Din konusunda fikirlerinize yorumlariniza ihtiyacim var bir bakin lütfen? ?

kafam Cok karisik sizin yorumunuz Merak ediyorum.

mesela bir tanidigin evine gittim ve evin kösesinde ickiler dolu. Babasi mesela Doktor falan durumlari iyi neyse Ama ramazanda oruc turarlar ve bu benim kafami asiri karistirdi ne düsünecegimi bilemedim?

icki icen cok tanidigim var Ama birden bakiyorum bazen cumaya gidende var ramazanda oruc tutanda.

0|0
9|24

En İyi Erkek Görüşü

• Olabilir. Şu an günde birçok kişi yalan söylüyor, dedikodu ediyor. Bunlar bizlere basit geliyor ama bunların çok yanlış olarak görüldüğü zamanlar da vardı.

Dini boyutu ele almayalım sadece. Bir insanın arkasından konuşmak zaten saygısızlık olur. Yalan konuşmak saygısızlık olur.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Buradan yorum yapmak yersiz. İçki içiyor diye kafir denmez, oruç tutuyor diye müslüman da denmez. Günümüzde neyin ne olduğu belli değil. Bazı şeyleri yorumsuz bırakmak ve kişinin kararlarını sorgulamamak gerekir.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 23

• Bir Allaha ve onun elçisine inanıyorsan sen müminsindir. Yani inanan kişi. Dünya üzerinde milyarlarca inananı var. Hristiyanı var musevisi var müslümanı var. Hepsi güzel hoş. İnanan insan olmak kolay. sıkıntı inanan müslüman olmak. Allaha ve peygamberlerine inanıyorsan inanansındır. Ama islamın emirlerini yerine getirdiğin kadar müslümansındır. Belli ki senin doktor amcan o kadarcık müslümanmış.

0|0
    0|0
  • insanlar günahkar kullardır.. günah olsun ki tövbenin anlamı olsun..
    fitne fesattan daha temizdir köşedeki içki.
    kul hakkı yemekten.. kötülük yapmaktan zalim olmaktan insan öldürmekten tecavüz etmekten dolandırıcılıktan yalancılıktan şerefsizlikten daha iyidir köşede durup arada içilen içki..

1|0
    0|0
  • kafanızın karışmasına gerek yok namaz oruç dinen farz yapılması zorunlu ibadetlerdir. içki ise haramdır. içmediği halde evde içki bulundurmak mekruhtur sarhoş olmayıp ayakta durabilecek şekilde ve okuduğunu şaşırmayacak kadar içkili ise namazı kabul olur ancak sevabından yararlanamaz sadece borcunu ödemiş olur. ramazanda oruçlu iken zaten içki içmesi oruca manidir bu kadarı yeterlimi değilse sorunuz tekrar bilgi vermeye çalışırım. saygılar

0|0
    0|0
  • Bızım millet dini biraz değişik kullanıyor yarı yarıya yani asıl olandan uzaklaşıyoruz herşeyi tam anlamıyla yapamıyoruz malesef..

0|0
    0|0
  • Boş şişelerin içine çay doldurup Amerikan Bar süslemek eski bir modadır. Belki öyle bir dekor nereden biliyorsun içtiğini?
    Her koyun kendi bacağından asılır, boşver milleti

0|0
    0|0
  • Kötü şeyleri yaparken aynı anda iyi şeyleri yapmak sadece kötüleri yapmaktan iyidir en azından. bir dersin zayıf olduğunda o zayıf diye diğerlerinide salmazsın sonuçta ona benziyo işte.

0|0
    0|0
  • Ömer Hayyamın çok güzel bir rubaisi var bunun için
    Bir elde kadeh, bir elde Kuran;
    Bir helaldir işimiz, bir haram.
    Şu yarım yamalak dünyada,
    Ne tam kafiriz, ne tam müslüman !

0|0
    0|0
  • içki içmeyi normal karşılarsa tüm amalleri goşa gider. ama dinen yasak olduğu halde içiyorum derse yaptığı en ufak iyilik yine karşısına çıkarılır

0|0
    0|0
  • Hayatta iyi şeyler yaparsın bazende kötü buda dinin iyi ve kötüsü bence hangisini yaptığında iyi hissediyorsan mutlu oluyorsan onu yapmalı insan herkesin inancı kendine. İkisinide yapmak istiyorsa yapar fazla takılmaya gerek yok

0|0
    0|0
  • herkesin dini kendine, evrenseldir evet ama kişiye de özeldir. O yüzden din konusunu pek tartışmam...

0|0
    0|0
  • allaha şükür elhamdülillah müslümanım ve şeriata evet diyorum
    bu ülke laik olması hata bencegörmüyormusunuz herkes özgür olmaz böyle ben allaha şükür müslümanım bir müslüman şeriatı kabul etmeli

0|1
    0|0
  • Bilmiyorumda zina da buyuk gunah cok kisi yapiyor yani muslumandan islami ogrenemezsin diye oyle durum var

0|0
    0|0
    • 1ay

Haklisin Ama bunu yapan bence tam dini takmayanlar

• 1ay

Bilmiyorum belkide 2 seneye kadar bende iciyodum ama hep tuttum oruc zina da oluyor tabi ama dine gorede yasamaya calisiyorum kendi icimde celiskiler var

• içki ayrıı oruç ayrı. ve kanaatim ce kurana göre içki haram da değil.

0|0
    0|0
    • 1ay

O ne demek öyle. . Dinde bence yoktur kesin hüküm vardır bilmediğin şey hakkında yorum yapma.. ayrıca alkol haramdır ve kesin hukumdur!

• 1ay

pc başında olmayacağım yazarsan yarın zevkle tartışırız bu konuyu.

• 1ay

Ya yapma allah aşkına orda limonata ya da su demediği aşikar.. neyse.. iyigeceler

• Bunun açıklaması kolay aslında günahsız kimse yoktur herkes işler büyük küçük ama ibadetini de yapar bunda şaşırılacak bir durum yok

0|0
    0|0
  • Yabancı bir ülkede çalışırken g müdürü albay emeklisi bir abimiz her hafta düzenli 😀 İçki içerdi ama namazdan da geri kalmazdı 😳 Nasıl bir iş anlamış değilim o ayrı bu ayrı diyor ama benimde kafam çok karışık bu durumda

0|0
    0|0
  • gayet dogal karsilamalisin surekli alkol tuketip hic namaz kilmayan oruc tutmayan ondan ziyade dini istirmar edip her halti yiyenlerden daha samimidir bahsettigin durum

0|0
    0|0
  • aAllahla onlarin arasinda bosver gec

0|0
    0|0
  • Sorduğun ne?

0|0
    0|0
  • Cumaya gitmek ya da oruç tutmak maalesef farzdan çok adet gelenek gibi görülmeye başladı. . Bu yüzden alkol alıp zina ne kadar doğal ise cuma ve oruçta o kadar dogal

0|0
    0|0
  • Ateistler toplancak gene, burdan nasil bir bilgi edinmeyi dusunuyorsunki?

0|0
    0|0
  • herkes kendi mesuldur diniyle ama insanlar çelikşi içinde demekki

0|0
    0|0
  • İman ve amel birbirinden farklı şey.
    İçki içince dinden çıkmaz sadece günahkar olur.
    İçki içiyor diye namaza gidemez diye bişey yok, sadece içkili haldeyken namaz kılamaz.

0|0
    0|0
  • Gayet normal. Herkes istediği gibi yaşayabilir dinini

0|0
    0|0
    • 1ay

Haklisin Ama bu ikili kafa karistirici

• 1ay

@____impossible____ ona göre yargılanacak diğer tarafta. Düşünme bunları. Sen burda kendi dinini yaşa o kendi dinini. Kararı rabbim versin.

• 1ay

mizandan büyük terazi yok elbet ama her geçen gün insanlara böylede olur empoze ediliyor insanlar inançlarından bir haber yaşıyor normalleştirilmeye çalışılıyor

Kızlar Ne Diyor 8

• kimse dini kusursuz yaşayamaz, peygamber değiller sonuçta. kuldur hata yapar, herkes elinden geldiğince yaşamaya çalışıyor asıl nokta bu.

içki içmek, nefis meselesidir. senin başı acık gezmen, herhangi bir erkekle temasta bulunman gibi mesela. bunlarda nefis meselesi. yapabilirsen içmezsen doğru olandır. içki haramdır, korunamazsan da Allah affetsin

0|0
    0|0
  • Netlik yok onlarda

1|1
    0|0
  • İbadetleri kabul olmaz ki.

0|0
    0|0
  • Içki güzel bisey insanı rahatlatıyor. Psikolojisi bozuk olan için ilaç gibi geliyor. Günah olsun diye içmez kimse

0|0
    0|0
  • İmanla paranın kimde olacağı belli olmaz der atalarımız.

0|0
    0|0
  • Her ibadetin yeri ayrıdır yani içkinin günahı ayrı namazın sevabı ayrı

0|0
    0|0
  • Neden kafan karıştı ki? Bir sürü insan var öyle

0|0
    0|0
    • 1ay

Yani bir yandan dini görevleri yerine getirim bir yandan icki icilmesi.. ne düsünecegimi bilemedim

• 1ay

Allah affetsin anlam vermek zor

• İçki içmek günah fakat bu ibadet etmeyecegini gostermiyor. gunah isleyince dinden çıkmıyor. ama bu günah değil derse dinden çıkar şirk koşmuş olur. yani ayrıntılı şeyler bunlar

0|1
    0|0
    • 1ay

Cok karisik

• 1ay

Ya simdi dövme yaptirmak istiyorum aklima ikidebir günaha giricem düsüncesi. 40 yilda bir icki ictigimde yine ayni düsünceler. Ama sonra hepsinden vazgeciyorum birden insanlara bakiyorum takmiyorlar dövmesi var ickisi var Ama ramazanda da orucu var falan :/

• 1ay

Dövme su gecirmiyor geciriyor diyene inanma. abdest alamazsin. ve ölümün nezaman geleceği belli değil . o şekilde bu dünyadan göç etmek istemezsin değil mi

Yükleniyor...