.

Sizler de sokak hayvanları için ufak da olsa adımlar atıyor musunuz? Yazın kapıya su koymak, yemeğin suyuna ekmek doğrayıp kapının önüne koymak gibi... Sizin sokağınızdaki hayvanlar için ne gibi bir uygulama yapılabilir?

Bu arada Bu gencin instagram adresi

22|5
53|58

En İyi Erkek Görüşü

• Hergün, Köpek ve Kediler için Mama alıp veriyorum Tek yaşadığım için fazla gelen yemekleri bırakıyorum su koyuyorum soğuk havalarda kutu tarzı koyuyorum Yavruları Alıyorum eve Soğuk havalar bitince tekrar dışarı koymak zorunda kalıyorum Kendi beslediğim dostlarım olduğu için.

6|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Her ay 10 kilo mama alıp her akşam mahallenin yaklaşık 10 yerine dağıtıyorum. Benden ve iki arkadaştan başka mahallemdeki köpeklere bakan kimse yok. Hatta geçenlerde yağmur yağıyordu, inşaat halinde bir yere sığınmış 5-6 tane köpek, içerideki adam köpekleri tekmeleyerek dışarıya atmaya çalışıyordu. (Not: Bu köpeklerden biri anne, diğeri de yeni doğmuş 2 yavrusu.) Onunla baya büyük bir kavga ettik hatta. Bilmiyorum insanlara ne gibi zararları var da bu kadar kötü muamele görüyorlar.

3|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 57

• Düzenli olarak beslediğim sokak hayvanlarım var. Evim'de de vardı bir süre önce ama kaybettim ne yazık ki.

6|0
    0|0
  • Helal olsun.
    Işte idol alınacak bir genç.

7|0
    0|0
  • Sokak hayvanlari icin verilen mucadelenin ceyregi, sokak cocuklarina yapilsaydi , sokaklarda cocuk kalmazdi , zorla dilendiren ve hirsizlik uaptiran kansiz da kalmazdi. Guzel bir sey belki ama , bu pencereden bakinca anlamsiz geliyor.. sokak hayvani kendine yiyecek bulur bir sekilde.. kucuk hir cocuk ise cok cok farklidir.

0|0
    1|3
  • Helal olsun

0|0
    0|0
  • Helal olsun.

0|0
    0|0
  • böyle adamlara hayvansever derim öyle yok teriermiş malteseymiş cihuvasıymış onlara dünya para verip evinde besleyen sosyete kokoşlara değil.

1|1
    0|0
  • Turizm bölümüymüş zaten işsiz kalacakmış iyi yapmış

0|3
    6|0
  • Hayvanlara gercekten deger cunku onlar konusmasa dahi insanin halinden anliyor. Kimisinide kmlerce yol gidip kose baslarinda bekliyorsun ara sokaklara giriyorsun yaranamiyorsun.

2|0
    0|0
  • Allah yardımcısı olsun kanks

0|0
    0|0
  • Dünya onun hatırı için dönüyor

1|1
    0|0
  • Biz suyla yetinmiyoruz yemek falan koyuyoruz yazın bir pitbull musallat olmuştu aklım çıkıyodu 😂😂

0|0
    0|0
  • Hiçbirsey yapmiyorum. Askerdeyken asker deki ite yardim ediyordum

0|0
    1|2
  • desinlerin kölelerinden biri işte. şekilci olmayan insan yok. iyiler kafayı yemekle meşguller.

he adamın günahını alıyorsam Allah benim belamı versin. almıyorsam, Allah hepinize zihin açıklığı versin

0|0
    2|2
  • Helal olsun kardeşime.. Helal süt emmiş..

2|0
    0|0
  • helal olsun insana bakmaktansa hayvanlara bakıyor en guzelini yapıyor

2|0
    0|0
  • Helal olsun

0|0
    0|0
  • Helal olsun

0|0
    0|0
  • Sokak hayvanları değilde onca aç insan varken onlar için bişey yapmak gerek diye düşünüyorum tabiki hayvanlardan banane demiyorum. Destekliyorum arkadaşı ve tebrik ediyorum

1|1
    4|3
    • 2ay

Hayvan açken insan tokken kudurur diye de bir gerçek var canımın içi

• 2ay

Aynı dilde yazıyor/konuşuyor olmak anlaşmak için yeterli değil de o yüzden sanırım.

• 2ay

@ab_initio kesinlike katılıyorum ama bence aynı şeyi düşünüp hissediyoruz bence

• adam ya helal olsun

1|0
    0|0
  • Allahın sevgili kullarına benziyor yüzü ışıl ışıl

1|0
    0|0
  • Bende iddaada falan para tutturdugumda migrostan mama alıyorum benide tebrik edin

0|1
    1|0
  • Çocuk da yakışıklı olunca daha hoş durmuş.

0|0
    1|1
  • helal olsun :) bende balkonuma lu koyuyorum kuşlar içsin diye bide havalar soğuyunca balkona onlar için küçük bir yer yapuyorum içine ekmek kırıntısı felan koyuyorum gelen oluyo :)

0|0
    0|0
  • Sokak hayvanları kendini bir şekilde doyurabilirler ben buna inanıyorum
    Fakat sokakta kalan insanlar onlari düşünen yok.

0|0
    0|2
  • elimde geldiğindce yapıyorum.

0|0
    0|0
  • Helal olsun

1|0
    0|0
  • helal olsun

0|0
    0|0
  • kral adammış bu adam helal olsun

0|0
    0|0
  • önce bir kendine baksaymış ne de güzel olurmuş.. (not: belkide bakmıştır zaten)

0|0
    2|2
  • adam adam

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    27

Kızlar Ne Diyor 52

• Her akşam kapının önüne su ve mama koyuyoruz. Şu ana kadar tanıdığımız 6 kedi var beslediğimiz. Onların dışında geleni, gideni de eksik olmuyor.

2|0
    0|0
  • Benim cok imkanınız olmasada markette 10 tlye bile baya büyük mamalar var ya da veterinerlerde ucuza baya mama alabiliyorsunuz, ben herzaman alırım asagıda belli koydugum yer var herzaman oraya dökerim yanınada su koyarım kedileri köpekleri bırak kuşlar bile gelip kedi maması yiyor ordan düşünün ki ne kadar ac hayvan var dışarda nelere talim ediyorlar

0|0
    0|0
  • Ben bu Ada'ma aşık oldum.

2|0
    0|0
  • Into the wild filmindeki adama ne kadar da çok benziyo yüzü 😨 Bizim sokakta hayvan bile yok. Saygıdeğer çok insan olan komşularımız rahatsız oldukları için toplattırmışlar...

0|0
    0|0
  • Benimde buyuttugum her gun besledigim iki sokak kedisi vardi onlarin dogumunda itibaren yasamalari icin her seyi yaptim ve simdi buyuduler cok sagliklilar buda beni cok mutlu ediyo herkes evinin onune birazcik sut koysa o masum varliklarda hayatlarini surdurebilirler cok zor bir sey degil hayvanlar cok ozel varliklar onlari koruyalim

1|0
    0|0
  • asil cennetlik bu adamdir iste

2|0
    0|0
  • Bence herkes yemeğinden avuç içi kadar ayırsa yetecek. İlaveten hasta görünen hayvanları gidip bir veterinere baktırabiliriz, bir hayat kurtarabiliriz. Bir gününüzü ayırınca ne kaybedersiniz ki çok şey kazanırsınız... Gözleri hastaysa düzenli göz damlası damlatabilirsiniz kör olmamaları için, kısa sürede toparlıyorlar. En önemlisi de soğuk kış günlerinde içeriye alabiliriz, donmalarına göz yummaktansa.

0|0
    0|0
  • ben de bugün sokaktan bir kediyi eve aldım yıkadım bakıyom

1|0
    0|0
  • Hayvanlarin dostlugu insanlarin dostlugundan kat ve kat iyidir.

0|0
    0|0
  • Valla çok iyi insanmış 😂

0|0
    0|0
  • Bravo...

1|0
    0|0
  • dünyada hala vicdanlı ınsanların oldugunu bılmek ne guzel

0|1
    0|0
  • Helal olsun Allah cennetını nasıp eder ona ins

0|0
    0|0
  • Çok güzel bişi 😊

0|0
    0|0
  • Çok güzel bir davranış..
    İnsan insana değer vermiyor bu devirde bu genci bazı insanlar örnek almalı.

0|1
    0|0
  • Helal olsun, keşke daha çok olsa böyle insanlar. Ben su koyuyorum, dostluk mamalarından alıyorum ve bir yürüme sıklığına göre barınaklara para bağışı yapan uygulama kullanıyorum.

0|0
    0|0
  • hepimiz sadece övmekle yetiniyoruz, bende dahil. Keşke bizde bu adamın yaptığının %1 ini her gün çıkıp yapsak

0|1
    0|0
  • Nekadar guzel yuzu var, rabbim her daim onunla olsun <3

0|0
    0|0
  • Hala iyi insanlar var helal olsun

1|0
    0|0
  • Kabul edelim adam yakisikli :))) ondan fenomen into the wild aklima geldi :D ama bende hayvan seven biriyle birlikte olmak istiyorum yanimizda yasamasin yalniz

1|0
    0|0
  • Böyle mükemmel insanlarla karşılaşmak dileğiyle

0|0
    0|0
  • valla ben sokağa yemek artıklarını bırakıyorum. Ordan kedi, köpek, birçok kuş türü yiyor. Annem köyde olduğu için onun işini ben yapıyorum :D

0|0
    0|0
  • Ne kadar güzel birşey yapıyor. Maşallah. Ben de hayvanları çok severim beslediğim bir sokak kedisi var yazın kendim yemek yemeden önce onun yemeğini hazırlayıp veriyorum. Çok seviyorum minnakımı. Çok tatlı ve şirinler bütün hayvanlar.

0|0
    0|0
  • Helal olsun arkadaşa.

0|0
    0|0
  • Ben her ay 15 kilo mama aliyorum kediler icin. Ayriyeten et ürünleri yas mamalar falan veriyorum.

0|0
    0|0
  • Vermem

0|0
    5|1
  • Helalll

1|0
    0|0
  • Kendisine buradan evlenme teklifi ediyorum. Duyurulur.

0|0
    0|0
  • Allah razı olsun valla

1|0
    0|0
  • boyle güzel kalpi insanlar hala var. mutluyum

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    22
Yükleniyor...