Eşitlik mi adalet mi?

Eşitlik mi adalet mi?

• Eşitlik
    A seç
  • Adalet
    B seç
Cinsiyetini belirt, oyunu kullan:
KızımErkeğim

0|0
713

En İyi Erkek Görüşü

• adalet zaten eşitliği bulmak demektir. kısa olanın boyundan alıp ona iki sandık hediye etmektir. eşitlik bir nimetten her canlının faydalanmasıdır. yaratılışa göre yetecek miktarda olması kafidir. yetişkin bir mavi balina günde dört ton karides yerken normal balıklar kendilerine yetecek sayıda yiyecek tüketerek karınlarını doyururlar. asıl sorgulanması gereken, adaletin eşitliğe neler kattığıdır...

1|0
    0|0
    • Doğru bir bakıs acısı, tabi öyle ama ikisi farklı seyler bende hangisi tercih ediliyor bilmek istedim

En İyi Kız Görüşü

• Esitlik herkese adil adeletm..

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 12

• bu seçebileceğin bir şey değildir ikisinde olması lazım ki eşitlikte adalette tam anlamıyla oluşabilsin

1|0
    0|0
    • Tabi ikiside olsa cok iyi olur ama sormak istediğim sey misal böyle bir durum var karsında esit mi olursun adaletli mi

• Olması gereken adalet diyenler adaletsizliği savunuyor nedense. Elbette adalet denir bu resime elbette ama tüm hayata bu resim referans gösterilemez.

1|0
    0|0
    • Tabiki öyle ama ben ikisinin farkşı olduğunu göstermek için böyle bir resim kullandım amacım cevapları etkilemek değil, her sey resimdeki gibide değil

• adalet

1|0
    0|0
  • Adalet şart

1|0
    0|0
  • adil bir eşitlik

1|0
    0|0
  • Adalet

1|0
    0|0
  • İnsanlar eşit olamazlar. Adalet ise göreceli bir kavram.

1|0
    0|0
    • Farklı bir bakıs acısı ama bence adaletde esitlikte sağlanabilir

• Neyin oldurulup oldurulamayacağı hakkında da fikir ayrılığı var tabii.

• Tabiki yani bize doğru gelen baskasına yanlıs gelir ya da banane der sürekli ve genel anlamda pek mümkün değil ama en azından yapılabilen yerlerde cok gerekli

• Hak, Hukuk, Adalet

1|0
    0|0
  • gerçekte uygulanan adalet böylemi onuda düşünmek lazım

1|0
    0|0
  • En büyük adaletsizlik eşitliktedir.

1|0
    0|0
  • herzaman adalet

1|0
    0|0
  • Neden adalet demisler anlamadım la :/

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Bazen eşitlik bazen adalet

1|0
    0|0
  • Adalet

1|0
    0|0
  • önce adalet olmalı eşitlik zaten adaletin bir sonucudur

1|0
    0|0
  • Her eşitlik adaleti sağlamaz ama her adalet eşitliği sağlar.

1|0
    0|0
  • Adalet. Çünkü her başarı eşit değildir. Yalnızca adalet olduğunda başarının karşılığını alırsın.

1|0
    0|0
  • Eşitlik çünki adalet sağlanabilir bişey değil... Resimdeki kadar basit değil yani

0|0
    0|0
Yükleniyor...