Müslüman adamla yaşadıgım Bunun adı sizce nedir fikirleriniz nelerdir?

Az önce boynumda haç olduğunu gören takım elbiseli bir bey ile fotokopicide karşılaştım Hristiyan olduğumu ve özellikle Katolik olduğumu öğrendiğinde oldukça sert bir şekilde bana inancımı öğretmeye çalıştı. Oldukça dar görüşlü ve Önyargılı bir kişidir. Avrupa'da Müslümanlara karşı önyargılıymışlar, Müslümanlar camii inşa edemiyorlarmış ve Müslümanlar hep dışlanıyorlarmış. Hastahanelerde Müslüman hastalara bakmıyorlarmış. Ama kendisi benden biliyormuş çünkü 40-50 sene bit Avrupa ülkesinde yaşamış (hangi ülke söylemedi) kendisine bu kadar kötü davranılan bir ülkede 40-50 yıl neden yaşadığını anlatmadı. Savaştan, baskı ve şiddetten kaçan milyonlarca Müslümanın neden İslam ülkelerine değil de Hristiyan Avrupa'ya gitmeye çalıştıklarını açıklamadı. Biz Müslümanları hor görüyormuşuz, çağdışı ve ilkel görüyormuşuz, müslümanları insandan saymıyormuşuz, onların ruhları olmadığını düşünüyormuşuz ama Kendileri o kadar yüce bir dine inanıyorlarmış ki bizimki dahil bütün peygamberleri tanıyorlarmış ( bizimkinden kasıt Mesih İsa olmalı ki, Mesih İsa bir peygamber değil, gerçek Tanrı Sözü'dür) Hz. Muhammed'i kabul etmediğimiz için bize yazıklar olsunmuş. Ama kendisi çok saygılı ve hoşgörülüymüş. Biz Katolikler, Müslüman düşmanıymışız, Papa 16. Benediktus Müslümanlara kötülük yapmamız gerektiğini söylemiş. Papa ne derse bizim için dogma imiş. Bana sen dinini bilmiyorsun dedi. Atıp tuttu, sinirden zangır zangır titresemde aklıma Mesih İsa geldi. O çarmıhtayken Babasına yalvardı ve dedi ki: "Baba onları affet çünkü ne yaptıklarını bilmiyorlar" evet bende İsa'nın bize öğrettiği yaptım. Önyargı ve cehalet karşısında sadece onun için dua ettim. Rab'den o adam için Kutsal Ruh'u diledim.

0|0

Kızlar Ne Diyor 3

Erkekler Ne Diyor 1

Yükleniyor...