Ben ne yapabilirim ki bu konuda?

En iyi üniversitenin iyi bir bölümünden derece ile mezun oldum. Öğretmenim ama atamam yapılmadı. Issizim. Babam her gün bana hakaret ediyor. Gerçekte olmadigim sıfatlar söylüyor. Arada dövuyor. Dün mesela sen hep bana muhtaç olucaksin. Suruneceksin. Copculuk yapacaksin. Gibi cumleler kurdu hem de bagirarak. Ve bir de ben senin evde yaptiklarini anlatsam yüzüne tukururler dedi ve bir de yalan dolan hep dedi. Şimdi bu rada yanlış bişiler var. Ben hiçbir şey yapmıyorum babama. Mesela hiç sevgilim olmadı. Hep ders çalıştım. Arada beni sevsinler diye çocuk gibi konuşurum ama sadece evde. Yalansa hiç soylemem her zaman durustumdur. Ben bu sözlerin hicbirini haketmiyorum. Bana niye böyle davraniyor. bir de hala m babama benzer cümle ler kurmuştu acısını benden çıkartıyor bence. Ben sesimi cikartmiyorum. Her şeye razıyım. Babam sonuçta. Obur tarafa bırakıyorum. Ben ne yapabilirim ki bu konuda?

0|0
3|18

En İyi Erkek Görüşü

• Arkadasim kadin calismak zorunda degilki? Yani gercekten nasil bir baban var aklim almiyo baban ben bu kizlari calistirir parasini yerim diyemi evlat buyutmus? Senin ilk gorevin anne olmak ogretmen degil. Cici bir anne olabilirsin bunada inaniyorum babana azicik sabret bir an once musluman bir beyefendi ile evlen kurtar kendini babanin ahlaki hic iyi degil hani baban olmasa kufur edecem o derece

1|0
    0|0
    • 2ay

Kendisi babasız büyümüş. Onunla hiç konusmasam mi

• 2ay

Simdiiik gelelim su konuya. Birincisi guzellik kisinin gozunde degil kalbinde biter. Allah in sifatlarindan biride istedigi kalbe kisinin sevgisini koyabilme ya da o kalpten sevgiyi cikarabilmektir. O yuzden kendini sacma sapan olculerle tartip aman beni kimse almaz deme. O vakit mekkeli musriklerden ne farkin kalcak? Mekkeli musriklerde kiz cocuklarini belli bir yasa kadar buyutur bu kizin ilerde cekici bir kiz olmayacagini anlayinca diri diri gomerlerdi topraga. Bugunun sartlarina gore bu cirkinligin bir benzeride evde kalma durumudur. Kisi zannederki benle kimse evlenmez zannederki evde kalirim. Yanlis bisey. Kisiyi guzel kilan imanidir. Namusudur. Ahlakidir. Kiyasla bakalim kendini son derece cekici ama ahlaksiz sadakate kusur getirecek bir kadinmi yoksa ahlakli bir kadinmi? Bu yuzden kimse benle evlenmez durumunu gec evde kalirsan ahlaki problemlerinden dolayi kalirsin biri seni begenmedi diye degil asla. Bu birincisiydi gelelim ikincisine.

• 2ay

Ikinciside suki atanmak seni kurtarmicak sen zannediyomusunki dunyanin cilesi bitecek? Hep biseyler sorun olcak. Mutluluk ve huzur istiyosan hadis belli dunya huzur yeri degildir. Yani huzuru mutlulugu cennette aricaksin dunyanin derdimi biter. Cennette ogretmenligin degil anneligin ayaklari altinda. Hem ogretmen hem annenin degil bak. Iki karpuz bir koltukta gitmez. Sen dedigim sohbetleri dinle. Sonra aklina bisey takilirsa bana yaz yardim ederim.

En İyi Kız Görüşü

• Malesef duymamaktan başka çaren yok. Kendini sadece atanmaya odakla ve çabala. En iyi cevabı atanarak verirsin

0|0
    0|0
    • 2ay

O da çok zor ya. 74.5 aldım mülakata bile cagrilmadim

• 2ay

Nasıl yapıcam sınavda panik yaparım ben kesin babam yüzünden özel ders vermek istiyorum ama öğrenci yok.

• 2ay

Çevre yapmadan öğrenci bulamazsınki. Ayrıca yapamam diyosan zaten yapamazsın önce inanç olacak

Erkekler Ne Diyor 17

• Şımarık kibirli ve ezici konuşuyorsan adam kırılıyor

0|0
    0|0
  • Kendisi huzursuz olduğu için çevresine bulaştırıyor. Senin en iyi yapacağın işine odaklanacaksın ve mümkün mertebe evden uzaklaş

0|0
    0|0
  • Bu kadar başarılı akademik bir yaşam geçirdiyseniz birçok meslek size uygun olabilir. Bence sadece öğretmenliğe bağlı kalmayın.

0|0
    0|0
  • Olabiliyor böyle babalar, umarım en kısa sürede atanırsın, sana verebileceğim en güzel öneri atama için başka şehirleri tercih et ve huzurla kendi ayaklarının üzerinde dur.

0|0
    0|0
    • 2ay

Aynen teşekkür ederim

• 2ay

Ayrıca kaçış için evlen git gibi bir yoruma katılmıyorum. Baskı ve şiddet gören kadınların sayısı az değil bu nedenle erkek olmama rağmen önüne ilk çıkan kişiye hemen güvenme.

• Kpss ile baska mesleklere odaklan ogretmenlik cepte dursun.

0|0
    0|0
  • Boyle babami olur babalar kiz vocuklarina duskundur nasil oluyorda el kaldirabiliyor.

0|0
    0|0
  • yazık ya :(

0|0
    0|0
  • Baban alkolikmi

0|0
    0|0
  • Oha yani. pes.. ne güzel memleket yahu... polise şikayet et...

0|0
    0|0
  • Üvey baba mı?

0|0
    0|0
  • Evde başka aile üyesi yok mu.. ortada bedensel şiddet varsa ozaman polise şikayet edebilirsin..

0|0
    0|0
  • gerçekmi? yo şakadır ya

0|0
    0|0
  • Evlen git.

0|0
    0|0
  • İyi bir üniversitenin iyi bir bölümünden dereceyle mezun olsaydın öğretmen olmakla falan uğraşmak zorunda kalmazdın, yurtdışında doktora falan yapıyor olurdun. Kimi kandırıyorsun sen, ne iyi bölümü, ne derecesi, hangi iyi bölüm, hangi derece? Öğretmenlik bölümlerinin puanları yerlerde sürünüyor, bunlar mı iyi bölüm?

0|0
    0|0
  • atanamaman normal diğer olaylar ilginç. Yapacak pek de birşey yok aile konularında. Kendine güveniyorsan tek yaşamaya başla. Branşına göre özel ders ver. Ya da dershaneye başvur.

0|0
    0|0
  • Bu tarz sıkntılar Geçiyor zmanla sıkma canını zor gününde kim yanında öğrenmiş oluyorsn babanda olsa notunu ver ama yarın atanıp işe başladığında ona göre davran

0|0
    0|0
    • 2ay

Ona çok ağır vicdan azabı yaşatmak istiyorum.

• 2ay

Ahirette ben haklı olucm di mi

• 2ay

Allah adil dir ! sen duruşunu koru olursn inşallah :)

• evlenn git anneide al alabiliyosan varsa.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Sinava calis atan git giderkende anneni al yanina derim

0|0
    0|0
    • 2ay

Anneme bir şey yapmıyor. Iki erkek kardeşim var. onlara sesini cikartamiyo tek bana.

• Sabır iste Allahtan..

0|0
    0|0
Yükleniyor...