Müslüman adamla yaşadıgım Bunun adı sizce nedir fikirleriniz nelerdir?

Az önce boynumda haç olduğunu gören takım elbiseli bir bey ile fotokopicide karşılaştım Hristiyan olduğumu ve özellikle Katolik olduğumu öğrendiğinde oldukça sert bir şekilde bana inancımı öğretmeye çalıştı. Oldukça dar görüşlü ve Önyargılı bir kişidir. Avrupa'da Müslümanlara karşı önyargılıymışlar, Müslümanlar camii inşa edemiyorlarmış ve Müslümanlar hep dışlanıyorlarmış. Hastahanelerde Müslüman hastalara bakmıyorlarmış. Ama kendisi benden biliyormuş çünkü 40-50 sene bit Avrupa ülkesinde yaşamış (hangi ülke söylemedi) kendisine bu kadar kötü davranılan bir ülkede 40-50 yıl neden yaşadığını anlatmadı. Savaştan, baskı ve şiddetten kaçan milyonlarca Müslümanın neden İslam ülkelerine değil de Hristiyan Avrupa'ya gitmeye çalıştıklarını açıklamadı. Biz Müslümanları hor görüyormuşuz, çağdışı ve ilkel görüyormuşuz, müslümanları insandan saymıyormuşuz, onların ruhları olmadığını düşünüyormuşuz ama Kendileri o kadar yüce bir dine inanıyorlarmış ki bizimki dahil bütün peygamberleri tanıyorlarmış ( bizimkinden kasıt Mesih İsa olmalı ki, Mesih İsa bir peygamber değil, gerçek Tanrı Sözü'dür) Hz. Muhammed'i kabul etmediğimiz için bize yazıklar olsunmuş. Ama kendisi çok saygılı ve hoşgörülüymüş. Biz Katolikler, Müslüman düşmanıymışız, Papa 16. Benediktus Müslümanlara kötülük yapmamız gerektiğini söylemiş. Papa ne derse bizim için dogma imiş. Bana sen dinini bilmiyorsun dedi. Atıp tuttu, sinirden zangır zangır titresemde aklıma Mesih İsa geldi. O çarmıhtayken Babasına yalvardı ve dedi ki: "Baba onları affet çünkü ne yaptıklarını bilmiyorlar" evet bende İsa'nın bize öğrettiği yaptım. Önyargı ve cehalet karşısında sadece onun için dua ettim. Rab'den o adam için Kutsal Ruh'u diledim.

0|0
4|2

En İyi Kız Görüşü

• Bende müslümanım da beni hiç yaşadığım ülkede dışlayan olmadı. Hatta müslüman olduğum için saygı dahi duyuyorlar. İçkili ortama davet etmiyorlar örneğin. Başka yerlerde nasıl bilmiyorum ama bana karşı hiç bir dışlanışla karşılaşmadım. Herkesin inancına saygılıyım. Boşuna birbirimize saldırmamız yersiz.

0|0
    0|0
    • 2ay

islamcılar her şeyi isterler kendilerine her yerde camileri olsun ezanlar okunsun isterler ama kendilerinin çogunluk oldugu yerlere bakın islamdan başka dinlere tahammülü yoktur. Huzur İslamda olsaydı hepinizin hayalleri Gavur dediğiniz ülkeler olmazdı.

• 2ay

Sen yine islamcıların hatalarını kabul ediyorsun

• 2ay

Bağnazca düşünmüyorum çünkü. Hataları çok bu yüzden savunamam.

En İyi Erkek Görüşü

• Saçmalamış sanki burada başka dinlere ve maşka mezheplere saygı varda başka ülkede kendine bekliyor

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Adam haklı, dışlanıyorlar ama konuyla senin Hristiyanlığının zerre ilgisi yok. Boş beleş şeyler...

0|0
    0|1
    • 2ay

Kimsenin dışlandıgı yok sizin palavra ve masallarınız Müslümanlar Avrupa ülkelerinde yeni olmarina ( sayilirlar,) ramen her yer cami dolu. Mültecilerin ,., bulundugu mekanlarda ,., exra domuz etti verilmiyor. Müslümanlarin hatirina yüzyillarca hastahanelerde bulunan haclari bile indirdiler ! Bey efndiler rahatsiz oluyorlardi haclardan ! Bizde ise , Turkiyede 2000 yillik Manastirlarimizin arazilerine ,., hazine/Devlet el koyup baskalarina satiyor.7000 yillik topragimizda Kilise kurmamiza izin verimiyor !

• 2ay

Birşey yaptıgım yok insan yerine konmadıgınızı ileri sürüyorsun dışlandıgınızı söylüyorsun Londra'da Hristiyanları döven saldıran allahuekber diye bagıranlar ben değilim

• 2ay

Huzur İslamda olsaydı hepinizin hayalleri Gavur dediğiniz ülkeler olmazdı.

• Senin Hristiyanlığınla alakası yok ama çoğu şeyde doğru. Bir de İsa çarmıha gerilmedi şu saçmalıkla yaşamayın artık.

0|0
    0|1
    • 2ay

kanıtla bilimsel tarihsel oalrak hadi bakalım

• 2ay

Bunlar hep amerikan oyunu diye bir laf vardır bilirsin. Bu sözün gerçekliğini düşündün mü hiç? İlluminati denen topluluktan o kadar bahsedilir ve buna rağmen adı nedense gizli bir topluluktur. Amerika devletinin arkasında tüm dünyayı yöneten 13 aile vardir. Bunlarin evvelden beri amacı kıyameti kopartıp İsayi yeryüzüne tekrar indirmektir. Kıyamet alametlerine bir bak şu an çoğu gerçekleşti. Gitgide daha da yakınlaşıyor. şu an için Mehdi ve Deccal ortalıkta yok fakat mehdi için yazılanlar yakın tarihte ortaya çıkılacağının bir göstergesi. Mehdi ve Deccalin savaşı kıyameti getirecek. Yani tüm dünyayı avcunun içine almış bu insanlar bunu biliyor ve sizi avutuyorlar. Tüm dünyayı da uyutuyorlar. İyi uykular :)

• 2ay

Benim kutsal kitabıma uyduruk deyince haklı mı oldun sen şimdi. İncil değişti. Siz bile incile saygı gostermiyorsunuz. İçki içip zina ediyorsunuz. Meryem ana namuslu bir anne idi. Ona bahsedilen peygambere saygım var benim. Tüm peygamberler benim peygamberimin geleceğini biliyordu. Uyduruk dediğin kur-an senin sözde tanrın olan benim ise ibadet ettiğim Rabbim tarafından tüm peygamberlere saygı göstermemiz gerektiğini söyler. Ama senin zihniyetinde olan kişiler soruda bana ve dinine saygısızlık etti diye ağlarken altına yapılan yorumlarda aynı tavrı bir başkasına gösterir :)

• ama şu an hak din islam ölünce bizden kabul olacak

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• İyi de hz. isa çarmıha gerilmedi, ölmedi. Bu safsatalara inanmamızı da beklemeyin yani.

0|0
    0|1
    • 2ay

:) ahahah ölmediyse kanıtla hadi kuran da yazıyor demeden :D bilimle tarihle konuş

• 2ay

Tarihsel kayıtlar da
      çarmıhta ölenin İsa Mesih
      olduğunu doğruluyor.
      Örneğin Romalı
      Takitus (55-120 M. S. -
      Hristiyan olmayan bir tarihçidir), İsa Mesih‟in Pilatus
      tarafından çarmıha gerildiğini yazmaktadır. 2.
      yüzyılda yaşamış olan Grek tarihçi Lusian da Hristiyanlık
      inancını ilk olarak ortaya koyan adamın idam
      edildiğini anlatmaktadır. Bu kayıtların sahiplerinden
      hiçbiri Hristiyan değildir, hatta Hristiyanlığı nefretle
      eleştiren şahıslardı
      Roma arşivlerinde 1 . yüzyılda imparator tiberyusa yazılan mektupta pilatus isanın öldüğünden bahsediyor.
      Yahudi tarihçiler tacitus yosefus hepsi isanın haça gerildiğinden bahsediyor
      hadi b akalım sen aksini ispat et şimdi madem açtın konuyu.
      ALay edip dalga geçerek dinini yücelttiğini sanan bir zihniyet işte oturursun böyle şakk şakk diye

• 2ay

Tarihsel kayıtlar dediğin uyduruk söylentilerden ibaret.

Yükleniyor...