İslam kadının annelik kimliğini yücelttiği ölçüde diğer toplumsal kimlik ve kazanımlarına düşmanlık beslemiyor mu?

Anne olmak insanlığın neredeyse yarısının gerçekleştirebildiği, son derece doğal ve sıradan bir şey iken islamda mucize gibi yansıtılıyor.

Aynı şekilde sürekli olarak kadının annelikten başka vasfı olmaması gerektiği vurgulanarak bilim ve sanatta erkeklere rakip olmaları engelleniyor.

Bu yüzden islam ülkelerinin hepsinde annelik dışında her konuda kadınlar yerin dibine sokuluyor.

0|0
4|8

En İyi Erkek Görüşü

• Anne olmak, anneni artık daha iyi anlamaktır.
    Anne olmak, bebeğini anne sütüyle beslemek için garip garip şeyler yiyip içmektir.
    Anne olmak, uykusuz gecelerin sabahında yine güler yüzle bebeğini öpüp kucağına almaktır.
    Anne olmak, geceleyin uyuyan bebeğini özleyip kalkıp bakmaktır...

Anne olmak, çocuğun için kalbinde hep bir endişe duygusuyla yaşamaya alışmaktır.
    Anne olmak, kimse için etmediğin kadar çocuğun için dua etmektir.
    Anne olmak, annesiz olan diğer çocuklar için bile ağlamak ve onları da içine sokmak isteği taşımaktır.
    Anne olmak, hep duygusal bir gözyaşı damlasını göz bebeğinde saklamaktır

0|0
    0|0
    • 1ay

Toplumsal bir soruna değiniyoruz, edebiyat yapacaksan kafkaokur türevi dergiler daha uygun olur senin için.

• 1ay

peki özür dilerim efendim iyi geceler

En İyi Kız Görüşü

• İslamda kadının yeri yoktur. İslamda tamamen erkek egemenliği vardır. Tespitine katılıyorum.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Çocuk doğururken hayati riski oluyor kadınların.

Sizin modernlik dediğiniz herşey dikkat edersen soyunmak ve her haltı yemek oysa insan bunun için gelmedi hayata.

Bana sakın erkek şöyle böyle diye geri dönüş yapma konumuz kadınlar ve erkeklerin ne halt olduğunu konuşmaya değmez

0|1
    1|0
  • Incilde kadinlar hakkinda ne yaziyo okudunmu hic?

0|0
    3|0
    • 1ay

İncil 21. Yüzyılda kadınlar için bir tehdit unsuru değil zira radikal hristiyan sayısı radikal müslümanlarla kıyaslanamayacak kadar az.

Günümüzde kimse kadınları bastırmak için incili referans alma cürretine sahip değil.

• 1ay

Uygun ortam ne ya? Kadınlar için ayrı bilim şirketleri mi kurulsun? Erkek bilim insanlarıyla iletişime geçebilmek için babalarını da mı dahil etsinler?

• 1ay

ayrı yerlerde eğitim görsünler o zaman sen hiç hamama kız erkek karışık giren gördünmü? niye girilmiyo?

• dünyadaki en ilkel ve kadına aşşağılıkça davranan din hristiyanlıktır.. ve dünya nın kanını döken mahveden milyar insanı öldüren dünya savaşları çıkartanalarda hristiyanlık ve yahudilik dininden insanlardır.. IRAK - AFGANİSTAN - TÜRKİSTAN - ÇEÇENİSTAN - LİBYA - CEZAYİR ve bunun gibi birçok ülkedeki kadınlara TECAVÜZ eden askerler ve halklarda HİRİSTİYANLIK dininden olduklarını söylüyorlar...
    PARDON SEN BİRŞEYMİ SÖYLEDİN DUYAMADIMDA?

0|0
    1|0
    • 1ay

Hristiyanlık mı kaldı mk

• 1ay

senin söylediğin bu sorunların İslamiyet ile hiçbir alakası yok.. çünkü avrupa ve amerika kıtasında durum pekte iç açıcı değil .. bu sorun insanlığın sorunudur

• İslamda kadın daha çok korunması var

0|0
    0|0
  • İslam kadına hak ettiği değeri yeterince veriyor.

0|0
    3|1
  • Hayır bence beslemiyor ama Şu an yaşadığımız düzene ya da oluşturulan düzene ters kalıyor ki bence duzen yanlış

0|0
    0|0
  • kuranı kerimde zaten kadının ve erkeğin açık açık eşit olmadığı vurgulanıyor.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Abicim siz olayı çok yanlış anlamışsınız, mevzu anne olmakla bitmiyo ki sokaktaki hayvan da anne oluyo. Önemli olan bir insan yetiştirmek burda. Kaldı ki kadın, İslâmî kurallara uymak şartıyla toplumsal hiç bir alanda engellenmiyo bu algıyı yaratan Allah değil bazı yobaz kesimden insanlar

0|0
    1|0
    • 1ay

Kadınların erkeklerle aynı ortamda bulunması kurana göre uygun değil ve toplumun her alanında erkekler var. Ha ayrıca ortadoğulu erkek popülasyonuna göz atınca müslüman kadınların "insan" yetiştirme konusunda başarılı olduğunu söylemek oldukça güç.

• 1ay

Ben Müslüman kadınların mükemmel evlatlar yetiştirdiğini savunmuyorum, anneliğin kutsal kabul edilmesinin nedenini açıklamaya çalışıyorum. Kadın ve erkeğin yalnız başına aynı ortamda bulunması uygun değil, yoksa kuranda okula gitme, işe gitme, hastaneye gitme diye bişey denmiyo ben mi yanlış biliyorum?

• Evet katiliyorum

0|0
    0|0
  • Evet

0|0
    0|0
Yükleniyor...