Sosyal deneylerin, sosyoloji derslerinde uygulamalı ders olarak müfredata alınması sizce faydalı olur mu ?

Yapılan bazı sosyal deneyler ciddi anlamda faydalı oluyor bence. İnsan tepkilerini, kültürel farklılıkların toplumda bulduğu karşılıkları, semtlere göre insanların aynı olaylara karşı gösterdiği farklı tepkileri, statü ve fakirlik algısının toplumda bulduğu karşılık sosyal deneylerle biraz olsun anlaşılabiliyor. Bu tarz bir uygulama var mı bilmiyorum sosyoloji okuyan arkadaşlar belki bilgi sahibidirler. Sizce faydası olur mu?

Sosyal deneylerin, sosyoloji derslerinde uygulamalı ders olarak müfredata alınması sizce faydalı olur mu  ?

Güncellemeler:
1ay Günceliz biz.

0|0
1|2

Erkekler Ne Diyor 2

• Sosyolojinin temeli bu zaten. Sosyologlar hep sokaklardadır böyle araştırmalar tezler yazıp profesör derecesine yükseliyorlar. Sosyologlar toplumun her bireyinden haberdar olurlar

1|0
    0|0
    • 1ay

Eğer okul evresinden beri bu tarz araştırmalar yapılıyorsa çok güzel. Bu araştırmalar sosyal deney tarzında ise yani araştırma yapıldığından haberi olmadan insanların davranışlarını tepkilerini ölçebiliyorlarsa bu daha da güzel.

• 1ay

Ben şahsen türk insanının samimi olduğunu sanmıyorum bu tür sorgularda. Hep şahsi garezlerine göre cevaplıyorlar. Ben bazen takip ediyorum böyle sorgu tarzı sokak röportajlarını hiç samimi ve bilinçli bulmuyorum cevapları

• Fazlasıyla olacagı kanatındeyım!

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Bence olur. Zira sosyal deneylerden elde edilen veriler, çok gerçekçi.

1|0
    0|0
Yükleniyor...