İş hayatından korkanlar var mı aranızda?

Herkese merhaba. Özgüvenim eksik olduğu için hiçbir işe girmeye cesaret edemiyorum. Sorumluluk almaktan korkuyorum. Artık hiçbir işe yaramadığını düşünmeye başladım. İçinizde benim gibi olan ve bu durumdan kurtulan birileri var mı?

0|0
4|8

En İyi Erkek Görüşü

• Bilinçaltı'nI tazele. Yanlış mesaj gönderip Özgüven eksikliği olduğuna inandığın gibi yapabilirsin başarabilirsin sen bunun için doğmuşsun sen bir dahisin işte bak gördünmü demekki yapabilirmişsin aferin sana gibi mesajlar gönder. Fakat iş ticarete atılmakla bitmiyor. Yoluna şu işte çok para var şuna yatırım bu işte çok para var buna yatırım o işte çok para var ona yatır faize yatır borsaya yatır diyenler çıkacaktır onlara yenik düşme. Kendi bildiğin veya seçtiğin işten başla ve net kâr'ın hepsini kazanç diye cebine atma. Kazanmanın zıttı kaybetmektir kötü günlerin için köşede duran paran olsun. Fakat o paradan kimsenin haberi olmasın. O para gün gelip ulusal düzeyde olabilecek ekonomik krize karşı ayakta kalmanı sağlayacaktır. Zorunlu giderlerini karşılamak için bulunmaz bir nimete dönüşecektir. ( elektrik su telefon gaz vergi sigorta maaş ) Ne kadar kazandığını soranlara 4/1ini söyle. Herkese veya her sevdiğine borç verme ki kriz döneminde geri alamayacağın için sevdiklerinle aran açılmasın. Yufka yürekli olabildiğin gibi gaddar duygularında olsun. O gaddar duyguların iş ile akrabalık arkadaşlık duygularını ayırmana ve ticari yönden ayakta kalmanı sağlayacak. Fakat fazla abartmamak ta lazım. İş ilişkisi ile akrabalık arkadaşlık ilişkisini ayırt edemiyorsan ticarete girme. Bankadan kredi kullanma. Yolun açık kazancın bol ve daim olsun.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Bir yerden baslaman gerekir ama.

0|0
    0|0
    • 1ay

Nasıl?

• 1ay

Git bir yere başvuru yap mutlaka geri çağırırlar ve başla sonuçta herkes tecrubesizdi başlarda.

Erkekler Ne Diyor 7

• O korku hayatımın içine etti. Benden daha kötü olamazsın.

0|0
    0|0
    • 1ay

Ne yaptın sonra kurtulamadın mi?

• 1ay

@Mckync90 Seni bilemem ama ben aileden yana da dertliyim. Ne biliyim aksi örnegi görmesem bütün aileler böyle diyecem ama. Daha bir gün olsun bana güvendiklerini hatırlamam. O da yalancı hırsız ya da yaramaz olduğumdan değil haaaa. Güvenmezler çünkü onlara göre ben düz yolda yürüyemem. Ama komşunun oğlu arslandır kaplandır o her işi bitirir. Bu yük nereye kadar çekilir bilmiyorum kardeş. Hani Allaha bir inancım olmasa neler yapardım Allah bilir.

• 1ay

aynen kardeşim valla başkasını övünmeyi pek becerirler senin benim gibi adam iyilik yapsan dahi yaranamazsın

• İş hayatından korkacağına bırak işler senden korksun. Zoru hemen yaparım, imkansız biraz zaman alır diyeceksin. Diğerlerinden eksiğim yok fazlam var deyip yola koyulacaksın.

0|0
    0|0
  • Geç olmadan bir yerlerden başla. İşe olmasa bile hem okuduğun alanla alakalı sosyalleşebileceğin kurslara git en azından. Ağaç yaşken eğilir. İleride bir işe girdiğinde bu durum büyük sıkıntı oluşturur sana.

0|0
    0|0
    • 1ay

Dışardan üniversite okuyorum. Bunun yanı sıra kurslara da gittim, şu anda ön muhasebe kursuna gidiyorum mesela ama hiçbirinden cesaret alıp işe giremiyorum. Ne yapacağımı şaşırdım :(

• 1ay

Ön muhasebe kursu bitince, bilgisayarlı muhasebe kursu da al. Sonra önce tanıdık bir yerlerde ön muhasebe işine gir. Sahaya inmeden hiçbirşeyi kavrayamazsın. Deslerde anlatılanlarla pratikte yapılanlar arasında fark çok. Başlarda biraz çekinir, tutukluk yaşarsın ama sonra ister istemez alışacaksın.

• özgüvenini artırmalısın

0|0
    0|0
    • 1ay

Nasıl?

• 1ay

google'a "özgüven arttırma" yazıp arat. internet okyanusunda geniş bilgiler bulabileceğini düşünüyorum :D

• Yok ama bodozlama dalıcaksn ne kadar gec o kadar kötü.

0|0
    0|0
  • elbette

0|0
    0|0
  • fazla kafana takma ben bır ıs verenım ve o kadar sorumsuzlar var kıı sorma gıtsın dusundugunn yeter

0|0
    0|0
    • 1ay

Evet bugün o duruma gözlerimle şahit oldum. Bir firmaya gidip sıra bekliyorduk çalışanlar işi sallayıp duruyordu insanlar tepki göstermeye başladılar. Ama adamlar yine de o kadar rahattılar ki..

• 1ay

Ben de cesaret edemiyorum işte işe girmeye, iyi kovmuyorsunuz onları; böyle rahat insanları gördükçe kendi kendime kızıyorum.

• 1ay

calıstıracak adam bulamıyorum kı adam gıbı bırını bulsam bunlara verdıgımın ıkı katın vermeye razıyım bır dakıka durdurmayacagım amaa yapcak bırsey yok eleman bulmak ımkansız gıbı bırsey. sende hıc dusunme calısacaksan gır gıtsın bır yere

Kızlar Ne Diyor 3

• Ben de varım 😂😂

0|0
    0|0
  • bende oyleyim bide ustune annem surekli eziyor beni

0|0
    0|0
    • 1ay

Kızlar için iş sıkıntısı olmaması lazım benim ablam ise gir diye baskı yapıyor sen erkeksin para biriktirmek lazım falan deyip duruyor

• Aksine çalışmayı severim. Bence sende bir yerden başla korkmak yerne bir adım atmalısın.

0|0
    0|0
Yükleniyor...