Fazlaca şiddet gören bir çocuğun psikolojisini nasıl düzeltebilirim?

Fazlaca şiddet gören bir çocuğun psikolojisini nasıl düzeltebilirim?
Fikirlerinize çok ihtiyacım var.

Güncellemeler:
2ay Bu resmi buraya koyan ks yetkilisi gerçekten insan mısınız?
2ay Ya bunlar insan olmaz ben pes ediyorum. Kusura bakma insanlık, benden bu kadar

0|1
26|34

En İyi Erkek Görüşü

• Düzelmez. Ben 15 yaşıma kadar dayak yedim. Ailem sevio biliyorum. Genelde kendi hatalarım yüzünden de oluyor. Pek uslu bir çocuk sayılmazdım. Ama o yaşlarda insan gelmişim 15 yaşına bu nedir diyor. Dayak olayı çok değişik bir olay. Dayak yiyen çocuk ileri de ya pısırık ya da sinir hastası olur. Ben de ikisinden de var. Pısırık halim tam pısırık yani yok böyle bir şey. Ama atarlı halim de var ve değişik. Sinirsel bozukluğum var. Farkındayım ama şükür tutabiliyorum. Sinir halinde aşırı sadist bir insan olabiliyorum. Allah affetsin b*ktan sebepler yüzünden kaç kere bro nun boğazına yapıştım. Hep böyle son dakka da durdum. Kedim vardı. Bir kaç kez canını yaktım. Ne yaptıģımı biliyorum ama durduramıyorum. Kimi zamanlar durduk yere gözlerim doluyor aptalca ağlıyasım geliyor. Sürekli vücudumu didikliyor kanatıyorum. Ama son zamanlarda biraz daha normalleşmeye başladım.
    Okunur mu bu bilmem ama kendimi psikolog da gibi hissettim. Bir yandan rahatladım bir yandan gerildim. Sonuçta hatırlamak geriyor.
    Neyse o zamanla geçecek bir şey. Aslında hiçbir şey tam olarak geçmez ya neyse. Olması gerek ortamı sağlar gerekli şevkati gösterirsin. Gerisine zaman bakar.

1|0
    0|0
    • 2ay

Beni affet ama senin gibi olmasını istemiyorum

• 2ay

Spor burda iyi olur. Hatta dövüş sporları bence idealdir. Çoğu aile şiddet yüzünden uzak tutar çocuklarını ama bu sporlarla uğraşan insanların çoğu naif sakin insanlardır. Her insanın içinde şiddete olan bir açlık var. Kabul edilse de edilmese de. Bu tarz sporlar insana içinde ki şiddet isteğini atmasında yardımcı olur. Cocuğun yaşını bilmiyorum. Ama 8 yaş civarı ya da altıysa jimnastiğe verilebilir. Jimnastik temeli olan çocuk her türlü bedensel aktiviteye yatkın olur.

• 2ay

11 yaşında. Spor iyi fikir gerçekten sağol

En İyi Kız Görüşü

• Çocuklar bazı şeyleri psikolajisin den hiç silmezler ve şiddet gören bir çocuğu sadece o hayatın içinden kurtarmaya bak yoksa çok derin yaralar bırakır ne gibi dersen?
    özgüven eksikliği..
    Sosyalleşemez...
    Onu sevmek için kaldırılan bir el gözünü kapatmasın da ve kormasına neden olur.
    İçe dönükdür dünyası bütün sevgilerini bastırır.
    Karamsarlaşır.
    Sen yaralarını çok çok severek sararsin şefkat göstererek.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 33

• ona sarılmayı, sarıldığında güvende ve huzurlu olabileceğini öğret mesela. Birşey yaptığında canım kuzum bitanem gibi kelimelerle yaklaş, sürekli sarıl, dertleş zamanla toparlayacaktır. Allah yardımcısı olsun. Ben öyle atlattım.

1|0
    0|0
  • Offf çok üzülüyorum bu çocuklara yaa.
    Çocuklar çabuk mutlu olur, çabuk unutur. Öncelikle farklı aktivitelere katılın birlikte, nerede mutlu olup anı yaşadığını tespit et ve ertesi günler için ilgi duyduğu alanlarda çeşitli planlar yapın birlikte. Eğer plan konuşulurken gözleri parlıyorsa o planı mutlaka gerçekleştirin

2|0
    0|0
    • 2ay

geçenlerde benimle oyun oynamaya gitmek istedi. Tamam dedim. Sen kızsın deyip izin vermediler ya ben ne yapayım çıkdırcaö

• 2ay

Ne alaka yaa? Kim dedi

• 2ay

Anne dedi. Ama başka şekilde yaklaşmayı denerim nasılsa

• Bazı fikirlerin tohumlarını atman gerekiyor ilk olarak.
    İyi birşeyi yapıp örneklendirerek ve bir yandanda söz ile beynine yerleştirmelisin daha sonrasında ise bunu birkaç kez tekrar edip onada aynısını yapmasını sağlamalısın.

1|0
    0|0
  • Düzeltilebilir tabi. Bolca sevgi ve zamanla düzelmeyecek şey yoktur.
    Düzelmesem ben düzelmezdim :D Yediğim oklavalar terlikler ohoo :D

1|0
    0|0
  • guzelce basini oksa hepsi gececek masalini oku

1|0
    0|0
  • Şiddetten kurtararak başlar. Devamı güven duymasını sağlamakla olur. Gerisi zamanla ilerler.

2|0
    0|0
    • 2ay

Denedim

• 2ay

Çocuğun algı, psikoloji ve yaş durumuna bağlı olarak şu an ve ilerisi için anne cinayeti, kadın cinayeti, kadın çekingenliği gibi durumlara yol açabilir. Bu toplumdan silinmesine sebep olabilir.
      Konuşup konuşamayacağını bunları göz önünde bulundurarak değerlenir.
      Çocuk belli ki sana güveniyor. Öyle anladım. Zira şiddet gördüğü annesine karşı seni destek alarak ona onun yöntemiyle karşı koyuyor.

• 2ay

Noldu, sorun nedir?

• Ona bolca sevgi gösterip güvende olduğunu hissettirirsen.

1|0
    0|0
  • Istanbuldaysa, yakinda İstanbul'da olacagim. Benimle birgun gecirebilir. Ona istedigi seyleri sevgi ile alabilirim.

Cocuklara kalkan eller kirilsin..

1|0
    1|0
  • sevgini göster gülümse ve elini tut devamlı ona güvendiğini söyle daha iyi şeyler başaracağını söyle ve ona inan...

1|0
    0|0
  • Yeterli birikime sahip değilsen durumu daha da kötü bir hale getirme

1|0
    0|0
    • 2ay

Nasıl bir birikime sahip olabilirim? Sadece onun için çabalıyorum.

• 2ay

Sence bunu yapmıyor muyum? Ben çözüm arıyorum farkında mısın? Bunlar yetmiyor ben her zaman evde değilim her zaman aralarına girip bir kaç yumruk tokat yiyemiyorum maalesef

• 2ay

Kesin sonuç verebiecek şeylerden birisi riski göze alıp ebeveynlerini yetkili yerlere şikayet etmen olur, onlar durulduktan sonra zaten o yıpranmış kardeşinin annenden beklediği sevgiyi az da olsa görmesi yeterli, devamında aynı durumun tekrarlanmaması durumunda. Diğer yandan bilinç altından gitmez orası ayrı :(

• Olayları tam olarak anlatırmısın?

1|0
    0|0
    • 2ay

Tam anlatamam

• 2ay

Peki o zaman iyi bir gözlem yap çocuğun hangi duyguları eksikse ona göre yardım etmen lazım ama psikolojisi bozuk bir çocuğu tek başına düzeltmen zor bence bir psikologtan yardım al

• Onun her daım yanında oldugunu hıssetırerek

1|0
    0|0
  • Severek

2|0
    0|0
  • Ona merhameti ni sevgini göster

2|0
    0|0
  • Döv skxjsk

0|0
    2|0
  • Sev onu lan lunaparka gotur pamuk helva al

2|0
    0|0
  • Sevgiyle düzelir uzun vadede

1|0
    0|0
    • 2ay

İnşallah ya çok istiyorum ama bu şartlarda olmaz

• Güven duygusu vererek öp sahip çık yalnız olmadığını anlasın güvenini ve sevgisini kazan

1|0
    0|0
  • sen düzeltemezsin. o şehirden o ailesinden o çevresinden uzaklaşmadan ve psikolojik destek görmeden düzelmez

0|0
    0|0
  • düzelmez

0|0
    0|0
  • Çok zor bir durum.. Gerçekten çocuklara kalkan ellerini bir tarafına sokacaksın bu kişilerin!! Size yakın biri mi?

1|0
    0|0
    • 2ay

Yakın mı? Biri anne biri kardesim

• 2ay

İğrenc bir durum ya anlatamam

• 2ay

Olayı anlat istersen özelden mesaj atabilirsin, Allah yardımcınız olsun. Psikolojik destek alabilirsiniz, ya da farklı aktiviteler üretip, biraz da olsa bu karanlıktan uzaklaştırabilirsiniz.

• Kimden şiddet görüyor metın oluyor

0|0
    0|0
    • 2ay

Anne çocuğu dövüyor

• 2ay

Çok kötü baba yok mu ys

• 2ay

VAlla senin çocuğun gibi alıp şefkatle sahipleneceksin kimseye dokundurmayacaksın sevip koklayıp kendi evladın gibi büyüteceksin

• Düzeltemezsin

0|0
    0|0
  • Bu çocuk kim

0|0
    0|0
    • 2ay

Bu çocuk kardeşim. Anne yaptı

• 2ay

Annem demiyorsun çünkü

• 2ay

@Serii_fee bu önemli bir detay değil

• Duzelmez

0|0
    0|0
  • Kolay düzelmez ani panik atakları oluyorsa doktora gittisin

0|0
    0|0
  • kücükken bende ailemden baya gördüm düzelmiyor hep kalıcı şeyler bırakıyor.

0|0
    0|0
    • 2ay

İnsan evladına nasıl kıyıp vurabiliyor yaa bnde anneym çocgm düşse içim gidiyor 😞

• 2ay

@Serii_fee evladının kıymetini bil derim. dövmek yerine yetiştirme tarzında degişiklikler yap inan zamanla anlarsın

• 2ay

@Serii_fee beni yanlış anlamayın lütfen. Sadece o çocuğu kardeşimin yerine koyduğumda üzüntü duyuyorum. Allah hayırlısıyla yetiştirmeyi nasip etsin

• Hiç tecrübem olmadı. bilmiyorum

0|0
    0|0
  • Gezdirerek

0|0
    0|0
  • düzelmez

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    3

Kızlar Ne Diyor 25

• kötü olayları silebileceğini sanmıyorum bundan sonraki yaşamında şiddet görmeyeceğine inanıp yavaş yavaş düzelmeli bence

1|0
    0|0
  • Sevgiyle ilgiyle

1|0
    0|0
  • Çok zor çok 😔😔
    Ömür boyunca unutamam hep bir köşede kalır aklında..
    Çok üzucü bu tarz şeyler hayvan bile yavrusuna sahip çıkıyor ama insanlar anlamıyorum bu durumu
    .

1|1
    0|0
  • Fazlaca sevgi gösterip ona güven aşılayabilirsin ve onu gelecekte yalnız bırakmayarak bir daha şiddet görmeyeceğine inandırabilirsin. Psikolojisi tamamen düzelmez fakat kendini toparlar. Sana önyargı ile yaklaşabilir çünkü senden de şiddet görebileceğini düşünebilir. Sana güvenmesi zaman alacaktır ama olumlu bir şekilde yaklaşırsan, özellikle yanlış bir şey yaptığında senden şiddet yerine ılımlı bir yaklaşım görürse ve böyle devam ederse sorun olmaz ve psikolojisi öncekinden daha iyi hale gelir.

1|0
    0|0
    • 2ay

Benimleyken çok daha rahat. Benden zarar gelmeyeceğini biliyor. Ama kendini kapatıyor duvarları var. Ayrıca sürekli şiddet görüyor ona ulaşmam çok zor

• 2ay

Sen pes etmeden güven aşılamaya devam edersen o duvarları aşabilirsin. Güveni zarar gördüğü halde güvenebileceği birilerine ihtiyaç duyuyor. Güvenebileceği birini bulmuş sırada o duvarları bir tek sen gibi güvendiği insanlara açmak kaldı ve bunu da güvenle sevgiyle halledebilmen olası canım.

• Düzelmiyor, bugünkü soruda bunu attım
    cf.kizlarsoruyor.com/.../...-96d9-c46cea59344b.jpg

1|0
    0|0
  • Severek

1|0
    0|0
  • Ona bol bol sarıl, saçlarını okşa. Ve kurtarıcı meleği ol, onu bırakma.. Hep yanında ol. Küçük sürprizler yap. Sarıl hep.

1|0
    0|0
  • Sevgi buyuk iyileştiricifdir

0|0
    0|0
  • Sevgiyle yaklaşın ve kendisine inanmasını sağlayın.

0|0
    0|0
  • Psikoloğa götür o anlatır. Psikoloji bilgisi tamamen sağduyusal olan insanlardan aldığın tavsiyeler o çocuğu daha kötü hale getirebilir. Uzman görüşü almalısın.

0|0
    0|0
  • Sadece kötü birşey olduğunu anlatmaya çalış ilerde oda uygulamasın diye bide psikolog şart

1|0
    0|0
  • Kendi annenmi ne gb psikolojik bozuklulari var siddete egilimgb seylermi

1|0
    0|0
    • 2ay

Evet evet aynen öyle. Çok saldırgan, ağzı bozuk, sorumsuz bir çocuk. Ama böyle olmasını garipsemiyorum:(

• 2ay

Anneyide bir psikologa gotur ama cocuk icin cok zor olur lutfen simdiden onun icin ugras

• 2ay

Ya anne ne b. k yerse yesin

• Kendini güvende hissettirerek.

1|0
    0|0
  • Sevgi ve psikolog

1|0
    0|0
  • Şiddet gördüğü insanla yüzleştir ama şiddet gösteren insan melek gibi davransın özür dilesin daha sonrada çocukla bir daha yüz yüze getirme son karşılaşmaları olsun..

0|0
    0|0
  • bu nerdeyse imkansiz gercekten kirilmistir yapistirsanda anlami yok sadece birdaha yasamamasi icin caba goster ,

0|0
    0|0
  • Düzeltemezsin

0|0
    0|0
  • Şimdi ne yaşamış ne olmuş bilmiyorum nasıl yorum yapabilirim

0|0
    0|0
    • 2ay

Anne dövüyor çocuğu. Dövmesini engellemeye çalışıyorum, daha çok çalışırım. Ama bu çocuk nasıl düzelicek

• 2ay

Hmm darp raporu falan al çocuğu anneden uzaklastirin eğer ciddi anlamdaysa pedagoglar falan psikologlarla konustur çocuğu anormalmis gibi gorme topluma it toplumda kalmalı ki ayakta dursun

• fotoyu sen koymadın mı?

0|0
    0|0
  • Duzelmiyor malesef.

0|0
    0|0
  • Çok kötü bişey.
    Ne olursa olsun bağırma düzgün konuş ve el kaldırma

0|0
    0|0
  • Psikolog a gotur

0|0